Поки Disney та HBO max перетягують аудиторію Netflix до себе, забираючи в них половину придбаного контенту назад, Netflix не перестає дивувати глядача власним продуктом. Нещодавно відбулася прем'єра другого сезону хітового серіалу "Mindhunter" від Девіда Фінчера ("Загублена", "Бійцівський клуб" та "Сім").
Хто не пам'ятає першого сезону, нагадуємо: серіал розповідає історію двох слідчих з ФБР - Форда та Тенча, які займаються кримінальною психологією. Тобто, вони не просто ловлять серійних вбивць, а ще й намагаються вивчити спосіб їх мислення. Частково серіал основано на реальних подіях: у головних героїв є свої історичні прототипи, а всі маніяки у серіалі - реальні. Короче кажучи, все, як любить Девід Фінчер. Нижче - трейлер першого сезону шоу.
Другий сезон починається в тому ж місці, де закінчується перший. Форд приходить до тями після гострої панічної атаки. Тим часом Тенч переживає страшну сімейну трагедію. Їх колеги максимально сильно намагаються бути з ними обережними. У центрі подій тепер справи підлітків, та в деяких випадках вони - жертви, в інших - злочинці. Як і в першому сезоні головні герої проводять інтерв'ю з реальними серійними вбивцями, серед яких глядач матиме можливість побачити знайомого їм вже за фільмом Квентіна Тарантіно - Чарльза Менсона. Містичний збіг, що у "Одного разу в Голлівуді" та у "Mindhunter" Менсона грає один й той же актор. Можна було б сказати, що хтось у когось "вкрав" ідею з актором, як би зйомки цих двох проектів не почалися майже одночасно.
Вбивця у виконанні Деймона Геррімана у Тарантіно (зліва) та у Фінчера (справа)
Про враження від нового сезону однією фразою: неможливо зупинитись, доки не додивишься всі серії. Фінчер взяв глядача за горлянку напругою свого серіалу. Сценарій настільки вміло зроблений, що ми в кадрі майже ніколи не бачимо ані вбивст, ані трупів. Все залишається десь поза поглядом глядача, адже на екрані показують вже безпосередньо рослідування. Чекайте на сюжетні твісти, похмуру атмосферою та гарну акторську гру. Вищезгаданий Чарльз Менсон у серіалі з'являється лише один раз, але - матір Божа, який він тут страшний! Сцена із ним просто просякнута саспенсом.
Якщо в першом сезоні на передньому плані був Форд, то в другому головним героєм стає його напарник Тенч зі своєю трагедією. Когось це може трохи засмутити, але не перейматесь - серіал від цього гіршим на стає. Навпаки, він краще розкриває героя, який в першому сезоні багатьом міг здатися нудним та нецікавим. Ми спостерігаємо за тим, як йому доводеться боротися із собою та внутрішніми демонами, аби тримати себе та ситуацію навколо під контролем.
Форд та Тренч - серіальні напарники
До речі, також у другому сезоні стало набагато більше гумору. Та цьому вже варто завдячувати не Фінчеру, а режисерові Ендрю Домініку, який зняв майже усю центральну частину серіалу. Все ж варто зазначити, що, хоч загалом серіал виконаний в одному настрої та тоні, але режисерські стилі трохи відрізняються і це впливає на сприйняття сезону. Фінчеру краще вдається тримати напругу та саспенс, в той час як Домінік перевершує Девіда у демонстрації героїв та антагоністів більш людяними та живими. Режисери вдало доповнили одне одного та спільно створили ідеальний серіал.
На жаль, якщо ви не дивились перший сезон, то другий починати не можна. Багато речей дуже тісно взаєпов'язані і ви можете нічого не зрозуміти, якщо не бачили перші серії. Комусь прем'єрний сезон міг здаватися занудним та повільним, але повірте: ви отримаєте винагороду за ваше терпіння у другому сезоні. "Mindhunter 2" сміливо можна назвати одним з найкращих серіалів усього стрімінгового сервісу. Тож, якщо ви вважали, що після 3 сезону "Дивних див" вас нічого не здивує, то приготуйтесь!