Знайти якісний детективний серіал, який буде тримати тебе в напрузі від початку до кінця - не така й то проста справа. Проте Netflix за останні кілька місяців вже змогли нас двічі здивувати. Про другий сезон "Мисливців за розумом" ми писали, а ось про "Злочинця" тільки хочемо розповісти. Обіцяємо, жодних спойлерів ви тут не побачите, лише аргументи, що переконають подивитись серіал якомога швидше.
"Злочинець" розділений на чотири блоки, в кожному з яких по три епізоди: Великобританія, Франція, Німеччина та Іспанія. Події всього серіалу відбувається в одній локації - поліцейському відділку. Кожен епізод - окрема справа, яку ведуть слідчі. Всі серії побудовані на допиті підозрюваних. Через цей допит глядачі й дізнаються у фіналі, чи винна насправді людина.
Створювати серіал, в якому протягом цілих 12 епізодів глядач слідкує за подіями лише в одній локації - справа ризикована і непроста. У режисерів та шоуранерів було завдання втримати увагу глядача одними лише діалогами. І, варто визнати, це їм вдалося! "Злочинець" - справжній розмовний екшн. Динаміка діалогів інколи затамовує твій подих і все, що тобі лишається - слідкувати за напруженою психологічною грою, яку ведуть слідчі разом із своїми підозрюваними.
Під час перегляду не виникає думки, що все йде за заздалегідь написаним сценарієм - навпаки, тобі здається, що ця розмова народжується прямо тут і зараз і кожний наступний аргумент чи питання слідчого залежить від відповіді підозрюваного. Найкрутіше в цьому те, що ти як глядач не знаєш напевно, хто правий до самого фіналу. Наприклад, у першому епізоді підозрюваного звинувачують у вбивстві прийомної доньки. Першу половину серії слідчі намагаются "розчавити" його своїми питаннями та хитрощами, на що він відповідає лише єдиною фразою "No comments", але в якийсь момент не витримує і починає розповідати своє "алібі".
Сценарій настільки майстерний, що ти сумніваєшся у кожному його слові та одночасно сподіваєшся, що він ні в чому не винен. До речі, підозрюваного в першому епізоді зіграв улюблений всіма актор Девід Тенант з "Доктора Хто", "Good omens" та "Джессіки Джонс".
"Злочинець" - той тип серіалу, в якому акторська гра - ледь не найважливіший аспект. Переграй чи не дограй хтось, і враження від перегляду буде одразу зіпсовано - важлива точність кожної фрази! В іншому випадку все перетвориться на українські "Судові справи", де акторська гра людей здивувала б навіть творців "Золотої малини". Та не хвилюйтесь, у "Злочинці" з цим все більше ніж чудово. Такої органіки в кіно я вже давно не бачив. Актори у кадрі перетворюється на справжніх детективів та підозрюваних. Навіть Теннант, який дуже любить перегравати у фільмах та серіалах (що йому дуже личить насправді) тут грає надзвичайно філігранно.
Симетричність операторської роботи створює потрібний ефект замкненого простору, в якому що підозрюваним, що глядачу стає доволі некомфортно. Саме ця кімната для допитів є місцем, де вирішується доля людини, адже звідси підозрюваний або виходить на свободу, або прощається з нею на наступні кілька років. Усвідомити цей факт, як не дивно, допомагає саме зйомка, вона ж і створює додаткове напруження між сторонами звинувачення та захисту.
"Злочинець" - це дуже розумний, цікавий і захопливий серіал, який треба дивитись, не відволікаючись на телефон та інші домашні справи, бо ризикуєте пропустити важливі для сюжету дрібниці. Рекомендуємо!