Наскільки Хоакін Фенікс глибокий та талановитий актор ми на Yabl знали дуже давно. Пригадайте лишень його фанатичного імператора Коммода в історичному пеплумі Рідлі Скотта "Гладіатор". На жаль, за цю роль Фенікс так і не отримав "Оскар", як і за ще 5 неймовірно талановитих перевтілень. Саме про них сьогодні вам розповімо.
"Майстер" 2012
Пол Томас Андерсон є одним з найкращих голлівудських режисерів, кожен фільм якого стає класикою кінематографу. Улюбленими акторами митця завжди були (і лишаються) Денієл Дей Льюіс та, звісно, Хоакін Фенікс.
У стрічці "Майстер" Хоакін грає колишнього моряка, що приймав участь у Другій світовій війні. Зараз же він нікому не потрібен, а тому обрав собі шлях алкоголізму та жебрацтва. Все в його житті змінюється, коли він знайомиться з релігійним лідером (Філіп Сеймур-Гоффман), який змушує обрати його "праведний" шлях та почати жити по-новому.
Протягом 2,5 годин герой Хоакін Фенікса намагається змінитися, постійно вступаючи у внутрішній конфлікт з собою. Його післявоєний синдром одночасно лякає, бентежить, змушує жаліти, а іноді навіть веселить тебе, як глядача. "Загублений" погляд головного героя відокремлює цього персонажа від самого Фенікса.
За роль Хоакін отримав свою третю номінацію на "Оскар" (перша була за "Гладіатора", друга - за "Перейти межу"), та поступився Г'ю Джекмену у образі Жан Вальжана ("Знедолені").
"Вона" 2013
"Вона" Спайка Джонза - це наче одна велика серія "Чорного дзеркала". Головний герой протягом фільму намагається знайти собі кохання на все життя, та кожне нове знайомство з дівчиною його розчаровує. Чоловік завжди вибудовує собі великі очікування, які потім не співпадають з реальністю. В якийсь момент герой закохується у голосового персонального помічника, який є всього-на-всього штучним інтелектом у комп'ютерній системі. Короче кажучи, це фільм про те, як Хоакін Фенікс закохався у Siri. Та найкрутіше у стрічці - те, що вона не акцентує увагу на технічному прогресі, а розповідає історію людини, що через власний егоїзм не може нормально контактувати з іншими.
"Вроджена вада" 2014
Ще одне полотно Пола Томаса Андерсона, в якому ідеально передана атмосфера 70-х років. Цього разу режисер створив прекрасну детективну чорну комедію, в якій, власне кажучи, Хоакін і зіграв невдаху-детектива Ларрі, що постійно хмільний або під кайфом. Його колишня дівчина пропадає зі своїм новим хлопцем. Зануруючись в це розслідування, детектив Ларрі стає свідком безлічі дуже дивних та небезпечних подій і, чим далі він заходить, тим більше ризикує власним життям.
Дивитись на постійно "обдовбаного" Фенікса - безцінно. Його міміка, голос, жести - можна просто надірвати живіт від сміху під час перегляду. Дуже смішний момент, коли герой Фенікса бере до рук фотографію спотвореної дитини і від шоку починає кричати, можна передивлятись сотні разів - настільки це талановито відіграно. Окрім нього у фільмі дуже крутий Джош Бролін, який вже зарекомендував себе у якості Таноса в "Месниках" та Кейбла у "Дедпулі".
"Тебе ніколи тут не було" 2017
Фільм Лінна Рамсі у свій час назвали "Таксистом" Мартіна Скорсезе 21 сторіччя. І в цьому є доля правди. Джо - колишній герой війни, зараз він веде самотнє та тихе життя. Він нікого та нічого не боїться, лише спалахи минулого у голові доводять до сказу. Одного разу Джо вирішує зробити добру справу: врятувати малознайому йому дівчинку Ніну від проституції та сексуального рабства. Ті, хто стануть у нього на шляху помруть дуже жорстокою та болісною смертю. Знову ж таки, дивлячись це кіно ти забуваєш про всі ті декілька фільмів з Хоакіном Феніксом, що бачив до цього. Перед тобою на екрані безжалісний соціопат зі складним минулим, в очах якого лише біль та жорстокість. Таку людину вам би точно не хотілося зустріти в реальному житті. Саме тому ця його роль - геніальна.
"Не хвилюйся, він далеко не втече" 2018
Ще одна відчайдушно талановита роль Хоакіна. Він знову постає перед нами у вигляді алко- та наркозалежного, який давно припинив цінувати власне життя. Одного разу він потрапляє у аварію, що назавжди позбавляє його можливості ходити. Головний герой вимушений до кінця життя рухатись у візку. Саме інвалідність змусить його переоцінити те, як він жив раніше. Втративши одне, герой знаходить шлях до щастя, хоч і не простий.
Ви не зможете втриматись, аби не заплакати дивлячись на гру Фенікса і водночас неодноразово на нього розізлитися через слабкощі характеру.