YABL відібрав для вас усе найцікавіше зі світу українського сучасного мистецтва на другий місяць осені. Enjoy!
Що: Виставка “Змінена людина” Бориса Лур'є
Де: Мистецький центр “Шоколадний будинок”
Коли: 6 вересня - 9 жовтня
Чому варто бути: Жовтень - заключний місяць, коли діятиме виставка художника, який своїми роботами відкривав галерею Гертруди Стайн. Адольф Гітлер, як автор інсталяцій та порнографія, як інформаційна патологія - дві найбільш ризиковані теми цієї виставки. Сам Лур'є є “останнім андерграундний художник ХХ століття”, а його роботи - свідченням зміненої і зламаної ХХ століттям людини. Обов'язково для відвідування.
Що: Відкриття виставки "(Ре)контексти. Історії"
Де: Мала Галерея Мистецького Арсеналу
Коли: 3-20 жовтня
Чому варто бути: З чого складається сучасна память України, як співжити і спостерігати за нею? Її переборювати, чи вибудовувати з нею нові якісні стосунки? Чи є пам’ять країни, до якої ти належиш і твоєю пам'яттю? Без зайвих слів, один з найнеобхідніших наразі виставкових проектів для Києва. Художники проекту: Міша Букша, Юлія Кисіль, Олександра Ковальова, Катерина Лесів, Вікторія Миронюк, Анастасія Красножон, Галина Лаврінець, Костянтин Солодухін, Юрій Юдін,Тереза Яковина, Марія Павленко, Ярина Саєнко, Ольга Сало, Віталій Янковий.
Що: Театральний проект “Modern-Vertep”
Де: Київський театр драми і комедії на лівому березі
Коли: 3, 4, 10, 11, 16 жовтня
Чому варто бути: Як давно ви поєднували у себе в голові “модерн” і “ляльковий театр”? А що, якщо ми вам скажемо, що в Україну повертається європейська карнавальна традиція через феномен українського вертепу і вже цього жовтня ви зможете побачити перші 5 безкоштовних показів? Культова п’єса Едварда Олбі «Не боюсь Вірджінії Вульф», режисура Ігоря Задніпряного, унікальний театральний експеримент, який не мав прецедентів. Ви ще думаєте?
Що: Exodus. Виставка сучасного мистецтва резиденції BIRUCHIY
Де: Музей історії Києва
Коли: 2-16 жовтня
Чому варто бути: Наслідок роботи наймасштабнішої арт-резиденції України від провідних українських митців та авторів з Чорногорії, Боснії і Герцеговини, Сербії, Росії, Іспанії, Чехії та Республіки Білорусь. Про мистецтво на колишніх “кривавих землях”, імперський спадок, центри і переферії сучасного світу, або й про їхню відсутність. Одна з найважливіших подій осені.
Що: Експозиція "Сьогодні ми будемо винаходити нації"
Де: Кмитівський музей радянського мистецтва
Коли: 5-25 жовтня
Чому варто бути: Як виявляє себе національне у сучасному музейному просторі? На чому базуються сучасні імперські та національні міфи? Чи застарілі вони? Як їх розпізнавати? Вже 4 епізод унікального проекту з перетворення радянського музею в Житомирі “Жести ставлення” - не пропустіть!