Якщо запитати сучасного першокласника, ким він хоче стати, коли виросте, то з імовірністю 90% той відповість, що не космонавтом, а блогером. Ця професія має безліч плюсів - від обожнювання фанатів до захмарних гонорарів та подарунків від брендів. Та для того, щоби все це з'явилось у їх житті блогери проходять непростий шлях від аматора до професіонала. Що саме відрізняє майстра від любителя - про це у нашому матеріалі.
Блогер-любитель часто намагається повторити успіх великих каналів. Він не прислухається до своїх бажань, не шукає натхнення в собі. У сформованих зірок є свій стиль подачі матеріалу, своя тематика. Їхні блоги ставали популярними під впливом безлічі факторів (наприклад, популярних інфоприводів), які зараз вже можуть бути неактуальними. Або їх контент став затребуваним саме через новизну й унікальність ідеї. Також бувають випадки, коли в якості успішного старту відео було прорекламоване у відомих блогерів або за допомогою Google Ads, а здавалося, що ролик досяг небувалої популярності через якесь диво.
Блогер-любитель іноді навіть не знає, як розшифровується абревіатура ЦА. Він знімає "для себе". А потрібно думати перш за все про тих, хто знаходиться по той бік монітора. Ви можете бути 17-річним студентом філфаку і знімати відеоогляди біографій великих письменників. Переконані, що ви справді здивуєтеся, коли побачите аналітику, у якій основною аудиторією вашого каналу виявляться жінки 25-34 років. Тому надзвичайно важливо правильно визначити свою ЦА, адже саме від цього залежить подальший розвиток вашого каналу: підбір тематики, спосіб подачі контенту, формат комунікації зі своїм глядачем.
Він розуміє, що правильна оптимізація - це перегляди не тільки в перші активні дні відразу після публікації відео, а тривала стратегія з постійним напливом нових підписників і, можна сказати, пасивний збір трафіку.
Любитель "підглядає" за відомими блогерами і називає свої відео неправильно. Наприклад, б'юті-блогер з мільйоном підписників може дозволити собі назвати ролик просто "Я та мій мейк". Це відео все одно набере перегляди за рахунок армії фанатів, які нетерпляче очікують на новини від свого кумира. Але хто цекає на ролик початківця з такою назвою, якщо його ніхто не знає? На YouTube є сотні тисяч влогів, присвячених мейк-апу, і вам потрібно буде боротися за кожен перегляд, використовуючи для цього всі інструменти платформи. Коректний опис свого ролика - один з найважливіших критеріїв успіху.
Професіонал з першого погляду розрізняє порушення авторського права і той випадок, коли потрібно захищатися і доводити свою правоту. Коли профі робить свій контент, він враховує всі потенційні ризики. Наприклад, не додає до ролику елементи, за які як мінімум може втратити монетизацію, а як максимум - отримати блокування.
Любитель у прагненні прикрасити свої ролики додає в них музику, графічні та відео уривки через які потім воює з незадоволеними правовласниками і доводить свою правоту перед YouTube.
Не обов'язково бути гуру інтернет-маркетингу, але варто знати, за якими основними показниками необхідно стежити. На початку своєї кар'єри блогери зазвичай думають про контент і спілкування з аудиторією, абсолютно забуваючи про аналітику. І потім, виявивши там купу корисних хитрощів, розуміють, як багато втратили.
Професійний блогер вміє дружити та бездоганно володіє мистецтвом нетворкінгу. Круті геймери знають всіх крутих геймерів і запрошують знімати спільний контент, розвиваючи обидва канали. Цей приклад підійде до будь-якої справи, адже чим довше ти в темі, тим більше у тебе зв'язків і, відповідно, можливостей.
Він вираховує окупність і розмір стартових вкладень для платного промо. Звичайно, в тому сегменті, в якому є досвід. Блогерів-універсалів не буває. Інакше ми називаємо їх не блогерами, а продюсерами YouTube-проектів.
Новачок зацікавить своїм спільним проектом лише за умови, що його ідея унікальна. В такому випадку "акули" YouTube вирішать, що він перспективний, і візьмуть початківця до своєї "зграї". Можна досягти успіху і поодинці, але для цього потрібно кинути всі зусилля на креатив або йти своїм тернистим шляхом проб і помилок.
Ми накидали список курсів, які тобі знадобляться.
Якісний монтаж - один з найважливіших секретів успішного блогу. Якщо ви навчитеся віртуозно редагувати відео, то навіть з самого простенького матеріалу вам буде під силу зробити цікавий сюжет.
Де: ProDuck School, вул. Генерала Алмазова, 18/7 В
Коли: з 16 жовтня
Блогеру просто необхідно мати чітку поставлену мову, вміти грамотно формулювати думки, яскраво висловлювати емоцію і не боятися камери. Щоб прокачати ці навички, можна пройти курс акторської майстерності.
Де: Театральна школа "Надзавдання", Центральний Будинок офіцерів, вул. Грушевського, 30/1
Коли: з 20 лютого
Хто розуміє, як працюють механізми просування в Google, той володіє світом. Хто вміє аналізувати, той зможе все! Час навчитися аналізувати свою аудиторію і перейти до наступного етапу - її завоювання. Але без аналітики - ніяк.
Де: "ITCтоліца", бул. Лесі Українки, 26Б, оф. 302
Коли: доки групу не буде набрано
Існують також спеціальні курси блогингу. Тут всі необхідні знання складені і "запаковані" в одну програму. Аам пояснять, що таке креативність, навчать писати сценарії і робити монтаж, допоможуть розібратися з промо і написати контент-план.
Де: AIR Academy, вул. Баговутівська, 17/21
Коли: з 17 жовтня