Доля проекту "Кошмарний директор або школа No 5" була до останнього дуже не зрозумілою. Спочатку його знімалий як чотирьохсерійку для ТБ, але потім було вирішено зробити із "Директора" повнометражний фільм для широкого прокату. Стрічка отримала свою прокатну дату, але ніякої рекламної кампанії в неї не було, максимум - це трейлер в ютубі. Чому так сталось і якою в результаті вийшла стрічка? Про це у нашому матеріалі.
Головний герой - це наглядач в'язниці, якого звільняють з посади за втечу в'язнів. Шукаючи нову роботу він зустрічає приятеля, котрий просить його навести лад у проблемній школі в маленькому містечку. Тим часом дівчинка підліток виходить з колонії для неповнолітніх та йде вчитись до цієї ж самої школи. Саме з цього моменту і розпочинається історія "кошмарного директора". Чому саме "кошмарного" - будемо розбиратись.
Одна з головних проблем стрічки в тому, що виробники "склеїли" 4 епізоди серіалу в один. Тому, з одного боку, через велику кількість сюжетних ліній фільм дуже перевантажений і його стає важкувато дивитись, з іншого - бракує вирізаних на монтажі моментів, тому сюжет виглядає трохи "рваним".
Щодо акторів, як то кажуть, всі на своєму місці. Приємно здивувала Таїсія Щурук, відома нам за роллю в серіаліті "Київ вдень та вночі". У "Директорі" в неї є кілька емоційних сцен, які справді можуть зворушити холодне глядацьке серце. Гадаю, що Таїсія - саме та "глина", яка може стати шедевром в руках умілого режисера. Трохи прикро за різнопланового Олександра Рудинського, який вже вкотре грає якогось відморозка, хоча виходить це у нього талановито. Ну і, звісно, Даша Астаф'єва в ролі типової "гарячої" секретарки. Погодьтесь, говорити про Дашу дивно, не неї краще дивитись. Навіть у такому анекдотичному образі.
Звісно, будь-який фільм хоче відповідати на актуальні теми, тому в "Директорі" нам розповідають про...біткоїни. Ця тема вже давно зійшла з перших шпальт, та, вочевидь знімали стрічку ще тоді, коли про це багато говорили.
Робота оператора типова для серіалу, та не для повного метру. Тобто, якоїсь особливої художньої складової тут немає. З іншого боку, ніхто й не казав, що "Кошмарний директор" має стати новим "Інтерстелларом", тому все закономірно.
Творці намагалися зробити повчальну історію про те, як важливо не робити помилок, які можуть зіпсувати твоє життя. Проте через трешову половину стрічки цей меседж не дуже читається, а виглядає скоріше притягнутим за вуха. Звісно, у стрічці є цікаві моменти, та випускати "Кошмарного директора" в широкий кінопрокат було не дуже розумно. Все таки це телевізійний продукт на кілька серій. В такому форматі йому краще було би й залишитись. Тоді можливо всі теми та сюжетні лінії зчитувались набагато краще, аніж у двогодинному фільмі.