Один із найталановитіших молодих голлівудських акторів у головній ролі в історичній екранізації Шекспіра від Netflix. Хотіли ви того чи ні, не звернути увагу на цей фільм ви просто не могли. Окрім того, одним з сценаристів став актор Джоел Едгертон, а Роберт Паттінсон зіграв антагоніста. Все вказувало на те, що нас чекає нова бомба, яку будуть обговорювати всі любителі кіно. Чи став "Король" новим шедевром, як і очікувалось? Про це ми зараз поговоримо.
На вулиці 1413 рік. Король Англії Генріх 4 занурив країну в конфлікти та війни, економіка не межі бідності. Його син Генріх 5 ненавидить свого батька через жорстоку та безглузду політику. Та, коли батько помирає, Генріх попри свої бажання мусить одягнути на себе корону, сісти на трон та почати правити Англією. Проблема полягає в наступному: коли ти король, то більше не можеш нікому довіряти, адже важко зрозуміти, хто з твого оточення намагається тебе обдурити та втягнути у нову війну.
Так, нова стрічка Netflix далека від досконалості. Сценарій трохи дивно побудовано, адже нам не цілком не показують правління Генріха 5. Ми бачимо, як він стає королем, а далі збирає армію та відправляється на війну з Францією. Відчути всю безвихідь Англії вам навряд вдасться, хіба що зі слів героїв. Не сказати, що це велика проблема, але разом із цим не дуже сильно віриш в історичний світ на екрані.
Актор Тімоті Шаламе дуже талановито виконує свою роль, але водночас ти не можеш позбавитись думки, що перед тобою - хлопець із 21 сторіччя, якого помістили у середньовічні декорації. Починає здаватись, що Генріх - це гіпстер у латах та з мечем в руках. А, коли головний герой здається тобі несправжнім, то і весь фільм виглядає однією великою постановкою, як би творці не намагалися змусити повірити у те, що відбувається на екрані.
Та правильно кажуть, що короля грає його свита, ось тут актори попрацювали дуже добре. Джоел Едгертон, Шон Гарріс, Бен Мендельсон - ці чуваки круто створили свої образи і точно були на своєму місці. Шон Гарріс, зігравши праву руку короля, вводив в оману не лише головного героя, але і глядача, адже важко було зрозуміти, коли він чесний, а коли веде незрозумілу політичну гру.
Спраді вразив Роберт Паттінсон. Його психопатичний принц Франції вийшов дуже справжнім. Нагадував такого собі Джокера з французьким акцентом (саме тому варто дивитись фільм винятково мовою оригіналу).
Всі батальні сцени виглядають переконливо. І річ тут навіть не у видовищних трюках, а у реалістичності, що демонструє всі жахи та жорстокість війни, коли люди у багнюці перерізають одне одному горлянку.
Проте, найкраще, що у фільмі є - це меседж, який ти для себе відмічаєш під час перегляду. "Король" дає чітко тобі зрозуміти дві важливі істини:
1. Наскільки безглузда та абсурдна причина для кожної існуючої війни. Інколи цієї війни ніхто не прагне, але вона все одно трапляється.
2. Як би одна людина не прагнула все змінити та зробити життя країни кращим, сама вона нічого не вирішує, адже завжди є оточення та піддані, які можуть бути іншої думки.
"Король" міг би стати шедевром, але, на превеликий жаль, він ним не став. Натомість, це досить захопливий історичний фільм з цікавою мораллю, акторськими роботами та жорстокими сценами, який цікаво буде подивитись навіть кілька разів.