Нещодавно відбулася прем’єра продовження усім відомої франшизи “Ангели Чарлі” з Камерон Діас, Дрю Беррімор та Люсі Сью, яке зрежисувала американська акторка Елізабет Бенкс. Вона зізналася, що намагалася створити фільм за всіма канонами фемінізму, а також показати жінок сильними і незалежними. Та чому у Бенкс не вийшло це зробити? Про це читайте у нашому матеріалі.
Почнімо з того, що ця стрічка — продовження “ангельської” франшизи, котра розпочалась у 2000 році та отримала сиквел у 2003-му. Сюжет фільму 2019 року незмінний — кралі-суперагентки, які називають себе ангелами, працюють на свого шефа Чарлі і борються з поганцями. Шпигунок у новому фільмі зіграли Крістен Стюарт, Елла Балінська та Наомі Скотт. Їх керівницю Бослі втілила, а заодно і зрежисувала акторка Елізабет Бенкс. Та чому її “Ангели Чарлі” нагадують радше пародію на феміністичний фільм?
Шпигункам знову доводиться рятувати світ в сукнях, на підборах і, звісно, з повним макіяжем. Так, інколи потрібно маскуватися за допомогою одягу, але у 90% випадків можна було обійтися без незручного взуття. І як же битися з поганцем, якщо ти через вузьку спідницю навіть ноги підняти не можеш? Для нас це досі загадка.
Чоловічі персонажі в стрічці наче навмисне мають тупий вигляд: вони постійно чіпляються до “ангелів”, відпускають двозначні фразочки і після цього безглуздо помирають. Зрозуміло, що все це для того, аби підкресити “крутість” головних героїнь.
Та все це ще можна би було стерпіти, якби не величезні сюжетні провали, які, наче чорні діри, засмоктали в себе всю логіку дій головних персонажів. Простіше кажучи, глядач втрачає розуміння того, що відбувається на екрані, до кінця невідомо, з ким хоча би борються “Ангели”. Через відсутність мотивації головних героїв, ти знову заплутуєшся у клубку бійок та феміністичних фраз в стилі: “Жінки зможуть все”.
Та є в “Ангелах Чарлі” і позитивні моменти. Хто би що не казав, але стрічку варто подивитися хоч би через Крістен Стюарт. За останні кілька років із зірки підліткового вампірського фентезі вона перетворилась на потужну персону Голлівуду, яка пропагує феміністичні цінності і не приховує своєї бісексуальності. Роль бунтарки з коротким волоссям та жорстким характером ідеально їй підійшла. Про Наомі Скотт та Еллу Балінську цього, на жаль, сказати не можна — перерахувати фільми та серіали з ними можна ледь не на пальцях.
“Ангели Чарлі” — приклад цілком комерційної стрічки, яка хотіла здаватись високоморальною і нести певні цінності. Можливо, автори просто поставили собі надзадачу, яка у жанрі комедійного бойовика виглядає недоречною. Перегляньте і складіть свою думку.