Що за осінь? Прем'єра за прем'єрою, продовження за продовженням. "Американська історія жахів: 1984", яка дала проекту свіжий подих, "Вартові" від HBO, епілог "Breaking Bad" та безліч інших шедеврів, про один з яких ми тут і поговоримо. 2 роки тому неочікуванно "вистрелив" експериментальний серіал від Netflix "The end of the f**** world" про двох підлітків з маніакальними нахилами, що подорожують Америкою. Шоу настільки вразило глядачів своїм нестандартним сценарієм, героями та чорним гумором, що керівництвом Netflix було прийнято рішення знімати другий сезон серіалу. Яким він виявився? Ми подивились і маємо, що вам розповісти.
Цього разу історія починається не з Алісси чи Джеймса та їх закадрових думок про насилля, а з нової героїні Бонні. Її дитинство було "не цукор": мати, гадаючи, що робить добро, постійно принижувала та карала свою доньку. Бонні виросла, вступила до університету і закохалась у професора Клайва Коху. Та його вбили Джеймс та Алісса. Дізнавшись про смерть коханої людини, Бонні присягається знайти вбивць та помститися їм. Основний "двіж" в новому сезоні починається саме тоді, коли Алісса та Джеймс, відправляючись у нову подорож, випадково підбирають в якості "стопера" Бонні. Ви ж пам'ятаєте, що вона мріє їх вбити?
Варто визнати, за якість другого сезону було неабияк лячно, адже ідея продовжувати історію, яка виглядає завершеною завжди викликає сумніви та страх. Очікувалося, що Netflix знову повторять ту ж саму помилку, що і з серіалом "13 причин чому", коли шедевральному першому сезону зняли непотрібне продовження. Проте з "Кінцем світу" вийшло зовсім по-іншому. Другий сезон ідеально продовжує історію та арки головних героїв, розкриваючи їх з нового боку. Алісса весь сезон намагається побороти своє тяжіння до Джеймса, яке здається їй дивним та неправильним. Персонаж Бонні чудово вписується в цей скажений сетінг та акторський склад.
Концепція подорожі та роуд-муві у другому сезоні, може, й виглядає самоповтором першого сезону, та це легко пояснити природою самих героїв, які постійно хочуть втекти від людей (чи від самих себе?) Справді фрікуваті герої, які раз за разом намагаються приручити тарганів у своїй голові нагадують нас з вами, адже хто не стомлювався інколи від своїх "загонів"? Єдина різниця - не кожен з нас боровся з "демонами" катуючи тварин на задньому подвір'ї. Та, як би там не було, в цьому серіалі саме такий образ дуже добре запам'ятовується.
Серіал, як і раніше, гармонійно поєднує в собі романтичне роуд-муві, драму, комедію та психологічний трилер. Загальний настрій шоу хоч і виглядає веселим, але час від часу сезон підкидає "сумні сюрпризи", та не будемо спойлерити, які саме.
Операторську роботу та музику тут є бажання охрестити одним єдиним словом - "хіпстерські", і це радше комплімент. Серіал зроблений в стилі улюблених інді-фільмів з нестандартним розширенням екрану, улюбленими олдскульними піснями та цікавими прийомами монтажу. Та одним з головних плюсів як прем'єрного, так і другого сезонів серіалу є те, що серії тривають у середньому ледь більше 20 хвилин. Тобто, серіал не забере у вас багато часу, натомість подарує своєрідне естетичне задоволення. Тож, якщо ви не "свідок кінця с#аного світу", то радимо вам ним стати якнайскоріше.