Ми вже писали про найочікуваніші фільми цієї зими, на які варто піти в кіно. Проте, як ви могли помітити, там не було жодної української стрічки. Це не тому, що ми ігноруємо вітчизняні фільми, а зовсім навпаки - їх так багато, що вони варті окремого матеріалу. Тож, друзі, приготуйтесь до зимової порції українських релізів.
"Скажене весілля 2"
Коли: з 25 грудня
Довгоочікуване продовження найкасовішої української комедії. Тільки родина Сердюків пережила одруження своєї першої доньки Каті з екзотичним нареченим, як про себе нагадала її сестра, яка теж планує виходити заміж. Звісно, що ця новина не змусила радіти Василя Сердюка. Як і в першому фільмі, він планує будь-якою ціною зупинити весілля та врятувати доньку від поганого на його погляд чоловіка. Сиквел обіцяє бути ще смішнішим та божевільнішим. На глядачів чекають приємні сюрпризи та неочікувані події. Тож, купуйте квитки та готуйтеся до прем'єри.
"Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво"
Коли: з 2 січня
Нам дуже не вистачає якісних екранізацій українського фольклору! Та все може змінитися з прем'єрою "Пекельної хоругви". За сюжетом, козаки через свій героїзм та честь ніколи не потрапляють в пекло після смерті. Диявол, звісно, дуже обурений таким станом речей. Він вирішує побитись об заклад з апостолом Петром про те, що до Різдва зможе схопити та утримати в пеклі найсильнішого та найхоробрішого козака Семена. Проте, завдання виявилося надскладним, адже Семен не боїться володаря темряви, навіть навпаки - може спокійно йому протистояти. Судячи з трейлера, на нас чекає прекрасна та захоплива казка для сімейного перегляду. Після Нового року беріть своїх дітей або молодших братів та сестер під руку і мерщій до кінотеатру!
"Віддана"
Коли: з 16 січня
Екранізація легендарного твору Софії Андрухович "Фелікс Австрія" обіцяє вразити глядача своєю естетичною красою, відвертістю та талановитими чарівними актрисами у головних ролях. Дві дівчини, Стефа та Адель, із самого дитинства росли разом як рідні сестри. Проте Стефа - донька служниці, а Адель - із заможної родини. І якщо в дитинстві ця різниця була неважливою, то у свідомому віці це стає причиною для конфліктів між героїнями. Чи зможуть вони пройти перевірку на міцність стосунків? Про це ми вже дізнаємось під час перегляду.
"Мої думки тихі"
Коли: з 16 січня
Антоніо Лукіч у свій час вразив фестивального глядача короткометражною комедією "В Манчестері йшов дощ". Але тоді ще ніхто не знав, яку бомбу він створить через 3 роки. "Думки мої тихі" - це авторська повнометражна комедія з неперевершеною Ірмою Вітовською та харизматичним Андрієм Лідаговським у головних ролях. Фільм підкорив кілька міжнародних та українських кінофестивалів, серед яких був фестиваль у Карлових Варах в Чехії та Одеський міжнародний кінофестиваль.
Головний герой стрічки - звукорежисер. Він отримав замовлення від іноземної компанії на запис різноманітних звуків, які можна знайти лише в українських селах. Та в пошуках матеріалу персонаж потрапляє у різноманітні нестандартні та комічні ситуації, які стають відображенням сьогоднішньої України.
"Наші котики"
Коли: з 30 січня
За роки війни в Україні було знято безліч воєнно-патріотичних стрічок. Проте "Наші котики" відрізняються тим, що це перша українська комедія про АТО. На перший погляд може здатися, що це знущання з людей, які пов'язані зі страшними подіями на сході України. Але якщо придивитись уважніше, то нескладно зрозуміти, що фільм показує крутість українських військових та висміює російського загарбника. До "Наших котиків" можна ставитись по-різному: його критика не безпричинна, проте проєкт все одно викликає цікавість.
"Пульс"
Коли: з 30 січня
Реальна історія професійної легкоатлетки, яка в результаті автомобільної катастрофи стає прикутою до ліжка. Але дівчина не планує приймати цю ситуацію, а тому проходить складний курс реабілітації, щоб почати знову тренуватись та повернутись до світу спорту.
Українських спортивних драм дуже мало, а ті що були - важко назвати якісними. На "Пульс" покладені справді великі сподівання. І дуже сильно хочеться, щоб ці сподівання виправдалися. Тим паче, що головну роль у фільмі зіграла молода та талановита акторка Наталя Бабенко.
"Черкаси"
Коли: з 27 лютого
Події фільму "Черкаси" відбуваються під час анексії Криму у 2014 році. Український мінний тральник заблоковано в озері Донузлав російськими кораблями. Але якщо всі інші судна здалися росіянам, то екіпаж "Черкас" відмовляється здаватися ворогу і планує дати бій, повністю розуміючи своє нерівне становище. Це реальна історія останнього українського корабля, який дав відсіч під час анексії в Криму.
На Одеському міжнародному кінофестивалі фільм отримав найпотужнішу реакцію, яку тільки можна було уявити: гучні оплески, сильні емоції та слова вдячності авторам та акторам.