Про цей серіал мріяли мільйони. Його обговорювати задовго до початку знімального процесу, а на прем‘єру чекали та водночас боялися, якою ж вона вийде. Екранізація циклу книг Анджея Сапковського та культової відеогри "Відьмак" розділила світ навпіл: частина глядачів у захваті від серіалу, решта переконані: "Знову Netflix зіпсували круту ідею". Ми теж переглянули "Відьмака" аби з'ясувати, хто з них має рацію.
Про сюжет довго говорити не будемо, тим паче, що після першого епізоду у вас навряд чи вийде його зрозуміти. Просто знайте, що є відьмак на ім‘я Геральт, який за гроші полює на монстрів та різну нечисть. Він вовк-одинак, який не відчуває жодних емоцій. Паралельно з тим принцеса Циріла тікає з власного королівства через те, що на нього напали загарбники, а її опікунів, короля та королеву, вбили. Перед смертю королева сказала Цирілі, що вона мусить зустріти Геральта, адже така її доля.
Фрейя Аллан в ролі принцеси Циріли
Людині, яка книг не читала і в ігри не грала, буде досить складно на початку серіалу. У "Відьмака" є велика проблема: він більше розрахований на фанів першоджерела, аніж на тих, хто просто вирішив подивитись новинку на Netflix. Вдала екранізація повинна бути самостійною і зрозумілою: врешті-решт "Володаря перснів" Толкіна більшість глядачів навіть не відкривали, але від початку в фільмі все було зрозуміло. А от під час перегляду першого епізоду "Відьмака" ти все чекаєш, коли тобі нарешті почнуть пояснювати бодай щось, але цього так і не відбувається. Цей калейдоскоп із героїв та подій настільки дратує, що хочеться вимкнути серіал та більше ніколи до нього не повертатись. Проте згодом ти мимоволі "втягуєшся" і вже не можеш зупинитись. Ти починаєш навіть любити всесвіт, створений Сапковським, і прагнеш зануритись у нього ще глибше.
Візуально "Відьмак" виглядає дуже ефектно - настільки, що хочеться подивитись серіал не просто на екрані ноутбука, а в IMAX. Найбільше вражає екшн: хореографія бійок настільки "соковита", що окремі сцени хочеться перемотувати ще раз і ще раз просто заради естетичного задоволення (зверніть увагу на бійку з павукоподібним монстром та на поєдинок Відьмака проти банди Ренфрі).
Попри те, що Генрі Кавілл - талановитий актор, не всі були раді йому у ролі Відьмака. "Занадто привабливий" - такою була основна із претензій до британського актора, але зараз можна впевнено сказати, що Кавілл ідеально втілює доручений йому образ. Він дуже тонко відіграє людину без емоцій, почуття якої читаються лише у погляді. Спостерігати за цим акторським мінімалізмом - саме задоволення. Інші герої також на своєму місці, особливо Бард Яск'єр, на якого не можна не звернути увагу в кожній його сцені.
Найбільше дивує присутність темношкірих героїв у екранізації фентезі. Толерантність - річ важлива, але, коли в кадрі з‘являється темношкірий персонаж із польським ім‘ям Денек, то дуже складно втриматись від сміху. Вибір актора на роль має бути логічно виправданим, а не просто для того, аби вас не звинуватили у расизмі. Тож, в цьому плані "Відьмакові" трохи не вистачило духу робити все за каноном книги Сапковського.
На перший погляд такий довгоочікуваний "Відьмак" - це провал, та варто додивитись перший епізод, і ви вже не зможете відірватись від серіалу. Нове творіння Netflix не навантажує складними та серйозними темами, а просто розповідає цікаву казкову історію. Тут є місце для гумору, жорстокості, лайки та якісного екшену. Єдина порада: вимкніть будь-які очікування перед переглядом, саме тоді серіал вам сподобається!