На жаль, 2019-й не побив рекорду попередника: жодна стрічка не зібрала в прокаті більше торішніх хітів. Лідером поки що залишається “Захар Беркут” із подоланою відміткою в 35 мільйонів гривень. Але зовсім іншими були рекорди торік. Удвічі більше тоді зібрав фільм “Я, ти, він, вона”. Другу позицію посідало “Скажене весілля” із 55-ма мільйонами. “Секс та нічого особистого”, “Дзідзьо. Перший раз” та “Свінгери” теж зібрали пару десятків мільйонів кожен.
Саме тому нам тепер важко зробити підбірку найкращих українських стрічок 2019 року, тому цю відповідальну місію ми покладемо на вас! Просто перегляньте цей список ігрових фільмів українського прокату і проголосуйте за той, який вам сподобався.
1. Зустріч однокласників (реж. Валентин Шпаков)
У стрічці йдеться про трьох шкільних друзів, які зустрічаються, щоб відзначити 25-річчя після випускного. Багато хто гадає, що раз доля дала шанс більше ніколи не бачитися зі своїми однокласниками зразу після випускного — треба цим скористатися. Але наші герої вирішують інакше та вирушають на найважливішу вечірку в їхньому житті.
{poll_best-films-2019_22}
2. Крути-1918 (реж. Олексій Шапарєв)
Художній фільм за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, разом із юнкерами та студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, постають проти 4-тисячного добре озброєного війська.
{poll_best-films-2019_23}
3. Свінгери-2 (реж. Андрейс Екіс)
У сиквелі головний герой фільму бізнесмен Ігор (Михайло Кукуюк) втратив чоловічу силу, його жінка Ілона (Оля Полякова) готова на все, аби підняти йому....потенцію. Рольові ігри, уроки тантричного сексу, ревнощі – все марно. "Увімкнути" Ігоря зможуть тільки лайки в соціальних мережах…
{poll_best-films-2019_24}
4. Продюсер (реж. Сергій Вейн)
Комедійний фільм-подорож про молодого самовпевненого продюсера, який повинен доставити велику суму грошей на знімальний майданчик. Стикаючись із багатьма перешкодами на своєму шляху, як смішними, так і небезпечними для життя, він проходить через безліч життєвих уроків. Фінал справді неочікуваний!
{poll_best-films-2019_25}
5. Ефір (реж. Кшиштоф Зануссі)
Дія фільму розгортається на початку Першої світової війни в Австро-Угорській імперії, до якої входила на той час частина України. На околиці Російської імперії лікар дає смертельну дозу ефіру молодій жінці, яку хоче спокусити. За підозрою у замаху на вбивство і зґвалтуванні йому загрожує страта або заслання до Сибіру та в останню мить лікарю вдається врятуватися.
{poll_best-films-2019_26}
6. Гуцулка Ксеня (реж. Олена Дем’яненко)
1939 рік, до окупації Західної України більшовиками залишається кілька тижнів. У Ворохту приїздить американець українського походження Яро, щоб одружитися з українкою, адже тільки за цієї умови він успадкує великі батькові статки. Яро знайомиться з гуцулкою Ксенею, яка змінює його плани.
{poll_best-films-2019_27}
7. Давай, танцюй (реж. Олександр Березань)
Події у фільмі розгортаються під час війни на сході України. Талановитий танцюрист Микита живе в маленькому провінційному містечку на Донбасі. Намагаючись прославитися, він разом із братом знімає екстремальне танцювальне відео. Наслідки зйомок круто перевертають його життя: брат травмувався і йому терміново потрібна операція. Бажаючи врятувати брата від інвалідності Микита їде з рідного Донбасу у «невідомий» Київ.
{poll_best-films-2019_28}
8. Сквот-32 (реж. Саша Лідаговський)
Головна героїня Ліза, що працює у паспортному центрі, несподівано потрапляє в київський сквот. У аварійному будинку вона знайомиться з середовищем вільних і талановитих митців: танцюристів, музикантів та поетів. Елементи побуту просочені хіп-хоп культурою: реп-батли, графіті, брейкінг, діджеїнг, перфоманси. Єдина законна мешканка будинку — вісімдесятирічна Фаїна, яка і є останньою перешкодою для місцевого депутата зруйнувати будинок і забудувати весь квартал.
{poll_best-films-2019_33}
9. Поліна і Таємниця кіностудії (реж. Оліас Барко)
Фільм розповідає про 11-річну самотню дівчинку на ім'я Поліна, яка потрапляє по той бік кіноекрану, де живуть казкові герої і ховаються страшні таємниці.
{poll_best-films-2019_32}
10. Іловайськ-2014 (реж. Іван Тимченко)
Командир штурмової групи батальйону «Донбас» Бішут, поранений у бою за Іловайськ, дивом лишається живим у окупованому місті. Його розшукує призначений комендантом Іловайська російський офіцер Рунков, для якого ця війна перетворилася на особисту трагедію. Тепер чоловік жадає не справедливості, а помсти.
{poll_best-films-2019_31}
11. Заборонений (реж. Роман Бровко)
Фільм про життя та загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса та його боротьбу із радянською системою.
{poll_best-films-2019_34}
12. Фокстер і Макс (реж. Анатолій Матешко)
Дванадцятирічний школяр Макс втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями. Тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, аби заволодіти цією могутньою технологією. Макс потрапляє у вир пригод, завдяки яким знаходить справжніх друзів.
{poll_best-films-2019_35}
13. Захар Беркут (реж. Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн)
1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців, братів Беркутів, потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах.
{poll_best-films-2019_36}
14. Кошмарний директор або Школа №5 (реж. Міла Погребіська)
Головним героєм стрічки є Леонід Пригунов. За сюжетом його звільняють з посади заступника начальника колонії з виховної роботи. Щоб повернутися до улюбленої справи, він має кілька місяців протриматися на посаді директора однієї з найпроблемніших шкіл рідного міста. Леонід приймає пропозицію і вирушає в «особисте пекло».
{poll_best-films-2019_37}
15. Халепа на 5 баксів (реж. Мирослав Латик)
Зухвала молодіжна комедія про дрібного шахрая Хом'яка, який разом із друзями Максом та Зеником вважається головним підозрюваним у вбивстві. Слідчі шукають відповіді, та серед них є «кріт» і для нього слідство — лише прикриття для іншої операції. Головні герої потрапляють у епіцентр конфлікту невідомих силовиків та місцевого кримінального авторитета, які полюють за головним доказом — флеш-карткою з відео державного злочину. І, коли здається, що все пропало і життя скінчилось, у Хом'яка народжується смілива ідея.
{poll_best-films-2019_38}
16. Додому (реж. Наріман Алієв)
У кримського татарина Мустафи на війні на Донбасі гине первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно мусульманських традицій.
{poll_best-films-2019_39}
17. Готель Едельвейс (реж. Юрій Рудий)
Завзятий авантюрист Алекс понад усе прагне збагатитися. Він дізнається про родовище золота далеко в Карпатських горах. Та лише одна проблема – саме на місці родовища стоїть старовинний маєток, у якому розміщується готель. Продавати його власник навідріз відмовляється. Тому залишається лише один шлях – закохати в себе його доньку Іріт та одружитися на ній. Та й тут не все просто – Іріт заручена і ось-ось має відбутися весілля.
{poll_best-films-2019_40}
18. Чорний ворон (реж. Тарас Ткаченко)
Фільм розповідає про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – запеклу боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках, вже після окупації УНР, у Холодному Ярі.
Головний герой за прізвиськом «Чорний Ворон» – холодноярський отаман – організовує боротьбу проти більшовиків-окупантів, які вже заполонили Україну й запроваджують у ній свій радянський лад, вбиваючи патріотів та утискаючи українську культуру.
{poll_best-films-2019_41}
19. Скажене весілля-2 (реж. Влад Дикий)
Після подій першої частини комедії минув рік. Тепер головний герой має видати заміж молодшу доньку, та новий наречений знову ніяк не влаштовує Василя Середюка! Як і у першій частині, чоловік робитиме усе можливе, аби завадити весіллю.
{poll_best-films-2019_42}
20. Мої думки тихі (реж. Антоніо Лукіч)
Комедія вийде у прокат 16 січня 2020 року, але її так довго і так часто обговорюють, що ми також вирішили не мовчати.
Стрічка розповідає про молодого звукорежисера Вадима, який хоче змінити своє життя. Молодик вирішує переїхати в Канаду, але спочатку йому потрібно поїхати в Карпати, аби записати голоси тамтешніх тварин. Супутником у подорожі стає найменш підхожа для цього людина - мама Вадима.
{poll_best-films-2019_43}
За найкращого українського режисера-дебютанта можете лишити свій голос тут, а за найкращого українського актора тут.