Як обрати навчальний заклад, котрий підійде саме вам? Ми в Yabl вирішили допомогти вам розібратись у заплутаному арт-світі та знайти найкращий "притулок" для свого спраглого до краси і навчання розуму.
Кафедра історії мистецтв в КНУ імені Тараса Шевченка
Спеціальність “історія мистецтв” з'явилась на історичному факультеті лише в 2016 році. Перше, що потрібно знати про це місце - воно ставить найбільший акцент саме на історію теоретичних ідей і мистецтвознавчих видань, а більшість викладачів - історики, а не мистецтвознавці. Тобто цей варіант освіти все ж поки ближчий до загальної гуманітарної, а не спеціалізованої мистецької. Хоча останні два роки цілком повнокровно розвивається програма підготовки кураторів, які після цього реально ці проекти доводять до втілення. Це до плюсів. До очевидних мінусів - відсутність спеціалістів з мистецтва ХХ століття, те ж саме насправді стосується і сучасного мистецтва. Та хіба можна відмовитись від навчання на кафедрі після такого креативного запрошення від самого її завідувача?
Більше деталей про кафедру можна знайти тут.
Кyiv Аcademy of Мedia Аrts (KAMA)
Альтернативна освіта в креативній індустрії одразу виглядає привабливо, оскільки з усіх перерахованих закладів саме цей найбільше асоціюється з “сучасною мистецькою освітою”. Тут можна навчатись за спеціальностями “арт-менеджер” і “художник”. До безумовних плюсів - робота серед актуального покоління кураторів і арт-менеджерів, можливість швидкої соціалізації в професії і навчання в темпі “від проекту до проекту” і “від резиденції до резиденції”. Знання має бути прикладним і на вас працювати, бажано - дуже швидко видаючи результати (у цьому випадку - кураторські проекти). З мінусів - якщо у вас бажання побути в академічному середовищі, навчатись у бібліотеці, або ж хочете наукову кар'єру - це місце не для вас.
Більше подробиць про академію тут.
Кафедра теорії та історії мистецтва в НАОМА
Здається, найбільш очевидний вибір для отримання мистецтвознавчої освіти, але з тими ж проблемами, що і в університеті Шевченка - майже повне ігнорування теорії та практики сучасного мистецтва, що автоматично ускладнює процес входження в глобальне мистецьке середовище після закінчення навчання в НАОМА. До плюсів - часткова соціалізація з українським арт-середовищем, у вас буде можливість збудуєте в голові міцну “класичну” картину мистецької теорії, яка, щоправда, матиме досить слабке відношення до того, що реально відбувається у арт-світі. Одним словом, за модними партиципаторними теоріями та інституційною критикою вам не сюди.
Почитати про кафедру та її викладачів можна тут.
Art. Management. Curation в Projector
Кураторство, менеджмент, комунікації і ще раз менеджмент. Практичні навички організації виставкового проекту і базові знання з написання текстів про культуру. У таких “оперативних” чотиримісячних курсах багато плюсів: надшвидке оволодіння всіма необхідними навичками для роботи, які ти реалізовуєш вже під час навчання. Але навіть в цій швидкості є мінуси: непослідовне заглиблення в теорію, а “стрибання по верхам” задля отримання миттєвої професійної користі. Зважайте на власні потреби та вподобання і вмійте розставляйте пріоритети.
Почитати про курс можна за посиланням.