Український фольклор – це не лише пісні про “доленьку” та “козаченьків”. Здавна українці кохали, кохалися і співали про це пісень. В народі їх прозвали сороміцькими. До Дня всіх закоханих Yabl підготував спеціальний проєкт: "Сороміцькі валентинки" — 10 ілюстрацій до українських народних сороміцьких пісень — творів, наповнених еротикою та символізмом.
Надзвичайно цікаво відслідковувати підтекст у таких віршованих рядках. Наприклад, сковорода — один із усталених образів-евфемізмів, які в еротичному фольклорі позначають жіночий статевий орган, щука, дудка - чоловічий. Прийом їжі, оранка, обробка коноплі асоціюються із сексом( "Калач", "Масло та сметана"). У деяких піснях є натяк на гомосексуалізм ("Дудка"), деякі з сороміцьких пісень трансформувались і дійшли до наших часів як дитячі - наприклад, "Чуки-Чуки" й досі співають бабусі своїм онукам, "чугикаючи" їх на колінах.
Ми вирішили дати нове життя прадавній еротиці. Дизайнерка та ілюстраторка Yabl Наталія Віщик створила 10 ілюстрацій у стилі naive art, адже й самі сороміцькі пісні дещо примітивні та прості.
Діліться сороміцькими валентинками від Yabl та пам'ятайте: український фольклор is awesome!