Уже сьогодні розпочинається один із наймасштабніших кінофестивалів світу - 70-й Берлінале. Ми склали для вас список найочікуваніших стрічок-номінантів, які точно не можна пропустити!
Режисер: Філіпп Фалардо
Стрічка заснована на однойменному романі американської письменниці Джоани Ракофф. У центрі історії - поет-початківець Джоанна (Маргарет Квеллі), що працює асистентом літературного агента Маргарет (Сігурні Вівер). До її обов'язків входить листування з фанатами культового автора Д.Д.Селінджера, який є предметом гордості агентства.
Режисер: Ірина Цілик
У фільмі йдеться про сім'ю, яка живе в так званій "червоній зоні" Донбасу, де вже шостий рік тривають воєнні дії. Буденність для цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.
Режисер: Ілля Хржановський та Катерина Ертель
"ДАУ" - масштабний кінопроєкт, задуманий як фільм про радянського фізика Льва Ландау. Хржановський працював над ним 14 років. На сайті фестивалю заявляють, що стрічка оповідає "провокаційну розповідь про боротьбу за владу і любов" і "аналіз тоталітаризму". Документальний фільм "ДАУ. Дегенерація" з цього ж проєкту режисера буде покажуть у рамках Berlinale Special.
Режисер: Філіпп Гаррель
Це історія про хлопця з провінції Люка, який мріє стати столяром, як і його батько. Той тяжко захворів, тому головний герой розривається між двома містами, зустрічаючи на своєму шляху то кохану жінку зі свого минулого, то знайомиться з майбутніми.
Режисер: Саллі Поттер
У центрі сюжету - один день з життя Лео (Хав'єр Бардем) і його дочки Моллі (Елль Фаннінг). Згідно з синопсисом, Лео страждає від розладів пам'яті та починає проживати альтернативні варіанти свого життя, в той час як дочка намагається допомогти йому повернутися до реальності.
Режисер: Йоган Йоганнссон
Документальний чорно-білий фільм - перша і остання стрічка ісландського композитора Йогана Йоганнссона, який пішов з життя у 2018 році. "Останні і перші люди" - це вільна адаптація однойменного науково-фантастичного роману Олафа Стейплдона, музику до якої писав Йоганнссон. Фільм, де закадровий текст читає Тільда Свінтон, був знятий на 16-міліметрову плівку. Сам роман Олаф Стейплдон написав ще в 1930 році. Це наймасштабніша історія майбутнього з коли-небудь створених, тому фільм обіцяє бути епічним.
Режисер: Агнєшка Голланд
Агнешка Голланд, лауреатка Берлінале, режисерка, фільми якої вже тричі номінувалися на «Оскар», зняла драму про легендарного чеського цілителя Яна Міколашека. Він пережив кілька різних режимів і дві світові війни, лікував і бідних, і відомих людей, голову канцелярії НСДАП Мартіна Бормана і президента Чехословаччини Антоніна Запотоцького. «Шарлатан» - історія злетів та падінь Міколашека, його моральних проблем, постійної боротьби з темрявою усередині, історія про таємниці людини, його особливий дар, історія про те, яку ціну він був готовий заплатити за цей дар», - говорить про свій проєкт кінематографістка.
Режисер: Келлі Райхардт
"Перша корова" - це екранізація дебютного роману Джонатана Реймонда "Половина життя". Фільм розповість про зворушливу дружбу кухаря-американця і китайського іммігранта, що рятується від якихось росіян - двох людей, які зовсім не "вписуються" до стандартного уявлення про брутальних чоловіків Тихоокеанських штатів тієї епохи.
Режисер: Бурхан Курбані
Переосмислення культового серіалу Райнера Вернера Фасбіндера в умовах сучасної реальності. Френсіс - виходець із Західної Африки, який опиняється в Берліні як біженець. Він - людина без громадянства та прав, і суспільство відкидає його. Пізніше Френсіс починає займатися наркобізнесом і стає частиною тіньового життя міста. «Берлін, Александерплац» - сучасна варіація на класичну тему про людину і суспільство, яке її відкидає.
Режисер: Кітті Грін
Американський трилер дебютантки Кітті Грін вперше був представлений на кінофестивалі Санденс. Фільм, натхненний справою Вайнштайна, розповідає про офісну працівницю кіноіндустрії, яка дізнається про домагання своїх колег. Раніше, у 2017 році, документальна робота режисерки "Прослуховування на роль ДжонБене" стала однією з найяскравіших подій у програмі "Панорама". Можливо, "Асистентка" повторить успіх, враховуючи гостру соціальну тему фільму.