Коли ми обираємо собі фільм для перегляду, одним з важливих факторів часто є його рейтинг та популярність серед кола кіноманів. Але водночас існує багато шедеврів кіно з низькими балами, які не оцінили глядачі й критики, та й популярності у прокаті вони не мали. Саме про такі стрічки ми й розкажемо вам сьогодні. Enjoy!
Режисер: Рідлі Скотт
Успішний адвокат має все, про що можна тільки мріяти: красиву наречену, великий будинок та багато грошей. Одного разу його друг з кримінального світу пропонує йому вплутатися в «брудну» справу та зайнятися перевезенням великої партії кокаїну з Мексики. Погоджуючись на пропозицію, радник створює собі низку проблем, вирішити які буде майже неможливо.
Доволі абстрактний сюжет та аморфний головний герой викликали у глядачів відчуття відрази до фільму, а тому «Радник» мало кому «зайшов». Проте насправді вся цінність стрічки прихована у її назві. Радник всім допомагає виплутатися зі складних ситуацій, то знаходить проблеми на свою голову, його життя перетворюється на пекло. Фільм дуже яскраво демонструє те, як один хибний та невмотивований крок може знищити все, над чим людина працювала роками.
Для Рідлі «Радник» є фільмом експериментальним, не схожим на все, що він знімав до цього і після цього. Режисер зайшов на територію екзистенційної драми (подейкують, що через смерть рідного брата) і зробив це дуже глибоко. На жаль, старань ніхто не оцінив. До речі, акторський склад тут просто на «Оскар» тягне: Майкл Фассбендер, Пенелопа Круз, Хав‘єр Бардем, Камерон Діас та Бред Пітт. І в кожного з акторів є принаймні одна сцена, яка змусить вас затамувати свій подих.
Режисер: Денні Бойл
Саймон - наглядач у музеї. Одного разу під час аукціону невідомі здійснюють напад, щоб викрасти картину Франциско Гойї «Відьми в повітрі». Намагаючись врятувати полотно, головний герой отримує важкий удар по голові й частково втрачає пам'ять. Та через кілька днів після цього інциденту до Саймона приходять грабіжники та починають запевняти його в тому, що картина в нього і він мусить повернути її. Але чоловік нічого не пам‘ятає.
Злочинці вирішують скористатися послугами психолога, що практикує терапію за допомогою гіпнозу, щоб допомогти Саймону все згадати. Проте лікування обертається для всіх учасників дуже несподівано, адже на поверхні з‘являються всі зариті Саймоном «скелети з його шафи». І чим далі все заходить, тим складніше зрозуміти, хто насправді є злочинцем в цій історії.
Варто сказати, що Джеймс Макевой ще задовго до «Спліту» почав демонструвати свою акторську багатогранність, адже саме в «Трансі» ми зустрічаємо його милим та гарним хлопцем і бачимо, як він перетворюється неврівноваженого покидька. Динаміка сюжету вражає, все зроблено в кращих традиціях Денні Бойла: швидкий монтаж, драйвовий саундтрек та напруження в кожній сцені. Багацько крутих і якісних твістів, які змушують тебе сказати: «Очманіти можна!». Фільм настільки смачно зроблений, що його хочеться передивлятися і показувати всім друзям, знайомим та близьким. Але чомусь критики не оцінили, а в прокаті не було шалених зборів. Та це нічого не означає, повірте!
Режисер: Пон Джун Хо
Свого часу режисер вже легендарних «Паразитів» намагався знімати голлівудське кіно з американськими акторами. І в нього це досить впевнено та круто виходило! Проте глядач шедеврів Пона Джун Хо не помітив, тому ми хочемо виправити цю страшну помилку.
Кінокартина «Крізь сніг» - це фантастично-антиутопічна сатира на сучасне суспільство. Уявіть собі світ, де майже все замерзло через неможливий для існування клімат. Останні люди на Землі живуть у високотехнологічному потязі, що безупинно несеться навколо планети. У "хвості" поїзда - бідняки. Вони щодня намагаються вижити, але через жахливі умови та малу кількість ресурсів, зробити це дуже складно. Ближче до "голови" розташована еліта, яка живе майже без обмежень. Вона притискає жителів «хвоста», доки кілька людей з «бідного класу» не вирішують взяти силою те, що належить всім. Вони влаштовують подорож через всі вагони, щоб дістати собі все, що треба для нормального існування.
Де добро, а де зло - глядач вже дізнається ближче до фіналу. Пон Джун Хо не намагається поділити все на чорне та біле: обидві сторони мають важливі аргументи на користь своєї правоти, а тому за їх конфліктом дуже цікаво спостерігати. Режисер не нав‘язує глядачу нічого, лише пропонує обрати й проаналізувати історію зі своєї точки зору.
Режисер: Бен Вінтлі
Коли ми вже заговорили про специфічні антиутопічні історії, то не можна не згадати й це видатне кіно. Уявіть собі високотехнологічну багатоповерхівку. Вона є уособленням держави. Нижчі класи живуть на перших поверхах, багатії - ближче до неба. Та в якийсь момент починаються проблеми з електропостачанням та їжею, і між ними розгортається справжня боротьба. І лише представник середнього класу Доктор Ленг намагається стає своєрідним містком між людьми. Та як би життя у висотці не погіршувалося, герої адаптуються під умови та продовжують в них жити.
Фільм демонструє естетику декадансу, коли огидні речі показані доволі красиво та привабливо. Увесь «бруд» у кадрі знято так, що ти не можеш відірвати своїх очей від екрану. А Том Гіддлстон у цій стрічці просто неперевершений! Ще й музика Клінта Менсолла створює потрібний настрій та атмосферу. Словом, це справді крутезне кіно, просто на нього варто налаштуватися.
Режисер: Елайджа Байнум
Тімоті Шаламе, кримінально-романтична історія у маленькому американському містечку 80-х років... Здавалося б, фільм приречений на успіх. Проте цього не сталося. Через те, що сюжет навмисно грає з кіношними кліше, більшість глядачів сприйняли стрічку, як кінокартину другого або навіть третього ґатунку. Але проблема в тому, що тут кліше не є мінусом чи обмеженою фантазією режисера та сценариста, а навпаки - він навмисно їх використовує, насолоджується ними та віддає данину фільмам тієї епохи.
За сюжетом, підліток приїздить до маленького містечка, знайомиться з місцевим «крутим» хлопцем та його сестрою. Він починає "штовхати травку" зі своїм новим другом та зустрічається з дівчиною. Свій бізнес головний герой приховує від сестри друга, а стосунки - від друга. Врешті-решт, жага отримувати більше приводить його до неприємних наслідків, і в один момент комедійна романтична стрічка перетворюється на кримінальну драму. Акторська гра Тімоті, сонячна атмосфера 80-х та чарівний саундтрек закохають вас у цей фільм! Головне розуміти заздалегідь, чого очікувати від перегляду.
Режисер: Гас Ван Сент
Джон ніколи не міг завчасно зупинитися. Він алкозалежний, і це його найбільша проблема. Одного разу чоловік так напивається з другом, що потрапляє в автомобільну аварію, в результаті якої стає паралітиком на все життя. І навіть після цього Джон не може припинити вживати алкоголь. Та все ж він вирішує піти до клубу анонімних алкоголіків, де знайомиться з чуваком на ім‘я Донні. Новий друг допомагає Джонові впоратися з його згубною пристрастю та почати нове життя.
Ніхто і ніколи не міг подумати, наскільки буде вдалим дует Хоакіна Фенікса та Джони Гіла. Обидва актори мають сильні сцени та постійно переграють один одного. Перевага Фенікса полягає тільки в тому, що він у фільмі на інвалідному візку, тому його роль складніша. Це водночас кумедна та сумна стрічка, що змусить вас подивитись на життя під іншим кутом і почати його цінувати. Словом, це must see для всіх і кожного!
Режисер: Хуан Антоніо Байона
Це історія про маленького хлопчика, що вимушений спостерігати за тим, як його кохана мама бореться з раком. У школі з нього знущаються через це, тому додому повертатись з кожним днем все складніше. Тож герой вигадує собі уявного друга - велетенського монстра у вигляді дерева, який приходить до нього і розповідає історії, що мають допомогти легше прийняти можливу смерть близької людини. Хлопчик же впевнений, що його новий друг прийшов, щоб врятувати маму за допомогою магічних ліків. Фільм неймовірно сумний, але його варто подивитися.