Жанр альтернативної історії серед серіалів та фільмів - тема далеко не нова. Ми вже бачили «Вартових», «Безславних виродків», «Людину у високому замку», нещодавніх «Мисливців» з Аль Пачіно. HBO вирішили зачепити цю тему і створили свою «Змову проти Америки» за однойменним романом письменника Філіпа Рота. Та чи вийшло у них перевершити самих себе і "стрибнути вище голови"? Про це ми сьогодні й поговоримо.
У «Людині у високому замку» нам розповідали, що трапилось з США після війни, коли нацисти та японці захопили країну. А от у «Змові проти Америки» події відбуваються до Другої світової. Автори серіалу показують, що трапилось би з країною, якби у президентських виборах 1940 року переміг не Франклін Рузвельт, а Чарльз Ліндеберг - людина, що розділяла антиєврейські погляди Адольфа Гітлера. За сюжетом Ліндеберг дозволяє нацизму “прийти на вулиці” США. Зміни та настрої в країні ми спостерігаємо очима звичайної єврейської родини.
Якщо порівнювати з чимось «Змову проти Америки», то до голови приходять одразу два приклади: «Людина у високому Замку» та тогорічний хіт «Years and Years». Та «Роки» - це фантастика про майбутнє, а «Змова проти Америки» демонструє нам цілком реальний сценарій, який міг відбутися, якби не трапилось дива у вигляді Рузвельта. Чи варто нагадувати, що населення США довгий час пригнічувало людей за інакший колір шкіри? Тож євреїв могла спіткати та ж сама участь, про що в серіалі й розповідають.
Від «Мисливців» та «Людини у високому замку» це шоу кардинально відрізняється головними героями. У перших двох серіалах нам демонстрували своєрідних месників, що прагнуть відновити справедливість та врятувати країну від страшного режиму. Та у «Змові» розповідь ведеться від сім‘ї, вимушеної страждати від страшних змін у владі та виживати. Перший епізод неймовірно точно, грамотно, а головне емоційно готує ґрунт для майбутніх подій. Глядачеві дають звикнути до головних персонажів та пройнятися теплими почуттями до них.
Окрім цього, HBO у серіалі прекрасно відтворює атмосферу тієї епохи: автівки, архітектура, музика, одяг героїв - все це переносить нас до США 40-х років і дає змогу відчути, як та чим люди жили в ті часи. Цьому сприяє і якісна операторська робота.
Серед акторів хочеться виокремити зірку «Дивних див» Вайону Райдер, що в цьому серіалі всім нам нагадує, якою вродливою вона може бути на екрані, чарівну Зої Казан та досить переконливого Джона Туртура. Останній грає равіна-революціонера і намагається відстоювати права євреїв.
За першим епізодом робити висновки стосовно всього сезону аж надто складно, та впевнено можна сказати, що «Змова проти Америки» має великий потенціал стати черговим хітом від HBO. Врешті-решт, створити щось у жанрі альтернативної історії дуже непросто. Тому ми радимо звернути увагу на цей серіал. Ви точно не пошкодуєте після перегляду!
Фото: collider.com, variety.com, imdb.com