Якщо вірити заголовкам багатьох новинних ресурсів, то у світі стрімінгових сервісів 6 квітня мала би відбутися справжня революція на ім‘я Quibi (англ. quick bites — швидкі укуси). Нова платформа розрахована на перегляд оригінального контенту винятково на мобільних пристроях з можливістю дивитися серіали у вертикальному форматі. Окрім того, епізоди тривають 7-10 хвилин — словом, все було зроблено для того, аби люди жили зі смартфоном у руці 24/7. Чи зможе Quibi стати революціонером ринку стрімінг-сервісів не лише на словах — про це у нашому матеріалі.
Поки на Quibi вийшло два серіали — «Вижити» та «Небезпечна гра». Оскільки в Україні сервіс не працює, то їх нам довелося дивитися на піратських ресурсах, а, отже саму зручність платформи оцінити ми не змогли. А от щодо контенту Quibi вже можна сказати впевпено — це справжнісінький провал.
«Вижити» розповідає про психічно нестабільну дівчину (Софі Тернер), яка повертається після курсу реабілітації додому. Ще в небі вона вирішує наковтатись пігулок і вбити себе, та раптом літак потрапляє в зону турбулентності й розбивається. Героїня та ще один чоловік (Корі Хоукінс) виявляються єдиними, хто вижив посеред холодних засніжених гір. Дівчина починає боротися за своє життя, паралельно усвідомлюючи його цінність.
«Небезпечна гра» за сюжетом нагадує «Геймера», «Людину, що біжить» та «Голодні ігри». Додж Тайнс (Ліам Хемсворт) смертельно хворий. Він мріє забезпечити грошима своїх дітей та дружину перед тим, як піде з цього світу. Один бізнесмен (Крістоф Вальц) пропонує йому великі гроші, якщо той погодиться взяти участь в полюванні на людину. Джон має бути жертвою, а багатії будуть намагатися його вбити.
На перший погляд, обидва проекти мали би бути доволі непоганими — цікаві задуми, та й акторський склад "на рівні", та проблема полягає в тому, що Quibi стали заручниками свого ж формату. Творці розраховували на те, що 7-10 хвилин — це ідеальний час, аби втримати увагу та інтерес глядача. Та саме через цей малий хронометраж серіали виглядають так, наче хтось намагається дуже швидко вам щось розповісти, перестрибуючи з одного місця на інше без усілякої логіки та відчуття ритму історії.
У обох вищезгаданих серіалах знайомство з головними героями проходить вкрай жахливо. У «Небезпечній грі» Додж просто сидить в кабінеті з бізнесменом і переповідає йому експозицію, що надзвичайно здешевлює історію. У «Вижити» з Софі Тернер все ще гірше: нам за 5 хвилин намагаються показати УСЮ драму головної героїні. В кожній сцені вона то страждає, то намагається порізати собі вени, то розмовляє зі своїми «друзями» в лікарні, які теж страждають і невдало застосовують свої леза для гоління.
Від такої великої концентрації награної депресії на 8 хвилин серії тобі банально стає гидко та нецікаво дивитись, що ж там буде далі. Занадто різка динаміка навпаки виглядає мінусом, а не позитивною рисою. Адже кайф довгих серій чи фільмів полягає в тому, що нам спочатку дають змогу познайомитись з головним героєм, побудувати емоційний міст між ним та глядачем, а вже потім занурюють у події, які ми будемо проживати разом. А, коли цей "міст" будують нашвидкуруч, то, наскільки би крутою не була концепція, історія працювати не буде. За словами оглядача Variety Тодда Спенглера, серіали Quibi більше нагадують снеки перед вечерею. Такі собі легкі закуски — наче й смачні, але запам‘ятаєте ви все ж головну страву, а не їх.
Та це не єдина біда, котра спіткала стрімінгових новаторів. Річ у тім, що для запуску вони обрали чи не найневдаліший час, який можна би було уявити. Їхня платформа, як я казав раніше, працює лише на смартфонах.Тобто, під‘єднати Quibi до ваших комп‘ютерів чи SMART телевізорів точно не вийде. А тепер уявіть велику родину, яка під час карантину хоче "залипнути" на серіальчик. Навряд чи вони дивитимуться щось на телефоні, коли є змога підключити великий екран. Споживачі вже пишуть у Твіттері наскільки це незручна штука:
Та найсумніше в цій історії те, що на контент платформа витратила більше 1 мільярда доларів та запросила для співпраці видатних кіношників від Стівена Спілберга до Сема Реймі, але схоже, що все це даремно. Такий невдалий старт говорить про ймовірний фінансовий провал Quibi, бо замість грандіозного «вау» відбувся незрозумілий «пшик». Це ще гірше, ніж з Apple TV+, у яких хоч б є флагман у вигляді «Ранкового шоу» та «Прислуги».
Що ми маємо в результаті? Ще одну спробу перевершити успіх Netflix за допомогою нестандартної форми контенту, та замість переваги ця нестандартність може стати цвяхом у труні Quibi. Подивимось, як буде далі, але прогнози поки невтішні.
Фото: IMDb, Twitter