Жанр альтернативної антиутопічної історії стає все популярнішим на серіальній арені. Пригадайте лишень "Людину у високому замку" або перегляньте "Змову проти Америки» чи "Мисливців" з Аль Пачіно. Усі ці шоу якимось чином торкаються теми нацизму, демонструючи, що було б, якби німецька армія захопила Америку. BBC One вирішили створити свою антиутопію, але про нацизм не говорити. Як ви могли здогадатися, йдеться про новий серіал "Хрестики-нулики", творці якого пропонують глядачам подивитись на світову історію під іншим кутом.
Уявіть собі, що не Англія колонізувала aфриканські країни колись, а навпаки — Африка захопила Велику Британію і зробила з неї свою колонію. Темношкірі почали володіти британськими островами, а з місцевих "білих" жителів зробили своїх рабів. У цьому світі знаходиться місце для закоханості двох людей з різних соціальних прошарків. Софі — донька заможного чоловіка, яка має абсолютно все, що побажає. Калум не має нічого. Він виборює своє "місце під сонцем", аби не померти з голоду та вирішує організувати повстання. Раптом між дівчиною та юнаком виникають почуття, та чи зможуть вони бути разом у світі, де міжрасові стосунки заборонені законом?
"Хрестики-нулики" — дуже захоплююча історія Ромео та Джульєтти на фоні реверсної расової сегрегації. І, хоч серіал і є антиутопічною фантастикою по суті, але показаний нам розвиток подій міг би бути цілком реальним, якби в історії щось пішло за іншим вектором. Шоу прекрасно демонструє те, наскільки жахлива річ расизм, і як сильно від нього страждають деякі люди. Просто зробивши жертвами в цій історії білошкірих, автори дають змогу нам краще відчути біль, котру спричиняє нерівність.
Лінія кохання у "Хрестиках" не виглядає занадто "солодкою". Не хочеться спойлерити, але тут все доволі неоднозначно. Софі, як представниця еліти, має вади, притаманні "мажорам". Вона живе у своєму ідеальному світі і не дуже цікавиться тим, що за його межами (звісно, доки не зустрічає Калума).
Калум теж не бездоганний герой-коханець. Він йде до армії, щоб стати більш-менш рівним темношкірим, але цей крок штовхає його на війну проти своїх же друзів.
Масалі Бадуза у ролі привілейованої жительки Великобританії
Не менше вражає візуальна масштабність серіалу. Світ антиутопічної Англії відчувається більш, ніж реальним: ефекти, костюми, архітектура — все в кадрі працює на атмосферу історії. Під час перегляду у вас не виникає відчуття, що щось тут "награне" або несправжнє.
Акторські роботи Джека Роуена та Масалі Бадуза, яких ви до цього навряд чи десь бачили, не геніальні, але доволі переконливі. Тобто, хімія між ними є, а так звана ноунеймовість допомагає навпаки "на руку", адже так глядачу легше повірити в історію. Звісно, красунчик Роуен більше нагадує героя якихось "Голодних ігор", аніж представника гетто для "білих", але на це вже не звертаєш уваги після першої серії.
Джек Роуен в ролі Калума
На виході маємо цікавий серіал із нетривіальною історією всередині. Якщо засумували на карантині, 6 епізодів "Хрестиків-нуликів" уже чекають на вас.