Радянський кінематограф змусив нас вважати, що документальні фільми — це щось нудне. Та в XXI столітті Netflix перевернув сприйняття цього жанру й змусив повірити в те, що такі стрічки можуть бути навіть цікавішими, ніж художні. Найкращі з них за версією Yabl — нижче.
Переконані: дехто з вас бачив не тільки цитати Ошо в соцмережах, а й читав книги цього мудрого чоловіка. Та чи знаєте ви, яким монстром він був насправді?
Учні, які приходили до Ошо за знанням про життя в якийсь момент стали називати його ґуру. Розуміючи свій вплив на велику кількість людей, чоловік переїхав до США і створив там власну країну, в якій всі жили за ним же створеними законами. Те, що розповідає серіал «Дика, дика країна» просто змушує божеволіти. Не будемо спойлерити, але той факт, що людина збудувала власну державу всередині цивілізованого суспільства і запровадила там диктатуру, лякає та захоплює водночас. Після перегляду серіалу ваше сприйняття Ошо зміниться назавжди.
Ще одна історія про ґуру, який почав зловживати своєю владою і став Гарві Вайнштейном у світі йогів.
Переїхавши до Америки з Індії, Бікрам започаткував власну методику йоги й назвав її на свою честь бікрам-йогою. Адепти нової системи саморозвитку практикували її в приміщеннях, де були ввімкнені обігрівачі. Завдяки цьому люди потіли й начебто позбавлялись токсинів.
У якийсь момент духовна практика перетворилася на справжню бізнес-імперію з десятками тисяч студій по всьому світові, а сам Бікрам став одним із найвпливовіших ґуру в світі. Та, коли гроші та влада затьмарили його свідомість, чоловік почав примушувати своїх студенток до сексу. Хтось погоджувався, хтось давав йому відсіч, а когось він ґвалтував. Документалка розповідає історію цих подій вустами постраждалих від Бікрама та тих, хто досі на його боці.
Перед переглядом рекомендуємо попоїсти. Гарненько попоїсти.
У серіалі розповідають історії різних людей, які відкрили заклади вуличної їжі по всьому світу. Тепер ці місця щоденно збирають навколо себе натовпи туристів і навіть отримують зірки "Мішлен". Уявіть лишень, наскільки феноменальною має бути вулична їжа, аби ресторанні академіки звернули на неї увагу! Нам уже хочеться їсти, а вам?
А ви знали, що Білл Гейтс зараз перш за все благодійник, а вже потім — бізнесмен?
Недарма саме Гейтс ще у 2015 році передбачив появу коронавірусу і розповів про це на відомій конференції TED Talks. Останні кілька років філантроп присвятив боротьбі з різними вірусами та хворобами. Разом із дружиною Меліндою він займається забезпеченням вакцинування дітей в бідних країнах світу та різними шляхами намагається поліпшити життя людства.
Не переймайтесь: нудно не буде. Серіал знятий і змонтований настільки динамічно, що легко може нагадати вам стрічки Девіда Фінчера або Денні Бойла.
Серіал про їжу та те, як вона потрапляє до нас на стіл, розтягнувся аж на два сезони, що є справжнім успіхом для документалістики.
Чи знали ви, що вирощування авокадо давно перетворилося на мільярдну імперію, заради якої вирубають та знищують кілометри лісів? Чи відомо вам, який шлях пройшла курка, аби опинитись у вигляді наггетсів на вашій тарілці? Автори шоу вирушили на найбільші заводи країни, щоб простежити за виробництвом їжі від початку й до кінця. Будьте обережні, адже вся світова харчова промисловість в "Гнилому" показана без прикрас.
Мабуть, найгостросюжетніша документалка, яку ви бачили.
Історія конфлікту гея-реднека та власника зоопарку з тиграми Джо Екзотіка з зоозахисницею Керол Баскін "приправлена" десятком настільки ексцентричних героїв, що вигадати їх могло саме життя. Цей документальний серіал, що тримає у напруженні сильніше за більшість художніх серіалів, змусить вас і плакати, і сміятись.
Окрім того, ви побачитt США таким, яким воно є насправді, без голлівудського кіношного глянцю. Однозначно must see.