Сценарій «Голлівуду» від Netflix є яскравою, екстравагантною сумішшю вигадки та нон-фікшену. Від початку творці попереджали своїх глядачів — «не на основі реальних подій». Як би не було шкода, але ніяких Камілли Вашингтон, Клер Вуд чи Арчі Коулмана не існувало насправді — «Оскар» тих років пам’ятає геть інші історії. Втім, не лише епізодичні персонажі, згадані раз у раз, на кшталт легендарної Вів‘єн Лі чи таки реального Рока Хадсона, фігурують у серіях як маркер епохи та «елемент правди». Реальною є й історія унікальної заправки-борделю у LA, яка постачала у ті доволі пуританські часи гомосексуальну та лесбійську любов за 20 доларів усьому Голлівуду.
Скотті Бауерс у 95 років
Реальний аналог такої заправки у Лос-Анджелесі знаходився на розі Північної Ван-Несс-авеню та Голлівудського бульвару. Її власником і, сказати б, ідейним натхненником був Скотті Бауерс, скандальновідомий король вечірок та голлівудський ловелас. Саме він став прототипом персонажа Ерні, якого зіграв Ділан МакДермотт. Популярність, власне, звалилась на Бауерса після написання автобіографічної книги «Full Service», яка розповіла історію ринку ексклюзивних послуг «золотого віку» Голлівуду. У цих мемуарах, виданих 2012 року, Бауерс скромно хизується тим, що зводив з хлопчиками та дівчатками Кері Гранта, Вів’єн Лі, Рока Хадсона, Спенсера Трейсі та багатьох інших. Зокрема, для однієї лише Кетрін Хепберн (до речі, її рекорд у чотири отримані «Оскари» досі не побив ніхто), за словами Бауерса, він знайшов 150 симпатичних брюнеток. Анекдотичним є те, що на момент випуску мемуарів всі згадані кінозірки — від Хепберн до Хадсона — були вже мертві, тож достовірність соковитих розповідей перевірити не міг ніхто.
За твердженням Бауерса, Кетрін Хепберн була лесбійкою
У 2017 році про Бауерса зняли документальну стрічку «Скотті та секретна історія Голлівуду», де режисер Метт Тірнаур розкрив потаємне, зовсім не висвічене софітами й не засняте камерами життя «країни мрій». І все це, звичайно, куди цікавіше й глибше за знайомий нам розтиражований образ блондинок-американок, що красиво відкидають голову для поцілунку, й так само розтиражованих маскулінних жиголо у піджаку та краватці.
Що ж до самого Бауерса, то це — просто-таки герой-парадокс. У молодості він був морським піхотинцем, як і більшість хлопців того часу, воював у Другій світовій. На заправці працював з 23-х років, фактично одразу по завершенню війни. Згодом легендарна бордель-заправка на розі стала для Бауерса тіснуватою, і його квір-вечірки перекочували у голлівудські вілли.
Бауерс та Вів'єн Лі на вечірці
Якщо після перегляду «Голлівуду» Netflix ви таки зловили себе на сантименті до епохи 40-х та 50-х, до всіх цих блискучих автівок і бездоганних зачісок, — посилаємо вас на IMDb за відомостями про документалку, і на Amazon, де можна погортати скандальну унікальну книгу.
Ділан МакДермотт в ролі Ерні, власника заправки