Червень – місяць онлайн-подій Kyiv Pride, який, на жаль, через карантинні обмеження не можна провести вживу. Yabl вважає, що стрічки про ЛГБТ – це дуже важливо. Саме вони показують людям, які відчувають у собі «нетрадиційність», що з ними все нормально: їхні історії не те що не засуджуються, а й граються зірками першої величини та стають значущим кейсом для усього світу. Ці кінороботи допомагають людям прийняти себе такими, якими вони є. Отож, зустрічайте список драм, обов'язкових для перегляду на думку Yabl.
«Назви мене своїм ім‘ям», 2017
Режисер Лука Гуаданьіно у 2017 році здійснив приблизно те ж саме, що у свій час здійснив Енг Лі фільмом «Горбата гора». Історія кохання школяра та студента, що приїздить жити та працювати за обміном до італійської родини, вразила весь світ, в тому числі й прискіпливих кіноакадемікив. Тімоті Шаламе та Армі Хаммер грали так, наче між ними і справді виникло палке кохання. Важливо, що у їхній історії ти впізнаєш початок будь-яких стосунків, незалежно від своєї орієнтації. У стрічці немає трагедії кохання, замість цього є душевність, дивовижні краєвиди маленької Італії, тепло у кожній сцені та неймовірна операторська робота.
«Це всього лише кінець світу», 2016
Ксав‘є Долан завжди вмів дуже витончено розповідати історії свого життя через власні фільми, проте «Кінець світу» – найінтимніший, найсумніший серед них. Головний герой – відомий письменник-гей, який приїздить до своєї родини повідомити, що помирає від ВІЛ-інфекції. На жаль, вдома близькі влаштовують скандал на кожному кроці: через сімейні конфлікти головний герой навіть не має можливості поділитися своєю трагедією. Фільм говорить з глядачем на тему того, як важко відкритись своїй родині. Навіть тоді, коли, здавалося б, це вкрай необхідно зробити. Кліпова естетика Долана просто змушує закохатись у стрічку раз і назавжди, а чудовий каст в купі з Венсаном Касселем – це окреме задоволення!
«Гарві Мілк», 2008
«Гарві Мілк» – це історично-біографічна драма про першого в історії США політика, який відкрито зізнався у своїй орієнтації та виступав за права геїв. Історія Гарві Мілка справді надихає і демонструє, що за право бути вільним доводиться боротися, надто у такій консервативній країні, як США у XX сторіччі. Фільм показує, наскільки велику роль в цій боротьбі грають прайди та паради. Режисером стрічки виступив Гас Ван Сент, а головну роль виконав Шон Пенн.
«Життя Адель», 2013
Фільми по коміксам бувають різні, але «Життя Адель» – це абсолютно нетипова історія для такого формату. Стрічка розповідає про дівчину-підлітка Адель, яка закохується у блакитноволосу незнайомку Емму – після цього її життя змінюється раз і назавжди. Адель робить те, що їй хочеться, всупереч волі своїх батьків, вчителів та однолітків. Це не просто історія одностатевого кохання, а перш за все драма дорослішання та вміння приймати себе, йти своїм шляхом, яким би він не був. Фільм також можна назвати своєрідною одою шкільному віку. Дует Леї Сейду та Адель Екзаркопуос закохує в себе і не дає відвести погляд.
«Місячне сяйво», 2017
Драма Баррі Дженкінса свого часу отримала премію «Оскар» за кращий фільм, чим викликала хвилю обурень: через «Місячне сяйво» не дісталась статуетка «Ла Ла Ленду». Але якщо заплющити очі на цей зв'язок, то у стрічці вбачається дуже тонка, витончена, глибока та красива драма самотньої людини, яка не може знайти своє місце під сонцем. «Місячне сяйво» створено у напівтонах: головні герої не страждають у кожній сцені і не змушують глядачів рюмсати перед екраном. Майже всі страждання тут залишаються поза кадром, а у кадрі ми бачимо лише ті речі, які провокують замислитись про своє життя. В цьому плані «Місячне сяйво» шедевральне, а окремі сцени викликають захоплення красою. Саундтрек до «Місячного сяйва» можна слухати просто нескінченно.
«Хлопці не плачуть» , 1999
Якщо не бачили цей фільм з Гіларі Суонк, то спойлерити ми не будемо, але розповісти про стрічку в цілому мусимо. В маленькому містечку у Небрасці з‘являється хлопець на ім'я Брендон. Він одразу стає зіркою у новій школі: всі дівчата його хочуть, він поводить себе, як хуліган, постійно бухає, любить бійки. Проте одного дня всі дізнаються невеличку таємницю Брендона і той миттєво стає жертвою у новій школі. Ось «Хлопці не плачуть» – саме та стрічка, яка змушує плакати і зворушує до глибини до душі. Її фінал просто розриває на шмаття.
«Горбата Гора», 2005
Канон серед ЛГБТ-драм: коли тема заходить про подібні підбірки, всі одразу згадують «Горбату гору» Енга Лі. Можливо, через це фільм здається трохи заїждженим, але об‘єктивно стрічка є однією з найкращих у нульові. Два секс-символи кіно – Хіт Леджер та Джейк Джиленгол – вразили своєю грою і демонстрацією чоловічого кохання на екрані. Актори були настільки переконливі, відверті та еротичні у секс-сценах, що легко було повірити, ніби вони справді є коханцями. А ще «Горбату гору» можна сміливо назвати першим гей-вестерном в історії кінематографу!
«Самотній чоловік», 2009
Ніхто не очікував від Тома Форда, дизайнера і знаменитого парфумера, що він покаже себе ще й як талановитий режисер. Проте повнометражний дебют Форда «Самотній чоловік» нас у цьому переконав. Головний герой стрічки – професор літератури та письменник Джордж – переживає страшну трагедію: його коханий чоловік гине в автокатастрофі після 16 років спільного життя. Герой намагається знайти спасіння через спілкування зі своєю подругою та знайомство з молодим студентом. Чи варто казати, що естетично фільм Тома Форда просто неперевершений? Кожний кадр – це витвір мистецтва, а в купі з чарівним саундтреком фільм справляє неповторне враження. Додайте сюди майстерну акторську гру Коліна Ферта, Меттью Гуда, Джуліанн Мур та Ніколаса Холта і отримаєте картину, до якої хочеться повертатись ще раз і ще раз.