Netflix, Netflix, Netflix… ви помітили, що останнім часом в нас як не рецензія, то обов‘язково на фільми чи серіал від Netflix? Ні, ми не є палкими фанатами стрімінгової платформи, просто так вийшло, що в них ледь не щодня свіжа прем‘єра. Ось і дійшла черга до довгоочікуваного фантастичного серіалу «Монахиня-воїн»! До останнього не міг зрозуміти, про що ж саме нам розповідатимуть у цьому дивакуватому серіалі. Власне, тепер я його подивився, але й досі не зрозумів, what is коїться. Давайте розбиратися разом.
Молода дівчина Ейва одного разу прокидається посеред моргу після власної смерті. Вона не розуміє, що з нею відбувається, і тікає геть. Артефакт під назвою «Хейло» воскресив її та наділив надздібностями – аби Ейва протидіяла темним силам та вічному злу, яке загрожує нашому світу. Проблема в тому, що Ейві 19 років і вона бажає зовсім іншого: тусити, веселитися, займатися коханням та банально насолоджуватися життям. Нове покликання не дуже до вподоби нашій героїні.
Альба Баптіста в ролі Ейви
Чим «Монахиня-воїн» підкупає одразу, так це своєю оригінальністю та неповторністю. Здавалося б, такий сюжет про надздібності, потойбіччя та мутантів ми вже бачили десятки, а може й сотні разів. Та «Монахиня-воїн» не просто бере цю конструкцію – вона грається з нею, перебудовує під себе, чим робить щось абсолютно нове. З одного боку, маємо пафосний серіальний блокбастер по коміксам, а з іншого – інді-історію про спробу знайти себе і прийняти власну відповідальність. Це створює дуже цікавий контраст всередині серіалу: ось в нас сцена, де герої в обладунках із мечами намагаються спіймати демонічну сутність, а згодом інша, де Ейва зі своїми друзями в нічному клубі закидається екстазі. Ці стрибки від епічного фентезі до молодіжного угару круто маніпулюють настроєм глядача. Чого вартий один тільки діалог Ейви з лідером таємного церковного ордену: він розповідає їй про пророцтво, сили добра та зла, місію, на що Ейва відповідає «Так, я теж бачила цей фільм з Ліамом Нісоном». Тобто серіал таким шляхом (хоч і трохи лобовим) висміює власний пафос і жанр в цілому.
Кадр з серіалу
Окремо хочеться відзначити лінію персонажей-сквотерів, які живуть в мажорних будинках, доки власники цих будинків подорожують іншими країнами. Найвеселіші епізоди з Ейвою – це сцени, де вона з ними тусить і розважається.
Без знайомих кліше тут теж не обійшлося. Врешті-решт, головна героїня – типова бунтарка, яка нікому не подобається в ордені через те, що «дуже інша». Сценарій навіть містить ці обов‘язкові сцени між лідером ордену та його помічницею, типу:
– Вона не одна з нас, вона все зіпсує!
– Я бачу в ній силу, вона ще себе покаже і всіх врятує!
Ну, знаєте, ці діалоги, які «ctrl c» - «ctrl v» з інших схожих фільмів та серіалів. І ти дивишся, слухаєш і думаєш собі: «Ясно, я зрозумів, давайте далі».
Кадр з серіалу
В плані ефектів, екшену, графіки тут все стабільно круто. Взагалі Netflix дуже підняли свою планку останнім часом: їхні серіали виглядають не гірше за повнометражні прокатні блокбастери, чого раніше не було. Пригадайте хоча б перший сезон «Дивних див» – там ефекти були в стилі «обійняти та плакати», хоча сам серіал дуже вартий уваги. Зараз же все змінилося: «Монахиню-воїна» впевнено можна відправляти в IMAX.
Трістан Ульоа, Альба Баптіста і Крістіна Тонтері-Янг
Не менш важливим є той факт, що серіал не боїться заходити на території серйозних та складних тем, які взагалі не є предметом подібної продукції. «Монахиня-воїн» торкається тем життя та смерті, самотності. Проект говорить про це, в тому числі, без жартів та посмішок – так, що не по собі стає не лише героям, а й глядачу. Усвідомлення Ейвою того, що вона колись вмирала та ще й через самогубство, викликає сильні переживання і робить її в очах глядача неоднозначною, глибокою, цікавою. Її спроби знайти друзів чи хоча б своїх людей можуть ледь не загнати у депресію під час перегляду.
Кадр з серіалу
Отож, що маємо у підсумку? «Монахиня-воїн» поєднує в собі стільки жанрів, настроїв, референсів, що іноді твій мозок відмовляється розуміти події і губиться. Тут тобі і містика, й екшн, і детектив, і трохи історії, і підліткова драма… в цілому це круто, але іноді сюжет таки видається перевантаженим. Втім, це одна з небагаточисельних проблем проекту: «Монахиня-воїн» – серіал крутий та свіжий, його хочеться порадити своїм друзям і подивитись самому. Можливо, чогось він і не розкриває до кінця, залишаючи відповіді на наступні сезони, але дивитись таке – одне задоволення. Насолоджуйтесь!
Кадр з серіалу