Серіали давно вибороли неофіційне звання кращого тайм-кілера сучасності. Іноді це доходить до справжнього гротеску. Чи знали ви, наприклад, що ТВ-шедевр “Дороговказне світло” увійшов до книги рекордів Гіннеса як найтриваліша історія у світі – 72 роки і 15 тисяч серій?! А такі епохальні мильні опери як “Дні нашого життя”, “Всі мої діти” та “Одне життя, щоб жити” спокійно перейшли планку у 10 тисяч серій, навіть не змігши у майстерність неймінгу?
Нерідко ТВ-серії йдуть роками, відчайдушно змагаючись за увагу примхливого глядача і рейтинги каналів. Ми навмисно не будемо детально зупинятись на мильних операх (крім “Санта-Барбари”), які тривають по півстоліття і не надто відомі в Україні. Натомість запропонуємо вам ліст довгих, реально доооовгих серіалів, які таки можна дивитись.
“Санта-Барбара” (1984-1993, 2137 серії)
Так-так, назву цього серіалу давно використовують як евфемізм і маркер хаосу у стосунках. Але не переживайте: “Санта-Барбара” тривала не так довго, як може здатись з огляду на легенду. Просто так вийшло, що цей серіал був одним з перших подібних на телебаченні пострадянських країн і запам’ятався глядачам.
Санта-Барбара – це, власне, назва невеличкого міста у штаті Каліфорнія, де живе заможна родина Кепвеллів, головних героїв серіалу. Протягом двох тисяч серій глядач спостерігає за стосунками всередині родини та їхніми зв’язками з іншими заможними мешканцями міста. До речі, серед акторів шоу була і Робін Райт, відома нам за серіалом “Картковий будинок”, та зовсім юний Леонардо Ді Капріо.
“Зоряний шлях” (1966 - н.ч.)
Тут вже точно недоречно рахувати кількість серій, бо Star Trek – це більше, ніж науково-фантастичний телевізійний продукт. Телесеріали, анімація, повнометражні фільми, комп’ютерні та відеоігри майже півстоліття розвивають цей всесвіт.
Дія серіалу відбувається у XXIII-XXIV століттях, в часи, коли існує Об'єднана Федерація Планет, до якої входить і Земля. Зазвичай сюжет серій будується навколо подорожей у глибокому космосі та дипломатії у стосунках з іншими видами.
Навіть тим, хто не дивився жоден з фільмів чи серіалів всесвіту, будуть відомі меми з фейспалмом капітана Жана-Люка Пікара, або відсилки до серіалу у сучасних хітах, таких як “Теорія великого вибуху”.
“Доктор Хто” (1963 - н.ч., 840 серій)
Подібно до “Стар Треку”, серіал Доктор Хто захопив серця любителів фантастики ще на початку 60-х. Саме тоді на BBC почалась легендарна подорож світами та просторами.
Доктор Хто – ексцентричний інопланетянин, який час від часу перероджується та змінює свій зовнішній вигляд. Він пересувається на машині часу TARDIS, яка замаскована під звичайну поліцейську будку. Саме той факт, що Доктор може регенерувати, дозволив авторам серіалу спокійно змінювати амплуа головного героя, запрошуючи різних популярних акторів на роль. 2017 року роль Доктора взагалі вперше дісталася жінці, акторці Джоді Віттакер.
Серіал лише раз брав довгу перерву з 1989 по 2005 рік. На сьогоднішній день вийшло 26 сезонів “старого доктора” та 12 оновленого, плюс повнометражний фільм, знятий у 1996 році.
“Сімпсони” (1989 - н.ч, 684 серії)
Єдиний у нашій підбірці анімаційний серіал. До речі, він досі продовжує виходити. Автором ідеї серіалу є Метт Ґре́йнінґ (українському глядачу більш відомий як “Грюнінг”).
У центрі сюжету – життя середньостатистичної американської родини у вигаданому містечку Спрінгфілд. На відміну від реальних серіалів, сім’я Сімпсонів не дорослішає і не старіє.
Протягом 32 сезонів голова сімейства Гомер продовжує працювати на атомній електростанції, його дружина Мардж займається домашнім господарством, а їхні старші діти Барт та Ліса продовжують ходити до школи. Молодша ж Меґґі так і залишається немовлям увесь цей час.
Незважаючи на таку стабільність, серіал підкорив увесь світ своїм унікальним стилем та нещадною іронією. Наразі це ледь не перше, що спадає на думку, коли мова йде про “дорослі мультики”.
“Друзі” (1994-2004, 236 серії)
Цей серіал сьогодні має ледь не більше шанувальників, ніж свого часу. Герої Фібі, Рос, Чендлер, Джої, Моніка та Рейчел стали символом 90-х. Саме вони познайомили нас із Нью-Йорком та навчили починати робочий день із відвідування кав’ярні. За десять років, які серіал провів у ефірі, персонажі встигли побудувати кар’єри, завести дітей, а Рос Геллер, наприклад, встиг тричі розлучитися.
Цієї весни стрімінговий сервіс HBO Max обіцяв показати спеціальний епізод “Друзів”. На жаль, мова йде про документальне шоу, а не продовження серіалу – через карантин та пандемію зйомки перенесли на кінець літа.
“Секретні матеріали” (1993-2002, 2016-2018, 218 серії)
“Істина десь поруч”, – пам’ятаєте цей теглайн? Історія про діяльність спецагентів ФБР Малдера та Скаллі закінчилась зовсім недавно, хоч серіал і брав досить довгу паузу на початку нульових.
Спецагенти розслідують справи, які виходять за рамки людського розуміння. Почавшись як своєрідна екранізація “міських легенд”, серіал у наступних сезонах підіймає питання контролю влади над суспільством, меж людського пізнання, теорії змови тощо. Виконавці головних ролей Девід Духовни та Джилліан Андерсон саме завдяки “Секретним матеріалам” стали суперзірками телебачення і досі не втратили цього статусу.
“Два з половиною чоловіки” (2003-2015, 262 серії)
Ситуаційна комедія від шоуранера Чака Лоррі (“Теорія великого вибуху”, “Майк і Моллі”) протрималася в ефірі понад 10 років, але не без пригод.
Спочатку головними героями серіалу був Чарлі та його брат-невдаха Алан, які живуть разом. А “половиною” був син Алана від першого шлюбу — Джейк. І все ніби працювало та трималося докупи, допоки основна зірка серіалу Чарлі Шин не почав лікуватися від наркозалежності та злословити у бік творців серіалу. Контракт з актором розірвали, персонажа вбили… і виявилось, що якраз на ньому усе і трималося.
Наступні чотири роки на посаді “локомотиву” серіалу працював Ештон Кутчер, але повернути магію не вдалося. Втім, 12 сезонів для комедії – це теж якщо і не рекорд, то дуже пристойно!