Експозиція має назву «Кричати! Кликати! Горіти!»
Так, вже 30 липня з 18:00 можна буде прийти у Довженко-Центр і роздивитися близько сотні рідкісних кіноплакатів, створених українськими художниками до вітчизняних та зарубіжних картин. Постери взяті з колекції Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, а контекст навколо них створять документи з Кіноархіву самого Довженко-Центру (буклети, тексти з газет та журналів, фрагменти фільмів).
На відміну від інших видів образотворчого мистецтва, плакат друкували для вулиць, де він боровся за увагу перехожого з іншими візуальними подразниками. В часи активної радянської пропаганди плакат мусив не лише відповідати уявленням про естетику, а й «кричати, кликати, горіти» — привертати увагу, доносити потрібні повідомлення. Власне, назва виставки постала зі статті «Наші кіно-плакати» Ю. Миславського 1927 року, який описує характерні прийоми і стилістику: «Плакат мусить кричати, кликати вогнем своїх фарб, горіти яскравими плямами фарб...»
«Виставка «Кричати! Кликати! Горіти!» розвиває одну із магістральних тем дебютної виставки Музею кіно Довженко-Центру «ВУФКУ. Lost&Found»: реклама, графіка і дизайн в українському кінематографі... Саме кінореклама сьогодні дає уявлення про прокатну політику в Україні 1920-1930-х, про зміну стилів та ідеологічного навантаження», — коментує експозицію Іван Козленко, директор Довженко-Центру.
Виставка триватиме до 27 вересня 2020 року. Більше інформації за посиланням.