Мистецькі інституції одна за одною наважуються поновлювати свою роботу і запрошують відвідувачів. На які виставки й галерейні події можна потрапити вже зараз і протягом всього серпня — розповідаємо.
Виставка номінантів премії PinchukArtCentre 2020
PinchukArtCentre, цей «дідусь сучарту» серед столичних галерей, оголосив про відкриття своїх дверей від сьогодні. Виставка, на яку запрошують відвідувачів — роботи двадцятки номінантів премії PinchukArtCentre, які експонувалися тут ще взимку. Тим не менш (і куратори абсолютно мають рацію), ніщо не заважає відвідати експозицію ще раз і нагадати собі про актуальний український ландшафт.
На третьому, четвертому та п'ятому поверхах тут розмістилися порно-жахи від AntiGonna, posthuman-робота Ксенії Гнилицької, музичні рефлексії Ніколая Карабіновича та інші страшенно цікаві речі.
Про деталі й графік роботи тут.
«Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХI століть»
Багатостраждальна, масштабна і дуже довгоочікувана виставка в Мистецькому Арсеналі, яка мала відкритися ще до карантину, купу разів переносилась і демонтувалась двічі. Нарешті, з дотриманням всіх карантинних норм її відкрили 3 липня. Про масштаб недвозначно говорить її назва: «Відбиток» — чи не перший за всю незалежність проект, який ставить перед собою задачу окреслити генеалогію української графіки, утворити лінію, скажімо, між авангардним плакаток і складним сучасним printmaking.
У сегменті сучасної графіки незалежної України тут представлені такі митці й колективи як: Etchingroom1, «Літографська майстерня 30», Interesni Kazki, Тарас Ковач, Олег Тістол тощо.
Відвідати можна до 16 серпня. Більше матеріалів тут.
«Галерея «Сабіна»
Виставка випускників КАМА напряму Contemporary Art цікава не лише самими роботами, а й історією окупації простору. «Галерея «Сабіна» — це назва водночас і локації, і самої виставки: експозиція з 23-х робіт розташувалась у аварійній модерністській будівлі на Рейтарській, яка у минулому життя була салоном «Сабіна», а згодом стане комерційним простором з магазином чи кафе (достеменно невідомо). Власне, виставка молодих митців — перша і остання подія імпровізованої «галереї», після її закриття власники будівлі почнуть реставрацію та ремонт.
В рамках короткострокової роботи «Галереї «Сабіна» пропонують також і такі активності як зустріч з художником, перформанс тощо.
Простір функціонує до 4 серпня. За активностями слідкуйте на сторінці facebook.
Alina Kopytsa. Play Pause Stop
Максимально відверті, але при цьому дуже лагідні й грайливі роботи української художниці Аліни Копиці демонструються у галереї The Naked Room. Роботи Аліни побудовані на переосмисленні сексуальності: для неї це не тривожний, напружуючий і повний небезпечної пристрасті вимір, а перш за все простір гри, розкутості і майже дитячої свободи. У формі відео художниця презентувала свій алфавіт «для дорослих», про секс із коханцем розповіла у сюжетах мережевних серветок, а силіконовий стілець, взятий і на афішу виставки, представила як своєрідну метафору небажаного сексу й неприємної близькості.
Виставка триває до 19 серпня. Більше інформації на сторінці галереї.
Nikolay Karabinovych: Archive of random rendezvous. Department of sadness
Перша персональна виставка Ніколая Карабіновича після отримання премії PinchukArtPrize 2020. У ній він продовжує гратися й експерементувати як зі звуком, так і з минулим — історією: сама експозиція включає серію з чотирьох живописних полотен, аудіогід з ASMR, відео, музичний інструмент як арт-об‘єкт. Живопис Карабіновича охоплює фантазії, що розмістились на часовому проміжку від 1920-х до недалекого минулого. «Белградська дадаїстська група «Зеніт» зв'язується з членами єврейської мафії Цві Мігдальь в Аргентині. Ален Роб-Гріє спостерігає за собором Святої Софії поряд з Іллею Зданевичем, чиї мрії прагнуть прояву в післявоєнному Стамбулі. Неможлива вулиця з одностороннім рухом нагадує фотографію, зроблену Валідом Раадом...», – йдеться в анонсі.
Виставка триватиме у Voloshyn Gallery до 23 серпня. Більше інформації тут.