Шпигунський трилер «Спадок брехні» не є хедлайнером посткарантинних афіш кінотеатрів – поряд з прем'єрами за участі Джонні Деппа, Джессіки Честейн та Рассела Кроу стрічка видається вторинним бойовиком (принаймні, таке враження справляв на нас трейлер). Тим не менш, ми звертаємо свою увагу на долю фільму, адже «Спадок брехні» – спільна робота України та Великобританії, а головні ролі тут зіграли Скотт Едкінс (згадайте його у «Докторі Стренджі») та Анна Буткевич, українська акторка й телеведуча.
Розповідаємо, якими виходять перші спроби взяти планку голлівудської якості.
За сюжетом, головний герой Мартін – колишній агент британської спецслужби MI6. Як і будь-який колишній агент, Мартін намагається залишити минуле позаду: у його очах ми спостерігаємо сам лише відчай, а єдиною радістю для Марті в цьому житті залишається його донька. Звичайно, нічого не відбулося б, якби молода журналістка Саша Степаненко не вийшла на Марті і не показала йому секретні документи, на які полюють російські злочинці. Всі ми знаємо, що спершу головний герой буде ламатися, але в останню мить погодиться «влипнути» у справу і допомогти.
Анна Буткевич у фільмі
Давайте одразу домовимося: я прекрасно розумію, що бойовики не мусять бути супер інтелектуальними й глибокими. Більше того, їх основна ціль – розважати глядача. Тим не менш, це теж потрібно вміти робити. Проблема «Спадка брехні» полягає не в тому, що режисер Едріан Бол використовує деякі з кліше, а в тому, що фільм на цих кліше та штампах повністю побудований. Лякаючі флешбеки з минулого, помножені на образ крутого хлопця, який завжди один проти всіх, до жаху передбачувані діалоги – все це знайоме нам до болю. Причому знайоме часто в більш якісних варіантах та інтерпретаціях. Творці «Спадку брехні» намагаються копіювати все, що є в інших стрічках-представниках жанру, вочевидь, думаючи, що це і є шлях успіху. Під час перегляду ви легко могли б зіграти в гру «Вгадай, яку фразу він скаже наступною».
Кадр з фільму
Дуже хотілося б написати, що візуальна складова, на відміну від сценарію, на високому рівні, але й тут провал. Екшн з монтажем ледь не 100 кадрів в секунд трохи межує з ритмом епілептичного нападу. В цьому плані «Спадок брехні» нагадує сумнівні сиквели «Заручниці» – там теж під час сцен екшену все просто перетворювалось у хаос на екрані. На жаль, це повністю нівелює ефект того приємного факту, що актор Скотт Едкінс сам виконував всі трюки. Сумно, але наш час цього недостатньо – потрібно ще й вміти такі сцени подавати. Не рятує фільм і гра Скотта, який зірок з неба не хапав, але для героя бойовика – він актор на п'ятірку з плюсом.
Скотт Едкінс у фільмі
З бонусів і приємних пасхалок, які таки можуть розбавити дві години вашого перегляду: у фільмі натрапляєш на рандомні появи знайомих українських акторів на екрані, на кшталт того ж Сергія Калантая. До того ж, оскільки фільм знімався у Києві, більшість локацій ви будете впізнавати, розглядаючи знайомі місця, і радіти цьому. Фільм доводить: наша столиця таки круте місце для зйомок блокбастерів – тут неперевершений сетинґ!
Висновок
Підсумок, пардон, буде невтішний: дивитись цей фільм ми не радимо. Але якщо дуже хочеться в кінотеатр, «Спадок брехні» – не найгірше, що породили українські кінематографісти. Симпатії глядачів і критиків виявились справедливими: фільм абсолютно посередній. Отож, вирішувати вам, ми ж мотивуємо переглядати хороше кіно і не ігнорувати наші рекомендації!
Кадр з фільму
Фото: Kinomania LLC