Після двух вимушених переносів розпочався прокат блокбастера «Тенет» режисера Крістофера Нолана. Yabl відвідав київську прем’єру найочікуванішого фільму літа, а, можливо, і року. Ділимося враженнями!
Цей фільм називають «рятівником кінотеатрів».
«Тенет» не просив цього звання. Планувався новий авторський блокбастер із розрахунком на мільярдні збори. А тепер вийшло так, що саме на нього покладено місію затягти до кінотеатрів глядача, що сховався вдома від коронавірусу і радо купує підписки на стрімінгові сервіси.
Від «Тенету» чекають дива, подібного до того, що зробив «Титанік» Кемерона, повернувши кінотеатри до пострадянських міст наприкінці дев’яностих, або «Аватар» того ж режисера, що дав нове дихання немолодій технології 3D. Хоча доцільніше все ж буде порівняти фільм Нолана з американськими пеплумами 50-х, які створювалися, аби відтягнути глядачів від телебачення і змусити йти в кінотеатр. Бо великий екран — це все ж великий екран.
Роберт Паттінсон та Джон Девід Вашингтон
Отже, цього разу Крістофер Нолан вкотре заплутує аудиторію, принагідно намагаючись вразити відеорядом. Бере до себе в помічники Джона Девіда Вашингтона, Роберта Паттінсона, Кеннета Брану і Елізабет Дебікі. В кадрі також з’явиться Майкл Кейн, давній талісман режисера, а за музику відповідає Людвіґ Йоханссон. Схоже, що Ганс Ціммер цього разу був зайнятий (і це зовсім не привід засмучуватись!) Сценарій Нолан написав сам.
Джон Девід Вашингтон
Протагоніст (Джон Девід Вашингтон), колишній ЦРУ-шник, працює у міжнародній таємній організації, яка рятує світ, так-так, від апокаліпсиса. І ні, це не ядерний геноцид, як спочатку припускає головний герой, а дещо гірше. В основі цієї нової холодної війни — технологія інверсії часу. Розбиратися із цим Протагоністу допомагає магістр фізичних наук і водночас британський шпигун Ніл (Роберт Паттінсон). На жаль, він не може супроводжувати вас на кожному кіносеансі й детально розжовувати на вухо, що ж саме відбувається на екрані. А відбуваються погоні, вибухи, бійки в різних частинах світу.
Ніби компенсуючи закриті кордони, Нолан переносить нас до Таллінна, Осло, Мумбаї і… Києва.
Хороша новина — це найдорожчий фільм, дія якого частково відбувається в українській столиці. Погана новина — в ролі Києва тут виступає той самий Таллінн, тож рідних краєвидів не шукайте. Але побачити шеврони української поліції вам вдасться!
Переказувати сюжет небезпечно з двох причин. По-перше, спойлери, а по-друге — надто легко заплутатись у тенетах, які створює режисер. Ніби спеціально для тих, хто намагається слідкувати за всіма сюжетними твістами, герой Роберта Паттінсона каже: «Не намагайся зрозуміти — відчуй». І справді, так дивитись 150-хвилинний фільм набагато легше.
Роберт Паттінсон та Джон Девід Вашингтон
Діалоги у фільмі свідомо перевантажені термінами з теоретичної фізики, але чи важливо їх розуміти для сприйняття картини? Не дуже, ви навряд чи встигнете знудитись, адже їхня основна функція — виступати паузою між атракціонами Нолана, які йдуть один за одним. Єдине, що може встигнути роздратувати — це занадто серйозний тон героїв фільму. Але ж і пам’ятайте, на кону життя всього людства!
Елізабет Дебікі
Чи треба йти в кінотеатри заради «Тенета»? Так, але не забуваючи про правила безпеки під час пандемії. Чого очікувати від фільму? Дві години екшену і пів години серйозних облич. На що це схоже? На «Початок» того ж Нолана, але все складніше та епічніше. Чи дійсно все настільки цікаво і складно? О так, друзі, о так.