Енциклопедія архітектури України. Освітньо-дискусійна програма
Коли: 3—11 листопада
У жовтні за підтримки УКФ та інших партнерів Urban Forms Center запустили платформу «Енциклопедія архітектури України». Критичний проєкт, кураторами якого стали архітекторка і дослідниця Євгенія Губкіна, фотографка Катерина Радченко та історик Ярослав Переходько, пропонує альтернативний погляд на те, як саме можна категоризувати й представити нашу архітектурну спадщину. Адже українська реальність — це не лише будівлі періоду модерну чи бароко, так само, як і не лише хрущовки, недобудови, МАФи та руїни.
З 3 по 11 листопада на території Urban Space 500 в рамках проєкту пройдуть три відкриті дискусії з професіоналами сфери — на тему того, чим є сучасна вітчизняна архітектура і як людина взаємодіє з простором навколо. Радимо відвідати!
Реєстрація та розклад на сторінці.
NONDUAL на Кирилівській
Коли: 29 жовтня—27 листопада
На таємничій локації ∄, відомій також як «Клуб на Кирилівській», відкрили Concert Hall — простір для виставкових та концертних івентів. Першим, що там можна побачити, стала інсталяція нідерландця Альберта ван Аббе. Названа на честь майбутнього альбому електронного музиканта, NONDUAL — це аудіовізуальна робота, яку генеруватиме штучний інтелект. Генеративні технології створюватимуть необмежену кількість варіацій з концерту самого ван Аббе та діджея Nene H, перетворюючи виставку на такий собі вічний перформанс; постійну імпровізацію без участі живих людей.
Більше інформації про локацію та митців на сайті.
Від акції до перформативної скульптури: Марія Куліковська
Коли: 6—12 листопада
Щербенко Арт Центр презентує міні-ретроспективу художниці Марії Куліковської (її роботи ви нещодавно могли бачити у стрічці «Забуті» Дар'ї Онищенко), а точніше — ретроспективу її перформативної практики. «Це також своєрідний аналіз попередніх перформансів, що завжди були і є створені на основі перформативної скульптури і навпаки – скульптура створюється завдяки перформативному процесу та підлягає взаємодії з простором надалі», — пишуть організатори.
Виставка запропонує відвідувачам відеодокументації акцій, перформансів та процесу створення скульптурних робіт, що у практиці Куліковської нерідко досліджували наші воєнні та політичні конфлікти. «Ця виставка – також маніфестація існування політичного перформансу в Україні, що часто через відсутність сформованої культурної дипломатії і політики ігнорується владою», — говорить художниця.
Більше інформації на сторінці.
Тартарари. Дмитро Красний
Коли: 12 листопада—6 грудня
Dymchuk Gallery відкривають виставку київського художника Дмитра Красного. Експозиція міститиме графіку, фото, об'єкти та колажі. Роботи Красного пропонують подорож містичною, таємничою реальністю («тартарари») через повсякденні й звичні речі, а точніше — через пам'ять, колажування старих речей (таких як віднайдене фото) з неочікуваними елементами. «У своїх роботах художник звертається до теми ритуалів, магічної свідомості та побутової містики. Задзеркалля, підземний світ, який проникає до нашої повсякденності, – це і є “тартарари” в його розумінні», — розповідає галерея.
Більше інформації на сторінці.
Exhibition opening: Hi! It's me
Коли: 11 листопада—2 грудня
У креативному просторі «22» на Подолі, який об'єднав тату-салон, галерею й студію, новий виставковий проєкт представлять кураторки Ксенія Малих та Валерія Шиллер. Виставка Hi! It's me розкриває тему сприйняття самого себе, роль і функцію тіла як інструменту самовираження у стосунках із собою. У просторі представлять роботи Юлії Бєляєвої, Катерини Берлової, Каті Лібкінд та Іллі Чернишевського. Якщо раптом ви довго не можете вирішити, чи перетворювати власне тіло на майданчик для висловлювань, — радимо відвідати подію й копнути глибше.
Більше інформації на сторінці.