Математики та літературознавці з Ворікського університету у Великобританії проаналізували цикл романів «Пісня льоду й полум'я» Джорджа Мартіна, а також серіал «Гра престолів», знятий ним, та пояснили успіх книг і шоу від HBO. Результати дослідження опублікував науковий журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
Однією з причин популярності стала реалістичність. Дослідники дійшли до висновку, що твори американського письменника більше схожі на реалістичні ісландські саги, ніж на класичні епоси середньовічної Європи: «Характер соціальних зв'язків між персонажами в «Пісні льоду й полум'я» близький до того, як працюють реальні соціальні мережі. Цього цілком достатньо, щоб зробити цю серію більш реалістичною, ніж егоцентричні «Беовульф» або «Викрадення бугая з Кулнья».
Попри велику кількість персонажів (понад 2000 тільки тих, у кого є імена) та взаємодій між ними (центральні персонажі взаємодіяли приблизно зі ста п'ятдесятьма героями), їх коло спілкування залишалося порівняно невеликим, як в реальному житті.
Також популярність «Гри престолів» пов'язана з тим, що упродовж всього шоу його головні герої несподівано вмирали або змінювали свій статус, залишаючи у глядачів відчуття випадковості того, що відбувається. Це відчуття, на думку вчених, письменник створює навмисно, за допомогою «тимчасових стрибків» між різними главами. Таким чином він захоплює аудиторію і змушує її розбиратися в ситуації, спираючись на наявну інформацію.
Нагадаємо, у 2022 році на HBO вийде спін-офф «Гри престолів» — серіал «Дім Дракона», дія якого розгорнеться за 300 років до подій оригінального шоу. Новий серіал розповість історію дому Таргарієнів.