Втомилися дарувати книжки та смішні шкарпетки? Які ж ще предмети від українських креаторів стануть бажаними подарунками для гедоністів і любителів арту? Yabl запитав про це в декораторки та дизайнерки інтер’єру Олександрини Лукач і ділиться ідеями.
Принти від Ольги Фрадіної
Ці принти актуальні, самодостатні та чуттєві. Вони здатні створювати неповторну артистичну атмосферу в будь-якому інтер'єрі – перевірено часом і численними інтер’єрними експериментами. Людина з хорошим смаком знайде місце для цих творів і у вітальні, і у ванній. Різноманітність сюжетів і колірних поєднань в комбінації з доступною ціною принтів робить їх прекрасним подарунком.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/ofradina.art/
Декори й артоб’єкти від Tasha Oro
За п'ять років свого існування бренд Tasha Oro представив не один десяток різноманітних серій арт-об'єктів, виконаних у трендовій техніці апсайклінг. Але те, що дійсно підійде в якості новорічного подарунка, — ексклюзивні прикраси зі вторинної сировини та декори з колекції "Антигравітаційне чаювання", які виконані з вінтажної порцеляни, зібраної на блошиних ринках України та Європи. Це дуже витончені й талановито зроблені колекційні речі!
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/tasha_oro/
Дерев’яні предмети від STARITSKA MAYSTERNYA
З точки зору естетики мені подобаються майже всі предмети від цього бренду, а також надзвичайно співзвучне етичне ставлення майстрів до деревини, як ресурсу. Розпочати знайомство раджу з невеликих речей, наприклад, дощечок для кухні або невеличких стільчиків. Коли ви побачите фактуру старого дерева, з якого вони виготовлені, торкнетеся їх, зрозумієте, що це більше, ніж просто утилітарні предмети. Це витвори мистецтва! В єдиному екземплярі.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/staritska.maysternya/
Кераміка від GUNIA Project
У колекціях цього бренду багато особливих речей — срібні прикраси, натхненні Київською Руссю, плетені кошики, вовняні та шовкові хустки... Але особливо мені до вподоби їхні предмети зі скла та капсульні колекції кераміки з ручним розписом в наївному стилі. Це приклад сучасного прочитання нашого культурного коду і створення ексклюзивних предметів, які ідеально підходять для повсякденного вжитку.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/gunia_project/
Декоративні панно від Вікторії Волосевич
Вікторія завжди майстерно працювала з формою та об’ємом, і наразі в авторській техніці створює панно з крафт-картону. Немов жонглюючи своїми улюбленими фігурами — арками, колами, півколами, — вона поєднує їх у незвичайні “геометричні” композиції. З позиції дизайнера, можу вас запевнити, що стилістично вони пасуватимуть саме сучасному інтер’єру та сподобаються тим, хто любить графіку і мінімалізм. Споглядання гри світлотіней на цих панно — мій персональний різновид медитації!
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/volosevichviktoria/
Корки від Беати Корн
Беата Корн — видатна українська керамістка з Ужгороду, мені надзвичайно подобається, як вона змішує матеріали, грає з масштабами, широко задіює символізм, іронізує над реальністю. Але якщо говорити про якісь артові дрібнички для щастя і хорошого настрою, зверніть увагу на серію її керамічних корків. Вони дуже милі, смішні, красиві й, однозначно, зроблені з любов’ю.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/odud.manufaktura/
Гутне скло від Щось цікаве
Це крамничка у самому центрі Львова, де представлена величезна кількість аксесуарів і милих речей від багатьох українських майстрів. Зокрема, є також і вироби з львівського художнього скла. Це унікальні речі, що продовжують давню українську традицію, виконані з високою культурою локальними майстрами. Мені особисто дуже припали до душі келихи з шипами — вони важкі, красиві, з характером... і також демонструють примарні межі між утилітарним виробом і ужитковим мистецтвом.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/shchos_cikave/
Текстиль від Morgental
Дизайнерка Катя Моргентал створює концептуальні тканини з патернами, що розроблені на основі її авторського осмислення традиційних українських символів. У цьому відчувається глибока історія, повага до історичних джерел і сміливість приєднати власний творчий голос до чогось великого і незбагненного. Дуже тішуся, що саме з цих тканин потім шиють подушки та ковдри. Впевнена, вони стануть класним подарунком, який не тільки сприятиме затишку та заземленню, а ще й матиме високу інтелектуальну цінність. Найкраще пасуватимуть інтер’єру у скандинавській стилістиці.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/morgental_/
Аромати для дому від YAKUSHA DESIGN
Культура наповнювати життєвий простір приємним ароматом, хоч і глибоко вкорінена в історії, сьогодні набула нового актуального звучання. На українському ринку нещодавно з’явилася чи не перша нішева лінійка ароматів для дому, яку представила студія Вікторії Якуші. Це три різних, але концептуальних і унікальних за своєю суттю аромати: Mochar, Cvit, Polyn. Як на мене, вони наче вигадані самою природою (зокрема, в основі аромати сухої трави і вологого ґрунту, козачого ялівцю та смоли карпатських дерев) і втілюють любов до української землі.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/fainadesign/
Вази від NOOM
Дуже люблю різноманітні вази, адже найпростіше, що може зробити наш простір живим, — це квіти. Однак, вази й самі по собі мають бути об’єктами візуальної насолоди. Саме такими є вази від Катерини Соколової з колекції Suprematic, що була натхненна геометричними творами великого супрематиcта Казимира Малевича. Лаконічний дизайн, бездоганна форма і завжди трендові відтінки — синоніми цих колекційних предметів.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/noomhome/
Ковдра з конопляного хутра від DEVO Home
Конопляне хутро — екологічне і натуральне, але рослинного походження. Воно не електризується, не кусається, не викликає алергії. Виготовляється з конопель, вирощених в екологічно чистому регіоні України без застосування отрутохімікатів. Протягом кількох років я маю такі ковдри у власному вжитку і раджу їх своїм замовникам. Чому? Бо це унісекс річ, яку можна використовувати як покривало або ковдру, накидку на плечі або килимок. Чудовий подарунок саме в зимовий період, коли всі ми так потребуємо затишку і тепла.
Роздивитись тут: https://instagram.com/devohome_hemp/
Принти від Фаїни Єренбург
Фаїна все життя працює з дизайнерськими предметами, глибоко розуміє актуальні процеси в світовому арті та має бездоганний смак. Такий бекграунд сформував художника, все логічно. Вона створює емоційні абстрактні роботи та композиції. Її коник — міксування кольорів і фактур. Цю графіку раджу обирати серцем та йти за колірною гамою, що покличе. В одному з інтер’єрів, над яким я працювала нещодавно, ці твори “зробили” простір та надали йому завершеності.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/fainaerenburg/
Чайний посуд від Дмитра Білоконя
У роботах цього кераміста з Полтавщини звучить повага до природи, простота та глибина, відсутність суєти. Коли тримаю в руках його посуд, то відчуваю єднання зі світом: з глиною і вогнем, з акацієвим попелом, що став елементом глазурі. У кераміці Дмитра присутній ледь вловимий слов'янський код, щось споконвічне. Водночас, вгадується японська традиція, коли краса криється в недосконалості. Цих предметів хочеться торкатися і взаємодіяти з ними в повсякденному житті.
Роздивитись тут: https://www.instagram.com/dmytro.bilokin.ceramics/