Крутих серіалів у 2020 році було чимало, і якщо ми про кожний будемо зараз згадувати, то не вистачить і доби. Тому ми пригадали не просто кращі багатосерійні фільми, а саме ті, які точно «житимуть» ще довго після прем’єри.
В нашому списку як оригінальні проєкти, так і наступні сезони вже відомих серіалів.
«Хлопаки»/ The Boys, 2 сезон
Якщо існує якийсь ідеальний проєкт про супергероїв, то це, напевно, обидва сезони «Хлопаків». Так сміливо показати у кіно зворотній бік цього ідеалізованого світу с чуваками в костюмах та плащах спромоглися лише тут (якщо не враховувати старих «Вартових» Зака Снайдер). У часи, коли корпорації на кшталт Disney нав‘язують нам культ супергероїв, з‘являються Amazon і дуже гостро, іноді кумедно, іноді жорстко говорять про те, що це лише цинічний бізнес, за яким можуть ховатись страшні речі. Різниця в тому, що у «Хлопаках» є невеликий загін, який бореться проти такого і намагається відкрити світові очі.
Багато хто говорив, що перший сезон був краще, проти ми з цим не згодні. Обидва сезони хітові, і другий в цьому плані навіть більш вогняний, бо має чимало сильних сцен та моментів, від яких починаєш божеволіти, наче підліток!
«Нормальні люди»/ Normal People
Це той випадок, коли мелодрама настільки грамотно зроблена, що її з великим захопленням дивились не тільки дівчата, але й хлопці. Нічого нового у світі прийомів кіно ця екранізація роману Саллі Руні не робить. Перед нами старе-добре кохання двох підлітків із різних соціальних класів. Але від того, наскільки живо та по-справжньому тут все зроблено, тобі нічого не залишається сказати, крім як «я раніше ніколи такого не бачив». І в певному сенсі це справді так, адже герої у серіалі розкриваються настільки щиро тобі, глядачу, що ти і сам закохуєшся в них обох по самі вуха. В цьому сенсі автори реально зробили сильне кіно.
«Король тигрів»/ Tiger King
Не могли ми пройти повз скандальну документалку від Netflix. «Король тигрів» просто розірвав рейтинги тим, що показав, як іноді реальне життя може перевершувати за жорсткістю сценарії фільмів та серіалів. Історія власника тигрового зоопарку Джо, що жив з двома чоловіка, дає фору всім можливим кримінальним триллерам. Його протистояння з Керол Баскін, захисницею тигрів, викликало у всьому світі непідробний шок.
Якщо ви чомусь ще не подивились «Короля тигрів», то саме час це зробити, адже дехто його вже передивляється по третьому колу!
«Хід королеви»/ The Queen's Gambit
Ну цей проєкт обговорювали абсолютно всі! Дехто писав про своє щире захоплення серіалом, а дехто не менш щиро не розумів, чому він всім так подобається, адже історія проста, як дві копійки.
Історія і справді проста, але цінність не в складності, а в умінні правильно її розповісти. Біографія Бет Гармон хоч і вигадана, але прописана настільки детально та цікаво, що певна банальність їй трохи навіть личить. Куди важливіше те, що цьому серіалу вдалося зробити, здавалося б, неможливе: завдяки йому шахи стали дійсно популярними. Так, після серіалу про шахматистку статистика продажів шахматних дошок сильно зросла на тому ж Amazon.
От що Netflix робить з нами — нав‘язує нам хобі! А ми і не проти, якщо це так майстерно робиться.
«Велика»/ The Great
Це історія про те, як Hulu підірвали скрепи сатиричним серіалом, чим викликали масу обурень у диванних істориків та русофілів. Проте ми з вами — не вони, і можемо відрізнити якісний комедійний проєкт від неякісного, абстрагуючись від історичного контексту. «Велика» вийшла неймовірно дотепною, в міру серйозною і яскравою. Ель Фаннінг вже давно не маленька дівчинка з «Малефісенти», а приваблива та харизматична дівчина, від якої в ролі Катерини Великої неможливо відірвати погляд. Сюжет тут хоч і відірваний від реальності, але своєю фарсовістю торкається дуже не жартівливих тем, що лише підкреслює цінність саме такого художнього рішення.
«Спіймати Кайдаша»
Це саме той випадок, коли українське хочеться передивлятися. І зізнатися, я вже це зробив. Хто б міг подумати, що сучасна екранізація «Кайдашевої сім‘ї» від СТБ, з її спробою продемонструвати портрет країни через історію однієї родини, вийде настільки актуальною й живою? Якщо чесно, то ми могли подумати. Адже коли сценаристом та шоураннером стає Наталка Ворожбит, очікувати чогось іншого не доводиться. В цьому проєкті всі фігури дуже правильно «розставлені на дошці», а тому історія змушує зануритись у життя всіх персонажів та зрозуміти кожного. У свою чергу, актори, що зіграли головні ролі, своєю органічністю та талантом зробили цей сюжет настільки живим.
Що вже й казати, Антоніна Хижняк у ролі Мотрі так добре впоралася, що за сцену, де вона закопує цуценят, їй почали писати погрози в інсту! З одного боку, це жахливо, а з іншого — говорить про блискучу гру актриси.
«Чіки»/ «Чики»
Так, ми всі можемо робити вигляд, що не помічаємо цього слона посеред кімнати у вигляді російського серіалу, але давайте спробуємо відокремити політичний момент і поглянемо на проєкт з професійної точки зору, тим паче, що в українському медіапросторі його теж всі обговорювали. Перед нами — неперевершений потужний серіал про чотирьох дівчат, викинутих на узбіччя долі, які намагаються змінити своє життя. Не дивлячись на всю скандальність теми повій, історія справді несе в собі світло: після перегляду ти стаєш трішечки кращою людиною. Якщо «Спіймати Кайдаша» — це портрет сучасної України, то «Чіки» — це портрет справжньої Росії, яка знаходиться за межами Москви. Цінність серіалу — в тому, що він за якістю спокійно може скласти конкуренцію серіалами HBO. Його візуальна мова, сценарій та акторські роботи (хоч і не всі) — це європейський рівень, хіба що з пострадянським сеттингом.
«Розраби»/ Devs
Алекс Герлунд своїми науково-фантастичним історіями вже кілька разів виніс глядачам мізки («Анігіляція» та «Екс Махіна»). Проте «Розраби» на сьогоднішній момент є апогеєм творчості Герлунда. На жаль, популярності проєктові забракло, тож якщо ви не дивились, не буду псувати вам враження якимись спойлерами чи деталями сюжету. А просто скажу, що це той випадок, коли історія, граючись з темою детермінізму, змушує тебе переосмислити людське існування. Це і є головна причини звернути увагу на «Розрабів».
«Краще дзвоніть Солу»/ Better Call Saul, 5 сезон
Про цей серіал багато слів не скажеш, адже всі знають, що таке «Пуститися берега» і що таке його нічим не гірший спін-офф. «Краще дзвоніть Солу» у 2020 році підсумував події цієї історії перед її фіналом, який ми побачимо вже у 2021. Єдине, що хочеться додати: фінальна серія 5-го сезону може змагатися з кращими епізодами «Пуститися берега». А це вже бага чого варте!
«Країна Лавкрафта»/ Lovecraft Country
Багато хто не зрозумів цей серіал, ну і нехай. Джей-Джей Абрамс та Джордан Піл поєднали вічну тему расової сегрегації та лавкрафтових монстрів (Лавкрафт, до речі, був расистом у ті часи) і створили вибуховий коктейль. Уявіть собі перший епізод, де головних темношкірий герой подорожує країною, повною ненависті до таких, як він, і одного разу на нього нападають поліцейські. В той момент, коли нам здається, що його зараз вб‘ють, героя рятують загадкові створіння, а він знаходить таємний маєток, спадкоємцем якого сам і є. Короче, це дійсно цікаве видовище з безліччю таємниць, інтриг та фірмовим гумором Піла. HBO вміють робити круто, і нічого ти з цим не зробиш.