Відтепер секс-іграшки, а також використані маски, рукавички та прострочені ліки можна безплатно здати на утилізацію на сортувальній станції NoWaste Recycling Station. Тестова акція проходить по 28 лютого.
Щоб підготувати секс-іграшки, потрібно вийняти із них батарейки та акумулятори (їх можна здати в бокси, що розташовані в Епіцентрах та Новій Лінії, JYSK та WOG). Більше інформації за посиланням.
Правила прийому фарм- і медвідходів прості: все має бути в щільно зав’язаному «пакеті-маєчці» й без предметів, які заборонено приносити на станцію сортування. Таблетки, в яких збіг термін придатності, можна здавати прямо в блістерах або в пластикових баночках, якщо вони не мають маркування. Якщо ж це скляні або пластикові баночки з маркуванням «2HDPE» і «PP5», то пігулки краще пересипати в прозорий «пакет-маєчку», а паковання здати на перероблення.
Наразі акція доступна тільки фізичним особам, а за один візит можна здати фарм- і медвідходів не більше, ніж об’єм прозорого поліетиленового «кульочка-маєчки».
Щорічно в Україні утворюється 380–400 тис. тонн медичних відходів, і майже всі вони опиняються на звалищах. Через пандемію COVID-19 засоби індивідуального захисту стали обов’язковим елементом гардероба, тому очевидно, що кількість використаних масок і рукавичок зросла в рази. Відповідальна утилізація таких відходів — прояв піклування про власне здоров’я і здоров’я своїх близьких.