Над підготовкою проєкту працювали близько 30 фахівців із Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога та Києва. Від 2020 року до ініціативи долучився Український інститут книги.
«Над 14-томником працювали десять місяців безпосередньо, але попередня робота на перспективу тривала кілька років. Це безпрецедентні строки», — заявила доктор філологічних наук, професорка Національного університету Києво-Могилянська академія Віра Агеєва.
Загальний наклад видання складає 1500 комплектів зібрання творів. До нього увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці. Серед них — відновлені фрагменти та матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Також додали розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні (контекстуальні) коментарі.
Зібрання відкривають перших чотири томи, що містять драматичні твори Лесі Українки, написані між 1892 та 1913 роками. До п’ятого тому увійшли поетичні та ліро-епічні твори мисткині. Шостий том склала художня проза письменниці, сьомий — літературно-критичні та публіцистичні статті, восьмий — переклади, дев’ятий — записи народної творчості, десятий — підручник «Стародавня історія східних народів», написаний Лесею Українкою для молодшої сестри Ізидори, а також різноманітні конспекти, виписки з книг, нотатки. В останніх чотирьох томах серії опубліковано її епістолярну спадщину 1876–1913 років.
Нагадаємо, сьогодні, 25 лютого в Україні на державному рівні відзначають 150-річчя з дня народження Лесі Українки (Лариса Косач, у шлюбі Косач-Квітка) — літераторки, перекладачки, фольклористки та культурної діячки. Презентація нецензурованого 14-томника її творів відбудеться сьогодні в Інформаційній агенції «УНІАН» о 17:00 годині.