А ви вже чули про новий проєкт Disney, який студія так довго готувала? Після невдалих екранізацій та таких собі сиквелів це перша анімаційна картина компанії. То чи вийшло у творців із найпопулярніших мультфільмів ХХI століття стрибнути вище голови? Сьогодні про це поговоримо.
Стрічка розповідає про те, як колись давно люди й дракони жили щасливо в країні під назвою Кумандра. Але гармонійному існуванню настав кінець: за законом збереження енергії у світ добра вдерлися сили зла. З'явилися Друни — злі духи, повна протилежність драконам. Нападаючи на людей і чарівних істот, вони перетворюють все на камінь, висмоктуючи душі. Програючи їм, остання п’ятірка драконів вирішила створити магічну кулю і передати їй всі свої сили. Зло переможене, людство врятовано, проте дракони навіки залишилися кам'яними. А остання з них — Сису — зникла у водах бурхливої річки.
Люди вирішили берегти кулю як зіницю ока, адже поки вона ціла і неушкоджена, Друни не зможуть повернутися на землю. Та з часом колись дружний народ Кумандри розділився на різні племена (кожне зі своїми характерними особливостями). Вождь кожного племені вважав Сису наймогутнішим драконом і мріяв привласнити кулю собі: передбачалося, що той народ, який має магічний артефакт, житиме в гармонії й процвітатиме.
Отож, через 500 років монстри повернулись, оскільки вожді п’яти племен розбили кулю під час сварки. Тепер самотня воїтелька Рая мусить відшукати останнього дракона, щоб зупинити Друнів назавжди. Та виявляється, що магії для цього замало. Що ж ще потрібно?
Схоже, що старий-добрий Disney повертається! Зізнайтеся, ви ж втомилися від цих численних рімейків? Ми — так. Час уже керівникам компанії визнати, що створювати оригінальні анімаційні стрічки у них виходить ліпше, ніж знімати екранізації з величезними бюджетами. «Рая та останній дракон» потроху повертає нас до тих часів, коли хотілося насолоджуватися сюжетом та персонажами, а не дивитися перероблені кінохіти або їх недолуге продовження.
Перше, що запам’ятовується у цій картині, це, звісно ж, головна героїня Рая. Своєю мотивацією вона трохи нагадує всіма улюблену Мулан — дівчина хоче врятувати батька, а потім уже й цілий світ. Спочатку вона видається занадто наївною, та пізніше ця наївність розвіюється. З плином часу Рая стає самотньою: її зрадили, і тепер складно довіритися комусь, окрім самої себе. Дівчина чимось нагадує самурая, який має свою місію і присвячує їй все життя.
Вдалим рішенням було й те, що сценаристи не зробили Раю аж надто ідеальною: вона вперта та імпульсивна, і з розвитком подій ці риси в дівчині проявляються все яскравіше.
Інші ж герої трохи нагадують персонажів з інших мультфільмів. Так, тут ви зустрінете і своєрідних пінгвінів з культового «Мадагаскару», і навіть такого собі говірливого Мушу, якого ми не побачили в екранізації «Мулан».
Стрічка вийшла дуже яскравою та приємною. Загальний антураж натхненний різними культурами Південно-Східної Азії й об'єднує класичну анімацію Disney і фільми про кунг-фу. Під час презентації проєкту творці навіть заявили, що це буде діснеївська версія «Гри престолів»! Ми вважаємо, що тут вони перестаралися із красномовством, але щось схоже є. Тільки от цільова аудиторія обох проєктів дуже різна.
Якщо ви сумували за подорожами та Азією, то цей мультфільм вам сподобається. Все так яскраво і смачно, що аж очі розбігаються! А в якийсь момент стає зрозуміло, що це не просто мультик, а справжній анімаційний роуд-муві, оскільки головні герої увесь час подорожують землями різних племен.
Головна думка картини полягає в тому, що довіра — понад усе. Ви, звісно, можете провести алюзію на сучасний реальний світ або навіть ту ж саму «Гру престолів», але навіщо? Це і так хороша історія, в якій не потрібно нічого додумувати. Вона проста та наївна, як головна героїня Рая.
Хай там що, «Рая та останній дракон» — чудова яскрава казка. Варто тільки не забувати, що вона дитяча. Не шукайте у ній прихованих сенсів, як у «Душі» від Pixar, і буде вам щастя.
Кадри: Kinomania Film Distribution