Людям властиво фантазувати про неможливе. Нерідко творці серіалів цим користуються, переносячи події або в паралельні світи, або вибираючи місцем дії минуле. Під час чергового локдауну або просто на вихідних нова серіальна добірка Yabl точно стане вам у пригоді — цього разу ми зібрали історії, які допоможуть відволіктися від буденності.
У кращому світі (The Good Place)
Чи існує рай? Що там після?.. Такі питання цікавлять ледь не кожного. Ну давайте чесно: хоча б раз, хоча б у підлітковому віці вам було цікаво. Сюжет цього серіалу побудований на існуванні “гарного” і “поганого” місць, куди після смерті потрапляють відповідно добропорядні, тобто хороші, і нечесні, тобто злі люди.
“У кращому світі” — це не історія про реінкарнацію, ні. Вона про те, як у системі стається збій. І ось до “гарного” місця помилково потрапляє менеджерка з продажів, яка була за життя поганою людиною, і дрібний злочинець, “удостоєний” бути присутнім серед добрих громадян іншого світу.
Тут буде про своїх серед чужих і чужих серед своїх. Тематика серіалу частково перегукується із “Чорним дзеркалом” — ласкаво просимо оцінити!
Матрьошка (Russian Doll)
Уявіть, що ви потрапили у петлю часу, коли щодня “день бабака”. Сьогодні це звучить і смішно, і сумно водночас: карантинні часи волею-неволею змушують людство сидіти вдома і за такого режиму новий день часто нічим не відрізняється від попереднього.
Та у серіалі із зіркою проєкту “Помаранчевий — хіт сезону”, Наташею Ліонн, все не так банально й нудно. Історія починається з підготовки до святкування дня народження, на якому героїня ніби косплеїть Аллу Пугачову (зізнайтесь, ви всі про це подумали). Точніше, не так: все починається з випадкового сексу і пошуків кота головної героїні, який втік з дому. Чи ось так: з туалету, де жінка дивиться у дзеркало. Стоп, а чи було дзеркало?..
Так чи інакше, а наша розробниця відеоігор опиняється у дивному становищі, щодня потрапляючи на вечірку на честь свого 36-річчя. Чому і як саме це відбувається, власне, і доведеться з'ясувати глядачам.
Серіал точно порадує вас своєю філософією, головоломками та крутим саундтреком!
Вілл (Will)
Уявіть, що Шекспір — наш сучасник. Навколо панки з рожевим волоссям і татуюваннями, втім, пристрасті у всі віки однакові.
Творці серіалу вирішили не подавати історію, що розгортається у Лондоні XVI століття надто канонічно, але зберегли ключові характеристики епохи — часу, коли молодий і бідний Вілл втомився батрачити заради годування сім'ї, а тому відправився на пошуки кращого життя з провінції до британської столиці. Жінка не підтримує нестримне бажання майбутнього класика стати актором і бути причетним до мистецтва, бо, на її думку, це не краще за жебрацтво.
Як ми знаємо, попри відсутність підтримки родини й повну невідомість попереду, авантюра була того варта: опинившись у правильний час у правильному місці, Шекспір дасть нове життя театру, що переживає кризу.
Проєкт Орфей (Project Orpheus)
Лікарі для багатьох — надлюди, бо в їхніх руках опиняються долі та найдорожче, що у нас є, — здоров'я.
Професор збирає найталановитіших медиків для унікального тренінгу. Вони без найменших сумнівів довіряють йому та одразу ж погоджуються на участь. Підстава у тому, що бездоганна репутація першого дозволяє втягнути колег в експеримент, в результаті якого піддослідні, після перебування у стані клінічної смерті деякий час, повертаються у реальність дещо іншими людьми…
Дослідження кордонів можливостей людського організму — тема, близька до містики й фантастики. На щастя, в цьому випадку перед нами лише художній твір. Але хто знає, коли фантазії режисерів та авторів стануть новою реальністю?.. Як кажуть, проінформовані — значить озброєні!
Електричні сни Філіпа К. Діка (Philip K. Dick's Electric Dreams)
Якщо ви раптом забули, ми нагадаємо: Філіп Кіндред Дік — це той самий легендарний дядько, який написав наукову фантастику “Чи мріють андроїди про електричних овець?”. За книжкою, своєю чергою, Рідлі Скотт зняв культову стрічку під назвою “Той, хто біжить по лезу”.
В основі цього серіалу — оповідання Філіпа Діка, зокрема “Похмурий незнайомець”. Тут кожна серія — це окрема історія, що розповідає про те, до чого людство може докотитись через диктатуру толерантності, загнавши себе у глухий кут своїми ж безглуздими законами або неконтрольованими науковими експериментами. Серіал яскравий і самобутній, тож якщо не бачили — highly recommended!