Джордж Клуні — легендарний актор, секс-символ не одного, а кількох поколінь, володар двох премій «Оскар», чотирьох «Золотих глобусів», сценарист, режисер та продюсер. До чого це ми? Сьогодні цей геній святкує свої 60 років, а це ідеальний привід згадати його найцікавіші ролі та передивитись фільми.
Денні Оушен — одна з найзнаковіших ролей Джорджа, яка змусила багатьох подивитись на Клуні під іншим кутом. А дехто навіть познайомився з актором через роль у трилогії Содерберга. Стрічка «11 друзів Оушена» була визнана в рік виходу найкращим фільмом про пограбування, зібрала в собі найхаризматичніших зірок кіно: від Бреда Пітта до Джулії Робертс, створила справжню революцію в жанрі, а обличчям всього цього виступив саме Клуні. Його Денні Оушен — це хитрий, привабливий, розумний аферист з бездоганною усмішкою. Всі три частини не поступаються одна одній, а гра Клуні така ж блискуча, як та усмішка. Пройшло 20 років з виходу першої частини, а фільм досі актуальний, яким ми його і пам’ятаємо. Окрім цього, трилогія не лише вдихнула нове життя в кар’єру актора, а ще й зробила культовим режисера Содерберга.
Один із тих фільмів, які ніколи не забуваються після першого перегляду. Два брати-грабіжники тікають від поліції через кордон в Мексику. Вони беруть з собою заручників для страхування та роблять зупинку в стриптиз-барі на шляху до своєї цілі. Все йшло за планом, доки всі працівники бару не перетворилися опівночі на кровожерливих вампірів і не почали вбивати всіх відвідувачів. Тепер вже не правосуддя закону — головна загроза для головних героїв, а міфічні тварюки, що хочуть крові. Та хто страшніше: якісь там вампіри чи два брутальні злочинці? Фільм Роберта Родрігеса та Квентіна Тарантіно став знаковим у кар’єрі Джорджа Клуні. Роль старшого брата, що дає відсіч вампірам, не просто підійшла акторові, а зробила з нього справжнього героя для цілого покоління. Мало того, Джорджу вдалося зробити так, щоб спочатку ми його персонажа ненавиділи, а під фінал закохалися.
В якомусь сенсі цей фільм теж став знаковим в кар’єрі актора, але, на жаль, зі знаком мінус. Якщо дивитися на Клуні в ролі Бетмена та Брюса Вейна, то загалом до нього жодних питань нема, йому дуже личить роль мільярдера-супергероя. Проте, якщо дивитись на весь фільм загалом, можна побачити одне суцільне непорозуміння. Режисер Джоел Шумахер перетворив похмурий комікс на справжній театр абсурду з карикатурними лиходіями, голлівудськими зірками, що переграють, дивними елементами типу бет-сосків на костюмі та дитячим на фоні з фільмами Тіма Бертона сценарієм. Фільм був названий одним із найгірших за всю історію кінематографа, а його провал перекреслив заплановане продовження.
Ролям Джорджа Клуні в стрічках неперевершених Братів Коенів варто було б створити окрему сторінку на вікіпедії. Нам хотілося обрати щось одне з цього списку, але це зробити просто неможливо, бо кожна робота Клуні у Коенів — це справжній скарб акторської гри. Неважливо, це роль розбещеного актора в «Аве, Цезар!», втомленого від життя Гаррі Плафера в «Прочитати та спалити» чи звабливого адвоката в «Нестерпній жорстокості». Кожна з ролей Джорджа Клуні у Коенів не схожа одна на іншу. Він усюди різний. Постановники дозволяють акторові експериментувати зі своїми образами. Саме завдяки їхнім фільмам ми можемо побачити всю багатогранність таланту Джорджа Клуні. Тому не будемо рекомендувати якесь конкретне кіно з Джорджем. А просто порадимо вмикати фільм одразу, як побачите поруч прізвища Клуні та Коени.
Лялькова анімаційна робота від справжнього кінохудожника Веса Андерсона дарує можливість оцінити Джорджа Клуні як актора дубляжу. Є велика ймовірність того, що якби «Друзі Оушена» були мультфільмом, то мали б саме такий вигляд. Історія розповідає про лиса-афериста Фокса, який займається крадіжками їжі у людей, вигадуючи різні хитрі плани для цього. Його мотивація обумовлена необхідністю турбуватись про свою родину. Проте характер Фокса, його поведінка та манери дуже перетинаються у Клуні з роллю Денні Оушена. Можливо, це просто кумедний збіг, але щось підказує, що Джордж отримав роль хитрого лиса не просто так. Але ми не проти, бо впорався він з нею пречудово.
Фільми, що також варті згадки: «Сіріана», «Мені б у небо», «Майкл Клейтон», «Соляріс» та «Тонка красна лінія».
Як бачите, гідних фільмів у фільмографії Клуні чимало. І про кожну з них є багато чого розповісти, але нашого списку вистачить, щоб зрозуміти всю різноманітність його акторського таланту. Сподіваємось, що артист ще не раз здивує нас на екрані, а поки будемо передивлятися старі стрічки та дивитися на них по-новому.