До Зигмунда Фройда можна ставитися по-різному. Для багатьох скептиків він “чоботар без чобіт”. Та що там? Так можна сказати тим більш про сучасних психотерапевтів.
Взагалі, ми у Yabl віримо у сінематерапію, себто лікування хорошим кіно. Принаймні, почати можна із квиточка на добрий фільм чи з підписки на стрімінг. Це однозначно дешевше за сеанс психотерапії. А ось вам готові ідеї, із чого почати - у нашій кінодобірці.
Як ми знаємо з кіноісторій на кшталт “Клану Сопрано”, мафія не надто шанує психологів, називаючи їх мозкоправами. Але що робити, коли дуже припекло?
Головний герой, “хрещений батько” нью-йоркського мафіозного клану на ім'я Пол Вітті, - на межі нервового зриву. Його життя у небезпеці, та ще й загинув його товариш. Тим часом “на хвості” - ФБР та поліція. Ситуація вкрай стресова, авжеж?
Але не було б щастя, та нещастя допомогло: авто доктора Бена Собела, сімейного психотерапевта, зачіпає машину Вітті. Перший залишає свої контакти, і незабаром упередження Пола зникнуть, бо сама доля підкинула гарний шанс розібратися у собі.
Але у самого лікаря теж не все в порядку як із самореалізацією, так і з особистим життям. Тож, хто кого “лікуватиме” і чому ця зустріч навчить обох - дивіться у комедії із Робертом Де Ніро та Біллі Крісталом!
Логічне продовження попередньої стрічки, яка показала успіх і зацікавленість в аудиторії. На цей раз уникнути факапу герою Де Ніро не вдалося: він потрапив до в'язниці. На початку фільму, щоправда, він вже “відсидів”. Та от психотерапевт, старий добрий друг, так би мовити, не чекає на мафіозі з розкритими обіймами. Бо на останнього звалилася нова відповідальність - сімейний бізнес його батька. Коротше, повна паніка! Але наші хлопці так просто не здадуться, звісно ж. Вітті підкорюватиме телебачення, а доктор Бен Собель намагатиметься застосувати свої ж знання до себе.
Тільки подивіться, яка тут компанія зібралась: Адам Сендлер та Джек Ніколсон! Це вже півсправи, як кажуть. Легкий must see на вечір після виснажливого дня. І якщо у комедії “Краще не буває” це Ніколсон такий собі письменник-відлюдько-мізантроп, то тут він навпаки лікує людей! Але своєрідно. Це така шокова терапія, що будь-кого на місце поставить і змусить дивитися на життя простіше. Заінтриговані? Тоді вмикайте негайно!
Не кіно, а справжній каламбур, де все починається майже як детектив, коли доктор Леон зникає, залишаючи вагітну дружину. А закінчується відвідуванням зйомок еротичного кіно, моргу, психіатричної лікарні, борделю та закритої вечірки трансвеститів. Та, гадаємо, психіатра Фрейда це не здивувало б. Бо всьому можна знайти пояснення. У вашій свідомості, підсвідомості і не тільки!
Добірка кіноновел, де головні герої - “на межі”. Вони так втомилися від брехні або так впевнені у собі, що здатні на дуже жорстокі речі. Про які потім шкодують, - щоправда, не завжди. Закон бумеранга спрацьовує так, що кинута агресія вдаряє у рази болючіше.
Можна не вірити у долю, але якась там справедливість існує. Усі вчинки мають наслідки. Й іноді краще кілька разів подумати перед тим, як вчинити щось “тваринно-інстинктивне”, і жаліти про це ще ой як довго. Мабуть, так у світі було б набагато менше незакритих гештальтів, правда?
Але, крім того, історії тут до абсурду дикі - такі, що на межі горору.
Продюсували “Дикі історії”, до речі, брати Альмодовари.
Ох, тут буде смішно тим, хто впізнає у персонажах своїх товаришів, і сумно, - якщо самих себе.
Indiewire дуже влучно охарактеризували цю чорну комедію: «Це наче Вес Андерсон зняв епізод «Чорного дзеркала» або Девід Лінч – серію «Відчайдушних домогосподарок».
Тут висміюють вади сучасних мажорів та еліти, яка дуже неприродно намагається всім сподобатись. Але ця “політкоректність” змушує страждати. І ненависть до оточуючих і до самих себе накопичується і отруює душу. Мода, гарні сторіз, заздрість, бажання мати гарну репутацію і публічне схвалення тягне за собою не один психічний розлад. Можливо, після перегляду ви таки оберете варіант “щастя любить тишу” і почнете жити для себе, а не для знайомих? Якщо ви досі так не робите, звісно.