Тиждень тому завершився жорсткий локдаун і можна знову вийти в люди! Звісно, дотримуючись карантинних заходів. Що і де можна подивитись на цих вихідних і наступного тижня? Yabl зібрав найцікавіше!
Де: Окно, Богдана Хмельницького 33/34
Коли: 8 травня, субота, 17:00–00:00
Вхід: 100 грн.
Локальна спільнота бару Окно знову возз'єднається цієї суботи з п'ятої вечора і до ночі. Гратимуть Noizar, Konakov, Denis Polyakov, Sasha Zlykh та M.Tkachenko.
Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз 20 А,Б
Коли: 8 травня, субота, 18:00
Вхід: 200-700 грн.
Постановка за мотивами п'єси Лесі Українки розповідає любовну драму спокусника Дон Жуана, Донни Анни та командора дон Гонзаго де Мендози. Чим завершиться їх пристрасть? Покаже режисер-постановник Іван Уривський. Вистава відбувається українською мовою та триває півтори години.
Де: Будинок кіно, Саксаганського 6
Коли: 8-9 травня, субота-неділя, 11:00–19:00
Вхід: вільний
Часто скуповуєтесь на вихідних? Цього вікенду є можливість придбати вінтажні речі на ретромаркеті Old Friends. Там ви знайдете багато прикрас та аксесуарів: «...заморські брошки, старовинне срібло, вінтажні брендові окуляри, браслети і значки. Милі дамські штучки: вінтажні дзеркала та щітки для волосся, парфуми, футлярчики для помади і флакончики для приворотного зілля. Унікальний старовинний посуд: фарфор, срібло, мідь, бронза з Європи і Америки. Предмети декору: картини, свічники, статуетки, килими, скатертини. Вінтажний одяг та старовинні вишиванки. Та багато, багато іншого – колекційні предмети або просто милі дрібнички минулих років, знайдені і привезені нашими постійними або новими учасниками».
Де: The Naked room, Рейтарська 21
Коли: до 9 травня, 11:00–20:00
Вхід: вільний
Виставку Олесі Трофименко, що представляє серію живопису з елементами вишивки, продовжено до 9 травня. Це перший за тривалий час показ робіт мисткині, які вона створила за останні півтора року. У своїй практиці Трофименко поєднує базову малярську освіту в НАОМА з актуальною роботою над декораціями в кіно. Відтак, її полотна лишають враження кінематографічності, ніби десь ти вже бачив ці кадри.
Де: метро Олімпійська, Ямська 1
Коли: 9 травня, неділя, зустріч волонтерів о 10:30.
Якщо вам хочеться не лише відпочивати, а й зробити щось корисне цими днями, ця можливість для вас. Організація «Києве, мий» запрошує усіх охочих прибрати дно та береги річки Либідь. Давно ви взагалі бачили цю древню ріку на власні очі?
Де: Shcherbenko Art Centre, Михайлівська 22В
Коли: до 10 травня, 11:00–22:00
Вхід: вільний
«"Нічого особистого" – дослідження меж вразливості людини в тоталітарній системі Радянського Союзу. У рамках виставки використано матеріали з відкритих джерел та сімейного архіву художниці. Одним з ключових елементів експозиції є серія натюрмортів, створених у колаборації з фотографом Віталієм Очеретяним, відзнятих на стару плівку СВЕМА, пошкоджену радіацією. Цю плівку Олександр Сирота знайшов у покинутому місті Прип’ять на заводі «Юпітер» з кінцевим терміном використання до 1992 року. Проект приурочений до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи та пов’язаний з особистою історією сім’ї мисткині в період з 26 квітня по 13 травня 1986 року».
Де: Кінотеатр «Жовтень», Костянтинівська 26
Коли: 7 –12 травня
Вхід: від 55 грн.
Кінофестиваль «Довбанка» покаже 13 короткометражок у різних жанрах з 9 країн. Всі вони сфокусовані на сюжетах, просякнутих філософією абсурду та дивними сюжетами. «Божевільні ідеї, нісенітниці, що протистоять усталеній істині. Парадоксальні вчинки, які можуть стати початком нової реальності. Щось стверджується і заперечується одночасно…» – каже опис програми. Деталі про стрічки та розклад сеансів можна знайти на сайті.
Де: Галерея Білий світ, Пушкінська 21а
Коли: з 4 до 15 травня, 11:00–19:00
Вхід: вільний
Київському тріо фотографів Gorsad виповнюється 10 років. Формація включає Машу Романюк, Юліка Романюка та Вітю Васіл'єва, які вже декаду працюють у сфері фешн- та альтернативної фотографії. Їх робота сфокусована на темі юнацької самоідентифікації. Їх герої – підлітки, які готові порушувати зашкарублі суспільні норми та кліше. Їх проекти виставляють в Берліні, Парижі, Нью-Йорку та інших країнах.
Де: Кінотеатр «Жовтень», Костянтинівська 26
Коли: 6–12 травня
Вхід: від 65 грн.
Раніше ми писали про фестиваль. Зазвичай «Annecy» проходить у французькому містечку Ансі, та цьогоріч він відбудеться онлайн. «Жовтень» зібрав найкращі анімації за останні три роки від авторів з усього світу. Серед інших мультфільмів, у програмі є учасники Sundance і Каннського фестивалю, а також номінант на премію Oscar. Розклад сеансів – на сайті кінотеатру.
Де: Музей Києва, Богдана Хмельницького 7
Коли: 7–23 травня, з 11:00
Вхід: 190/130 грн.
Іван Марчук – відомий український живописець, який живе і працює в Києві з 2001-го року (після повернення з еміграції). Це його ювілейна ретроспектива, що презентує 9 з 14 періодів творчості автора. Деякі з 70-ти представлених полотен будуть експонуватися вперше.
«Марчук винайшов цілком оригінальну техніку «пльонтанізм» (від слова «пльонтати» – плести, переплітати), котра балансує на межі рукотворного і технологічного. Доповнена самобутнім відчуттям кольору і гармонії, вона практично не підлягає повторенню» – кажуть в описі виставки.
Де: Мистецький арсенал, Лаврська 10-12
Коли: 3 травня – 6 червня
Вхід: 40/80/160 грн.
«"Кожны дзень" ("Кожний день") — це гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі, підкреслюючи тривалість спротиву і його ритм та підтримуючи впевненість, що протест триватиме завтра, що він не закінчиться. У ситуації політичної кризи, що триває від початку серпня 2020 року — перших ночей поліційного насилля і днів масової мобілізації, фраза «кожны дзень» об’єднує спільною обіцянкою виходити на вулиці. Запозичуючи лозунг, виставка фокусується на дослідженні солідарності, «слабких» тактик спротиву, революційної поетики, механізмів державного насильства та просторового й архітектурного вимірів протесту».
Де: Shcherbenko Art Centre, Михайлівська 22В
Коли: 7 травня – 6 червня
Вхід: вільний
Роман Хімей та Ярема Малащук стали переможцями конкурсу МУХі 2019. «Нове місто друзів» – їх перша персональна виставка як дуету. «Назва запозичена з вірша американського поета Волта Вітмена, написаного у 1867 році, який відсилає до ранньо-соціалістичних ідей єдності. Щоправда, крізь призму сучасного неоліберального устрою ці рядки майже повністю профановано, адже утопічними ідеями вправно оперують, особливо в часи коронавірусної кризи, коли спільність – це те, на чому всі так зосереджені» – сказано в описі проекту. Експозиція розкаже контрастну історію двох міст – Коломиї (в Івано-Франківській області) та Мирноград (у Донецькій області).
Де: PinchukArtCentre, Басейна 1
Коли: до 15 серпня
Вхід: вільний
Ще 29-го квітня Pinchuk Art Centre оголосив про початок роботи після локдауну. З 27 лютого там тривають три виставки:
«Згадати той день, коли» – групова експозиція українських художників, що представить колекцію робіт з 90-х та 2000-х років, зосереджуючись на важливих для України подіях – від Голодомору, через Перебудову, падіння СРСР, Помаранчеву революцію, Революцію гідності до сьогодення.
«Камінь б'є камінь» – персональна виставка Нікіти Кадана, що рефлексує українську історію з фокусом на політичному насильстві, національному історичному спадку, авангарді та радянській утопії. Виставка використовує минуле для висвітлення сьогодення.
«Хвостосховище» – персональна виставка дуету Даниїла Ревковського й Андрія Рачинського, що презентує концепцію Музею людської цивілізації, створеного в антиутопічному майбутньому (вже після зникнення людства). Проект присвячено реальному хвостосховищу у Кривому Розі.