Все ще засиджуєтесь вдома? Може, досить? Дивіться, скільки всього тут відбувається.
Де: ВДНГ, павільйон №1
Коли: 5 травня – 15 липня, щодня, крім понеділка, 10:00–20:00
Вхід: безкоштовний за реєстрацією на онлайн-платформі Teeko
«Мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож» складається з сімох смислових блоків — від світового контексту карколомного 1986 року до розповіді про саму аварію, від історій людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986-го, до діалогу щодо подальшої долі Чорнобиля, його майбутнього.
Відвідувачі зможуть побачити архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, а також знаменитої української художниці Марії Примаченко, присвячені Чорнобилю, потрапити до Чорнобиля й дослідити його завдяки сучасним технологіям, подивитися у VR, як четвертий енергоблок накривали «Новим сучасним конфайнментом» і як життя крок за кроком повертається до зони відчуження. Завершує проєкт відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті».
Де: Театр на Подолі
Коли: 22 травня, 13:00
Вхід: 350 грн., обмеження 12+
Поціновувачам детективних історій та любителям самостійно щось порозслідувати сподобається. Для участі варто було б володіти дедуктивними методами, розбиратись в мотивах і мати залізну витримку. Адже салон краси на Андріївському узвозі стає місцем злочину – вбивства відомої піаністки. Про знаряддя можна здогадатися з назви. «Під підозрою ексцентричний перукар, меркантильна асистентка, багата, але безталанна оперна діва і таємничий антиквар. А, можливо, вбивця – слідчий?» – зможете дати свою відповідь на це питання в суботу.
Де: Будинок Архітектора
Коли: 25 травня, 19:00
Вхід: 250-650 грн.
У вівторок можна завітати на творчий вечір української письменниці, радіоведучої та дипломантки Міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля – Олени Андрейчикової. Декламація її нової книги «Ніжні виживуть» занурить вас в особливу атмосферу, особливо у поєднанні з музичним супроводом віртуозного піаніста Андрія Показа. Письменниця читатиме також старі твори. На кінець вечора буде автограф-сесія. Мова події – російська.
Де: Театр імені Івана Франка
Коли: 27 травня, 19:00
Вхід: 40 – 400 грн.
«Що означає «бути собою?», як, проживши життя, залишитися вірним своїм ідеалам, не зрадити власному «я», не зійти на такий легкий шлях власних екзистенціальних рефлексій в пошуках власного «я», не перетнути межу, уявивши себе «суперлюдиною» і тим самим знищити себе? Як не піддатися на поталу амбіціям, які руйнують, роз'їдають душу, часто-густо ховаючись за високими поняттями гідності, самовдосконалення та інших моральних чеснот?» – такі питання постають в анонсі вистави. А у нашому інтерв'ю з режисером-постановником Іваном Уривським і виконавцями головної ролі Пера Гюнта Остапом Ступкою та Олександром Форманчуком постають зовсім інші питання та відповіді.
Де: Kooperativ HUB
Коли: З 29 травня по 6 червня, 10:00
Вхід: 500 – 1500 грн.
Наступної суботи розпочинається один з найкращих кінофестивалів України – «Молодість». Програму можна подивитися за посиланням. Крім того, з 30 травня по 5 червня відбуватимуться зустрічі і майстер-класи в межах Індустріальної секції. Серед спікерів заявлений зокрема відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі. Говоритимуть про значення кінофестивалів у розвитку суспільства, Голлівуд, зйомки фільму з малим бюджетом або в зонах військових конфліктів, тренди документалістки, баланс у сценарії, мистецтво онлайн-пітчинґів і багато іншого.
Де: Ресторан «Курені»
Коли: 29 та 30 травня,
Вхід: 650 грн.
KURENI CITY PICNIC 2021 — це новий фестиваль, що об’єднує за частуваннями музикантів з різних куточків світу, арт-проекти, культурні події та друзів на знаковій локації міста. Окремо можна виділити музичне наповнення фестивалю: відбудуться концерти сучасних українських та зарубіжних виконавців, лайви джазових, акустичних і мультижанрових колективів, виступи українських і зарубіжних діджеїв та електронних музикантів.
На території буде облаштовано дві сцени, кілька фудкортів і барів, велопарковка, дитячий майданчик, пункти зарядки гаджетів, зони для відпочинку і вільного користування. Окрім цього, заплановано вініловий маркет, маркет художників, квітковий ярмарок, зона для пікніку та багато іншого.
Де: Музей імені Тараса Шевченка
Коли: до 30 травня, щодня, крім понеділка, 10:30 – 18:00
Вхід: 30 / 60 грн.
У музеї одночасно завершуються три виставки. «Оголене життя» представляє роботи визначного французького фотографа Антуана д'Агати – фото, які автор робив через тепловізор у охопленому пандемією Парижі. «Мистецтво проти насильства» – персональна виставка художниці Ірини Онопенко, присвячена проблемі домашнього насильства та насильства за ознакою статі. А «Місто Арт Майстрів Далі» від Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі презентує найкращі роботи професорів навчального закладу.