Що ж, попрацювали тиждень в чотирьох стінах – і досить! Літо не за горами, буквально за кілька днів! В Києві багато цікавого відбувається. Куди піти?
Виставка Марка Невілла «Порт-Ґлазго та інші проєкти»
Де: Мала Галерея Мистецького Арсеналу
Коли: до 30 травня, щодня, крім понеділка, 12:00 – 20:00
Вхід: вільний
Британський художник Марк Невілл презентує свій активістський метод, невіддільний від взаємодії зі спільнотами. В експозиції представлені роботи з семи проєктів. Один із них, «Порт Ґлазго» 2004-го року, показує результат взаємодії зі спільнотою маленького містечка Ґлазго, де Невілл перебував на резиденції. Результатом його роботи там стала фотокнига про життя робітничої спільноти міста. Її не можна було купити ні в магазинах, ні за передзамовленням. Натомість митець зв'язався з футбольними фанатами і вони доставили близько 8 000 примірників у кожен дім у місті. Куратор виставки: Максим Горбацький.
Вистава «Квіти для Елджернона»
31 травня
Де: Дикий театр, Сцена 6, Велика Васильківська, 1
Коли: 29, 30, 31 травня, 26 червня, 20:00
Вхід: 230-600 грн.
«Якби вам запропонували взяти участь у експерименті, що зробив би вас кращою версією вас. Погодились би? Але якби вам не дали жодних гарантій? Погодились би? Скільки ви готові заплатити за лічені миттєвості, відчути себе найрозумнішою, найпривабливішою, найкращою людиною планети? Чи стали б ви щасливішими?» – такі питання ставить вистава, заснована на однойменному романі світового значення авторства Деніела Кіза. «Дикий театр» у співавторстві з Валерією Федотовою та Робом Фельдманом переосмислив цю проникливу історію.
Відкриття виставки Віталія Руппельта «ап2екс»
Де: Межигірська 23/22 (колишній «ХЛАМ»)
Коли: з 3 до 17 або з 13 до 23 червня (треба уточнювати)
Вхід: вільний
Авторська виставка Віталія Руппельта – митця, татуювальника, гіп-гоп виконавця, відомого як учасник реп-колективу «Ціна ритму». «Аппекс» – його творчий псевдонім – поєднує всі вищезгадані роди мистецтва у симбіозі, окремо звертаючи увагу на контекст і простір. Під псевдо «аппекс» Віталій також випускає музику сольно. Крім нього самого на відкритті виступлять друзі Руппельта – музиканти Ghost Cities та Wootabi.
«Музика й малювання для Аппекса – це "як дві ноги, які переставляються по черзі"...Виставка «ап2екс» — це можливість осягнути симбіоз аудіального та візуального досвіду, віднайти діалог між творцем і творінням, між мистецтвом та спостерігачем» – сказано в описі.
Концерт Паліндром у Closer
Де: артцентр Closer, Нижньоюрківська, 31.
Коли: 4 червня, 20:00
Вхід: від 400 грн.
Львівський репер Степан Бурбан, раніше відомий як «Глава 94» і «Кашляючий Ед», вперше виступить в Києві з великим сольним концертом проєкту «Паліндром». Він виник 2019-го року і вже встиг випустити два альбоми – «Про сьогодні, вчора і завтра» та «Стіни мають вуха» – та саундтрек до фільму «Наш Василь» про Василя Стуса (на вірш «Не дожив»). Крайній сингл, що вийшов уже цього року, поєднує реп із металом. На розігріві – вже згадані «аппекс», Ghost Cities та Wootabi.
Вистава «Механічний апельсин»
Де: Театр на Подолі
Коли: з 4 по 6 червня, 29 червня
Вхід: 200-700 грн.
Прем'єра «Механічного апельсина» від Театру на Подолі відбудеться 4 червня. Психологічний трилер за мотивами культового роману Ентоні Берджеса поставив визнаний режисер сучасності Автанділ Варсімашвілі.
«Людина помиляється. Раз, два, десять. Їй подобається шлях сильнішого, дорога насилля і крові...Якби нас позбавили можливості вирішувати, права на помилку – ми б стали прекрасними і керованими механічними ляльками, безвольними плодами людської Любові до влади над іншими» – вистава піднімає питання ненависті і любові як невідчужних частин людської натури.
Екскурсія з концертом «Секрети київської філармонії»
Де: вулиця Хрещатик, 1/2, біля входу у готель "Дніпро"
Коли: 5 червня, 26 червня, 31 липня, 15:00-17:30. Тривалість екскурсії – 2,5 год.
Вхід: 300 грн.
Для тих, хто скучив за концертами академічної музики. І тих, хто хоче дізнатись, що раніше відбувалось в будівлі філармонії, де у залі найкраще звучання (зможете краще обирати квитки), де зберігаються роялі (спойлер: у «гаражі»), як будівля збереглася попри чотири загрози руйнування та чому Грушевський обрав її для проведення українського конґресу. А після всього – оркестр!
Всеукраїнський велодень
Де: Софійська площа
Коли: 5 червня, 10:00–18:00
Вхід: вільний
Цього року велодень святкує своє 15-річчя. Вже уп'ятнадцяте поціновувачі активного відпочинку вийдуть на парад велосипедистів, щоб вкотре привернути увагу влади та суспільства до необхідності розбудови зручної інфраструктури для екологічного транспорту. В параді беруть участь не лише велосипедисти, а й ролери та скейтери. Останніми до руху приєднались користувачі електросамокатів і моноколес.
У ініціативи є чітка вимога: облаштувати 100 км. веломаршрутів за 2 роки. Учасники та учасниці прагнуть в безпечний спосіб подорожувати столицею. «На жаль, Велодень – це поки що один день на рік, коли ми можемо почувати себе максимально безпечно, завдяки перекриттю доріг, супроводу поліції та наших маршалів. Але ми дуже хочемо, що б безпечно пересуватись містом можна було завжди» – сказано в описі події.