У Соледарі Донецької області триває серія короткострокових резиденцій «Заземлення» від платформи «Ізоляція». Із грудня 2020-го року до серпня 2021-го митці, які пройшли відбір, по черзі навідуються до міста та протягом тижня намагаються привернути увагу до екологічних і соціальних проблем засобами мистецтва. Створені роботи лишаються в просторі Соледару.
У травні цього року гостем міста був київський художник Astian Rey. Результатом його роботи стали 120-кілограмові скульптури «Люди-акули» висотою понад два метри. Зараз дві скульптури стоять коло входу в офіс «Ізоляції» в Соледарі, а потім їх подарують місту і перенесуть у парк.
Ідею роботи Astian Rey пояснює як рефлексію на тему резиденції – Антропоцен.
«Період Антропоцену характеризується видобутком корисних копалин, що зі свого боку відкриває нові пласти зниклого життя, яке вирувало тут мільйони років тому. Людина, що стоїть в центрі цього періоду, перебуває між минулим, яке їй вже не підвладне, і майбутнім, яке залежить від неї. – пояснює скульптор. – А те, що тут колись було прадавнє Пермське море, наштовхнуло на певні асоціації та ідеї, зокрема про зародження життя у воді та про середовище існування людини. А також про можливість видобувати життєво необхідну сіль. Люди-риби чудово вписалися в цю концепцію».
Митець давно працює з комбінацією металу та бетону. «Люди-акули» виконані з бетону і пофарбовані у білий – колір солі. Свою творчість Astian Rey описує як сакральний мінімалізм, алхімічний чи містичний символізм. Він переосмислює розповсюджені символи та досліджує критерії формування світогляду в сучасної людини.
Під враженням від презентації робіт і реакцій місцевих жителів скульптор радіє, що зміг долучитись до наповнення Соледару мистецтвом. Адже, за його словами, там відкрита і зацікавлена публіка, з якою приємно вести діалог.