Ювілейний фестиваль Книжковий арсенал, що розпочинається 23 червня, оприлюднив цьогорічну програму.
Увечері першого дня буде відкриття. Його, як зазвичай, відкриє нагородження переможців премії «Найкращий книжковий дизайн», що транслюватиметься онлайн. Після станеться презентація книги «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте» за участі як авторки – Дайви Ульбінайте, так і героїні книги – Далі Грибаускайте, президентки Литви з 2009 по 2019 роки. Закриває перший день концерт гурту «Співочі кажани» в межах кураторської програми Сергія Жадана «Вголос. Про себе». За нею закріплені усі вечори фестивалю – в цей час на вуличній сцені відбуватимуться всі події акторської програми.
Літературний діяч Ростислав Семків виступить куратором фокус-теми фестивалю «Оптимісти скептики». В її межах відбудеться лекція Оксани Забужко «Оптимізм українською історії» та ще 7 подій.
«Минулого року, формулюючи фокус-тему, ми хотіли підштовхнути до вибору. Писали «оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики» й вагалися, який сполучник обрати. Тепер, перейшовши карантин, ізоляцію, непевність і страх, ми розуміємо, що без жодного з цих полюсів не можна. Ми — о п т и м і с т и с к е п т и к и. Це потрібно, щоб вижити і жити,» – пише Семків у кураторському тексті.
Ростислав Семків
Юлія Козловець назвала свою програму для дітей та тінейджерів «Досвід відсутності досвіду». Всі події в її межах винесені на подвір'я Мистецького арсеналу, де буде ярмарок дитячої літератури та сцена.
Музичну програму «Сім струн для Дядька Михайла» Люба Морозова наповнить 4 концертами сучасної академічної музики.
Люба Морозова
Візуальні мистецтва представлені на фестивалі 14-ма експозиціями, серед яких виділяються «Шкільна цигейка» Влади Ралко та «Український колаж» Євгена Карася, Олександра Ляпіна та Олега Василенка.
Окремо вже не перший рік на Книжковому арсеналі виникає Ветеранськй намет – місце для презентацій книг, написаних українськими військовими, які воювали на українсько-російському фронті.
Деталі щодо квитків, часу роботи фестивалю та інша інформація – на сайті Книжкового арсеналу.