На цю подію всі фанати кіновсесвіту Marvel очікували кілька років, як мінімум. На стрімінговому сервісі Disney+ нарешті вийшов серіал про антигероя Локі у виконанні Тома Гіддлстона. Глядацькі рейтинги зашкалюють, критики ставлять максимально високі оцінки. Чи правда серіал вийшов настільки прекрасним чи це чергове підмахування в бік Disney? Ми подивились доступну частину і готові частково відповісти на це запитання.
Відправною точкою сюжету є альтернативна реальність з “Месників: фіналу”, коли Локі телепортується з поцупленим Тессарактом в інший вимір. Він, як завжди, хоче втілити в життя свої підступні плани із захвату Землі, але його зупиняє агентство УВІ, що існує поза межами простору та часу. Локі пропонують співпрацю, в іншому ж випадку його зітруть з усіх реальностей. Богу хитрості та коварства доводиться погодитись на такі умови.
Взагалі, знімати серіал про Локі - це стовідсотковий успіх. Адже, якщо не брати до уваги Таноса та спитати фанатів Марвел, хто з лиходіїв їм подобається більш за все, 90% з них відповість, що саме Локі. Том Гіддлстон наділив цього персонажа особливою харизмою, через яку його лінія в кіновсесвіті триває до сьогодні, хоча мала закінчитися вже дуже давно. Знову ж таки, в серіалі він не падає обличчям у калюжу, а чудово розкриває героя з різних боків, роблячи його більш людяним та складним відносно побудови характеру. Нам демонструють епізоди з його минулого, що емоційно впливають на самого Локі. Коротко кажучи, все, що стосується головного героя, тут працює успішно. І це той рідкий момент, коли другорядний персонаж прекрасно сприймається на першому плані, чого не відбулося до кінця із міні-серіалом “Сокіл та Зимовий солдат”.
Якщо ж говорити про формат серіалу, то він ближчий до “ВандаВіжн”, де автори також загравали з реальністю і плутали глядача. Річ у тім, що агенство УВІ - це свого роду один великий бюрократичний трікстер, який контролює всі виміри, реальності і шлях кожного в кіновсесвіті. Подібний хід виглядає трохи як Deus Ex Machina або “Рояль в кущах”, де всі випадковості пояснюються не дуже логічною закономірністю, всередині якої стоїть УВІ. І якщо ми вже говоримо про УВІ, то неможливо не згадати одного з нових персонажів Мобіуса, якого зіграв Оуен Вілсон. Він зовсім відрізняється від Локі, але за ним в якийсь момент стає не менш цікаво спостерігати. Самобутність цього персонажа ставить його в один ряд з головним героєм, від чого з’являється своєрідна об’ємність серіалу.
Подобається ще й те, що “Локі” не товчеться на одному місці до самого фіналу епізоду, щоб перед титрами дати нам інтригу, яка змусить очікувати на наступну серію. Події досить швидко розгортаються, а сама історія вражає своєю динамічністю. При всій любові до тієї ж “ВандиВіжн”, там було занадто багато “води”, через яку автори просто грали з форматом сіткомів протягом майже всіх епізодів. В “Локі” можете через це сильно не турбуватися — тут вас розважатимуть і дивуватимуть щохвилини!
На жаль, більше поки що розповісти не вийде, адже перший епізод - це маленький відсоток від загальної картини. Проте, якщо говорити про цей відсоток, то він виправдовує всі очікування від проєкту. Marvel вкотре доводять нам, що їхня ідея з окремими серіалами, які за форматами будуть відрізнятися від повнометражних блокбастерів у кінотеатрах - це чудова робоча ідея, яку потрібно розвивати і надалі.