Тричі лауреатка премії «Оскар», одна з найталановитіших голлівудських актрис, дружина одного з братів Коенів та просто крута людина — все це Френсіс Макдорманд, якій виповнилося 64 роки. А для нас дні народження зірок — ідеальний привід, щоб згадати їхні найкращі ролі. Тож читайте наш матеріал та записуйте фільми, які будете дивитись увечері.
Премія «Оскар» за «Найкращий фільм», за «Найкращу роботу режисера» та за «Найкращу жіночу роль». «Земля кочівників» — це справді те кіно, яке потрібно дивитись. Воно ідеально розкриває тему «іншого боку Америки». Ми звикли думати про США, як про країну-мрію, де всі навколо заможні, успішні та щасливі. Та «Земля кочівників» розповідає про шар людей, які втратили своє житло і вимушені подорожувати країною, живучи в фургонах на колесах. Головна героїня Ферн — одна з таких. Вона вже настільки звикла до подібного образу життя, що не бачить його якось інакше. Їй важко комунікувати з родичами, які засуджують її, вона змушена працювати на Amazon за копійки, і її постійно проганяє поліція, коли Ферн зупиняється десь переночувати. Якщо ви не бачили «Землю кочівників», то вже могли здогадатися, що Френсіс Макдорманд грає Ферн, вона ж виступила продюсером стрічки.
Ще одна стрічка, за яку Френсіс отримала акторський «Оскар». «Три білборди» — це кіно легендарного режисера та драматурга Мартіна Макдонаха, якого в народі називають ірландським Квентіном Тарантіно. І хоч мотиви в «Білбордах» далеко не схожі на історії Тарантіно, та й специфіка фільму інша, це не віднімає шедевральності цієї трагікомічної притчі про помсту. Френсіс Макдорманд грає вбиту горем матір, доньку якої зґвалтували та вбили. Поліція давно припинила пошук вбивці, а тому героїня Макдорманд йде на дуже дивний крок: вона розміщує на межі міста три білборди, в якому вимагає від поліції знайти кривдника. Поліція через це починає війну з жінкою за те, що ці білборди паплюжать їх імена. Все місто дивиться на жінку, як на божевільну, навіть її син-підліток. Складно зрозуміти, чим саме фільм тебе так підкорює. Проте в цій, на перший погляд, простій історії стільки глибини, що після перегляду навіть не можеш одразу зрозуміти, що це кіно зробило з глядацькими емоціями та свідомістю. Наче і маленька локальна драма, але відчувається в ній така фундаментальність в плані розкриття людських мотивів, що не полюбити це кіно неможливо. Тут кожен персонаж — це своя окрема історія, де нема непотрібних чи другорядних героїв. Разом із Френсіс у фільмі грають Вуді Гаррелсьон та Сем Роквелл. Останній теж отримав «Оскар» за «Найкращу чоловічу роль другого плану».
Ще одна нетипова історія, яка стала справжнім хітом серед поціновувачів кіно. Чорна комедія про мемуари Осборна Кокса — колишнього агента ЦРУ, які потрапляють у руки двох простих клерків, що вирішують заробити на своїй знахідці та починають шантажувати Осборна — це був вибух. Фільм за своєю структурою та головними героями дуже дивний, місцями навіть фріковий. Тут всі герої — це невротичні особистості, що прагнуть досягти не менш дивних цілей, які, на їх думку, зможуть зробити їх щасливими. Френсіс грає Лінду — жінку, що хоче зробити кілька пластичних операцій, які зроблять її привабливою, і вона знайде своє кохання. Саме тому ідея шантажувати Осборна має в її очах дуже звабливий вигляд. Допомагає їй тренер у фітнес-клубі, якого блискуче зіграв Бред Пітт. Режисерами стрічки виступили брати Коени, і фільм повністю просякнутий їхнім фірмовим гумором в стилі «Великого Лебовські». Фільм не був дуже популярним в Україні, а тому ми радимо звернути на нього увагу.
Теж доволі культова стрічка, яка у свій час стала дуже дотепною сатирою на тему рок-зірок. Вільям Віллер — підліток, який мріє стати успішним журналістом. Редакція журналу Rolling Stones вирішує відправити хлопця в турне з відомим рок-гуртом, щоб він зробив з ними велике інтерв’ю. Під час своїх пригод хлопцю доведеться закохатися, швидко подорослішати та зрозуміти, що справжнє обличчя кумирів інколи дуже відрізняється від ідеалізованого уявлення про них. Френсіс грає маму Вільяма, яка постійно за нього хвилюється, телефонує йому і намагається контролювати. І хоч роль в неї невелика в цьому фільмі, але якщо вирізати та змонтувати окремо всі сцени з нею, то вийде дуже дотепна короткометражка. Говорити, що Френсіс блискуча в цьому фільмі — це не сказати нічого.
І знову брати Коени. Багато хто знає і бачив однойменний серіал «Фарго», але мало не всі знають, що першоджерелом був саме цей фільм. Сюжет будується навколо одного невдахи, який вирішив інсценувати викрадення дружини, щоб заробити грошей. Їх мав заплатити заможний батько дружини. Герой в останній момент вирішує не робити цього і все скасувати, але бандити, з якими він домовився, продовжили цю справу і викрали жінку. За її пошук береться вагітна слідча Мардж Гандерсон, яку зіграла Френсіс. Під час перегляду фільму просто неможливо не закохатися в її Мардж. Ось і кіноакадеміки закохалися і не змогли не присвоїти акторці премію «Оскар» у 1997 році. Взагалі стрічка увійшла в список «Топ-250 IMDb», а один з найавторитетніших кінокритиків Роджер Ебберт сказав, що саме через такі фільми, як «Фарго», він і любить кінематограф. Але і не дивно, враховуючи, що це брати Коени.