Вибухова екшн-комедія «Тілоохоронець дружини кілера» вже доступна до перегляду на великих екранах, але чи варто йти на продовження фільму з Раяном Рейнольдсом та Семюелем Л. Джексоном? Чого слід очікувати від стрічки Патріка Г'юза — читайте в новому матеріалі Yabl.
Якщо ви дивилися першу частину, тоді чудово розумієте, що саме може запропонувати сиквел. Як стало відомо ще за трейлерами, кілер міжнародного рівня (Семюел Л. Джексон) та професійний тілоохоронець (Раян Рейнольдс) знову возз'єднуються, але тепер їх непересічна компанія розширюється до веселого та зухвалого тріо — все завдяки дружині найманого вбивці (Сальма Гаєк). Вир подальших подій зробить неможливе — зблизить цих несхожих людей, бо у світі завжди є ті, кого треба зупинити за будь-яку ціну.
Акторський склад — прикраса стрічки, бо згадане вище тріо — на першому плані, але ж ще є і Антоніо Бандерас, і Морґан Фрімен. Завдяки цьому сиквел навіть переважає першу частину, але в усьому іншому — відчутно поступається, хоча історії вдалося дещо розігнатися ближче до фіналу. І це здивувало, бо «Тілоохоронець кілера» поступово потонув у проблемах після драйвового старту, тоді як у продовженні ми бачимо зовсім іншу картину. Чи вплинуло це на загальне враження? Відповісти складно, тому що при перегляді таких фільмів ти або ловиш хвилю того, що відбувається (навмисно відірвані від реальності ситуації, лайки, перестрілки, вибухи тощо), або з перших же хвилин немов будуєш стіну між собою та екраном, щоб після виходу з кінозалу розгромити побачене (слід визнати, що для цього є всі передумови).
Структурно друга частина відрізняється від першої, і це логічне рішення — не було ніякого сенсу повторювати ту ж саму зав'язку, тому що вона, як ми вже відзначали, поступово перестала працювати ще в першому фільмі. Вихід: ввести в історію дружину найманого вбивці, яка не тільки посприяє створенню ефектного тріо, але й зіграє ключову роль у сюжеті. Звісно, все це призвело і до змін у протистоянні кілера та тілоохоронця — воно взагалі дещо відійшло на другий план. Ще також треба відзначити доволі шаблонного та непереконливого лиходія (до Бандераса — жодних претензій, не він писав сценарій), бо всі основні події та твісти так чи інакше пов'язані саме з ним.
Дружина кілера не випадково згадана в назві стрічки, бо Гаєк — справжня перчинка, а її нескінченна лайка, сексуальність та відчайдушність зробили вдалими багато сцен. Погодьтеся, за черговими перестрілками спостерігати вже не так цікаво, але коли зі зброї стріляє ефектна жінка, та ще не забуває при цьому кожен постріл підкріплювати міцним слівцем — це викликає мимовільну усмішку. Додатковий привід сходити в кіно — бомбічний український дубляж, який подарував нам багатенько вогняних діалогів.
Творці фільму вирішили додатково познущатися з персонажа Рейнольдса, якому приготували низку випробувань, не особливо сумісних з життям (як добре, що в кіно можна все). Зрозуміло, що це був навмисний хід, який робив абсурдно смішним все те, що відбувається. Якщо спочатку все сприймалося спокійно (глядачі в залі немов розігрівалися та приймали правила запропонованої гри), то надалі це смішило. Головне в такому підході до жартівливої, але все ж таки жорстокості — не перестаратися. На щастя, обійшлося.
У технічному плані не все було на пристойному рівні — відчувався брак бюджету (такий акторський склад збирається не за копійки) або, можливо, таланту/часу, інакше складно пояснити, чому частина спецефектів має такий дешевий вигляд. Чи заважало це при перегляді? Враховуючи несерйозність тону оповіді, цей мінус не став вагомим, до того ж у картини класні відсилання (вже давня фішка Рейнольдса), запальний саундтрек та мальовничі натурні зйомки — це чудово підходить для прокату саме влітку.
Попри те, що «Тілоохоронець дружини кілера» має істотні недоліки, комедійний екшн все ж таки впорався з поставленою метою: він розслабляє і веселить. Так, обрані методи можуть викликати абсолютну відразу в тих, хто не звик до нескінченних лайок і відсутності якісної смислової начинки, але вірогідність того, що такі глядачі потраплять на сеанс — дуже невелика. Також потрібно враховувати, що сиквел за атмосферою став прямим послідовником першої частини (навряд чи це сюрприз) — якщо ви дивилися фільм 2017 року, тоді знаєте, на що розраховувати.
Чи очікувати триквел? Історія дозволяє зробити продовження в майбутньому, і якщо «зелене світло» все ж таки дадуть, хочеться побажати творцям ретельніше попрацювати над змістом та дійовими особами, бо вже в сиквелі виникли відчутні проблеми з просуванням сюжетного поїзда вперед. Звісно, вбивче тріо Рейнольдс-Джексон-Гаєк у такому випадку — немов машиністи, які своєчасно врятували ситуацію, але немає ніякого бажання бачити подібний фокус ще раз, бо він банально може не спрацювати.