Як писала газета The New York Times, «Життя імітує мистецтво Стівена Кінга, і це його лякає». Прочитайте роман Стівена Кінга або подивіться одну з екранізацій його творів – і життєві радощі швидко перетворяться на жах (гострих відчуттів точно побільшає).
Стівен Кінг – один з найбільш плідних і працьовитих письменників всіх часів. Ви напевно чули про нього, навіть якщо не читаєте книжок. Із 1976 по 2020 роки за мотивами творів цього письменника було знято 272 проєкти, включно з короткометражками, серіалами та мінісеріалами. У 2021 році запланований вихід восьми нових адаптацій.
Одна з останніх екранізацій за Кінгом (2021) – це психологічний трилер із елементами горору. «Історія Лізі» сподобається шанувальникам жанру, які люблять потріпати собі нерви та заморочити мізки.
Лізі Лендон не дають спокою таємниці й «демони» покійного чоловіка – письменника-фантаста Скотта Лендона. Вона прагне розібратися в минулому Скотта разом із сестрою Амандою, перебираючи рукописи, фото та безліч спогадів у голові. Незабаром підказки приводять її до жахливого дитинства чоловіка, до моторошного світу під назвою Boo'ya Moon. Лізі намагається допомогти Аманді, коли та починає говорити голосом Скотта, й уникнути сталкера-мисливця. Як і в багатьох оповіданнях Кінга, опорні ланки «Історії Лізі» – це психічні захворювання, втрата реальності та параноя.
Яскрава картинка, нервова напружена подача, безперечно, зірковий склад трохи змазуються непослідовним темпом, затягнутими сценами та надто заплутаними змовами.
Серіал-катастрофа-апокаліпсис, знятий за мотивами однойменного роману Стівена Кінга (1978). Із таємної лабораторії міністерства оборони США вирвався небезпечний вірус – штам грипу з високим рівнем заразності та летальності. Він був створений як біологічна зброя, і знищив 99% людства. Пандемія, плюс паранормальні явища, плюс історія жахів, і ви отримуєте густу «солянку» за Кінгом. Знятий в епоху COVID-19, серіал набув широкого резонансу. Але не розслабляйтеся, це не кінець історії: надприродні сили темряви та світла ще можуть втілитися в життя, як багато чого з книжок Стівена Кінга.
Інша назва цього кримінально-детективного серіалу – «Чужак». За словами самого Кінга, «Аутсайдер» – одна з найкращих адаптацій його творів.
Детектив Ральф Андерсон розслідує вбивство 11-річного хлопчика Френкі Петерсона, тіло якого знайшли в лісі Джорджії. На підставі вагомих доказів тренера з бейсболу Террі Мейтленда заарештовують за вбивство. Однак виникають суперечливі факти, що, здається, доводять його присутність одразу в двох місцях. Таємничі обставини злочину змушують Ральфа, який переживає недавню смерть власного сина, залучити приватну слідчу Холлі Гібні. Її здібності допоможуть пояснити незрозумілі речі.
«Аутсайдер» – це хороша драма-детектив, на яких знається HBO.
«Не дозволяй йому залізти в голову», адже будь-яку систему, створену розумом людини, зламає розум іншої людини. Серіал від творця «Голіафа» і «Великої маленької брехні», продюсера і сценариста Девіда Келлі. Три сезони протистояння двох самотніх людей: відставного слідчого Білла Ходжеса та клоуна-вбивці Брейді Хартсфілда. Мерседес-убивця, монстр, якого Ходжес намагається зловити в першому сезоні, у другому постає, здається, зовсім беззахисною людиною – овочем у комі. Чи можливо керувати і маніпулювати людьми на відстані, чи це вигадки?
В адаптації однойменного роману Стівена Кінга сплітаються подорож у часі та теорії змови. Вчителя англійської мови Джейка Еппінга відправляють в 1960-ті роки через часовий портал. Посланець має розгадати план замаху на президента Кеннеді і запобігти вбивству. Переписати історію – непросте завдання, адже минуле наполегливо відмовляється змінюватися.
Як тільки Джейк провалюється у «кролячу нору» – часовий портал, що причаївся в закусочній Ела, – він усе більше й більше заплутується в павутинні змови через непохитну віру у важливість своєї місії. До того ж він примудряється закохатися в дівчину, влаштуватися на роботу в місцеву школу та звикнути до життя у стильних 60-х у безтурботній Америці, з різнокольоровими автівками та барвистим одягом. Емоції та любовні пристрасті додають витонченості серіалу, але не відволікають від основного сюжету.
Серіал-антологія, де сплітаються кілька творів Стівена Кінга. Касл-Рок – це вигадане письменником місто, що згадується в більшості його творів. Зниклого усиновленого хлопчика Генрі Дівера знаходять у 1991 році за дивних обставин. Тепер, у 2018-му, він працює адвокатом і представляє інтереси засуджених до страти в Техасі. Генрі повертається додому, щоб узятися за справу «Малюка» – молодого чоловіка, виявленого в клітці в підвалі виправної установи «Шоушенк».
Протягом двох сезонів «Касл-Рок» сповнений таємничих і надприродних подій, що починають відбуватися у в’язниці та в місті, звісно, після появи «Малюка».
Після страшної аварії молодий учитель впадає в кому на п’ять років. За цей час чимало змінилося. Вийшовши з коматозного стану, Джонні виявляє в собі дивовижну здатність бачити майбутнє будь-якої людини, просто торкаючись її руки. Згодом він розуміє, що може не тільки передбачати, а й змінювати розвиток подій.
У топ-10 екранізацій за Кінгом кіносайти зазвичай автоматично видають фільм «Мертва зона» Девіда Кроненберга. То чому ж варто дивитися телешоу? Сам Стівен Кінг каже про фільм: «Мертва зона» – єдиний справді людяний фільм Кроненберга, він дуже теплий і люблячий. «Мертва зона» була ідеальним шлюбом, ніби два смаки, що не повинні поєднуватися, але поєдналися». Звісно, протиставляти фільм телесеріалу несправедливо. Це дві абсолютно різні реальності. Однак завдяки тривалості серій (45 хв.) автори дослідили багато сюжетів та передісторій із книжки. Наприклад, розвиток пухлини головного мозку – можливо, основної причини здібностей Джонні.
Події мінісеріалу обертаються навколо чудовиська, яке здатне перетворюватися на найстрашніший кошмар своєї жертви, використовуючи її фобії. Здебільшого він набуває гуманоїдної подоби Пеннівайза – комічного клоуна. Він тисне на страхи і бажання дітей, однак подорослішавши, героям доведеться знову зустрітися зі страхітливим монстром.