Студія Disney випускає екранізації не лише книжок чи коміксів, а й власних атракціонів. 23 червня стало відомо, що Disney готує фільм зі Скарлетт Йоганссон за мотивами атракціону Діснейленду під назвою «Вежа жаху». Згадуємо, які ще атракціони лягли в основу сценаріїв.
«Вежа жаху»
Нова екранізація «Вежі жаху» – не перша. У 1997 році про атракціон, натхненний серіалом «Сутінкова зона», вже знімали кіно. У однойменній стрічці тоді з'явились Стів Ґуттенберґ і Кірстен Данст. За сюжетом, у 1939 році 5 жителів голлівудського готелю падають на ліфті з 11-го поверху і стають привидами, які десятиліттями лякають гостей готелю. Розібратися з примарами приїжджають журналіст Базз Крокер (Стів Ґуттенберґ) і його юна племінниця Анна (Кірстен Данст). Зйомки частково проходили в самому атракціоні. Рейтинг фільму на IMDb в результаті склав 6,2, і сиквел знімати не стали. Але розмови про другу екранізації атракціону почалися вже в 2015 році.
«Місія на Марс»
Атракціон «Місія на Марс», який розробляли разом із NASA, спершу був шаттлом на Місяць, та в 1975-му був перенаправлений на Марс. Сюжет однойменної кіноадаптації розгортається у 2020 році. Люк Грем (Дон Чідл) – єдиний астронавт, який лишився живим після першої місії на Марс. Рятувати його відправляється новий екіпаж, який таки знаходить на планеті колегу, а разом із ним – загадкову 3D-модель людського ДНК, залишену марсіанами. І все це під саундтрек Енніо Морріконе. У США фільм отримав погані відгуки і популярним не став. Постановник стрічки Брайан де Пальма навіть отримав номінацію на «Золоту малину» як найгірший режисер. А ось у Франції «Місію» зустріли тепліше: її показали поза програмою на Каннському фестивалі, а журнал «Cahiers du Cinéma» включив її в топ-10 фільмів 2000 року.
«Сільські ведмеді»
Атракціон «Сільські ведмеді» зображує групу ведмедів-аніматроніків, які танцюють під кантрі. Ескізи тваринок зробив ще Волт Дісней. Підспівати їм можна в парках Disney у Флориді і Токіо. У екранізації антропоморфного ведмедя Барі Баррінґтона всиновлюють люди, але він відчуває себе чужим серед них. Одного разу він тікає, щоб знайти справжніх батьків. Під час пошуків ведмедик дізнається, що його улюблена група «The Country Bears» розпалася. Тому Баррінґтон знову об'єднує зірок кантрі для благодійного концерту. Разом з ведмедями на екрані з'явився і сер Елтон Джон в ролі самого себе. Дитячий мюзикл глядачі оцінили невисоко: на сайті Rotten Tomatoes фільм отримав оцінку 4,5 з 10. У «Ведмедів» теж є номінація на «Золоту малину», але вже за роль другого плану Крістофера Вокена.
«Пірати Карибського моря»
Мало хто знає, але популярна серія фільмів «Пірати Карибського моря» також натхненна атракціоном – останнім, у розробці якого брав участь особисто Волт Дісней. Це квест-подорож, присвячена піратам Карибського моря XVII-XVIII століть, впродовж якої гості відправляються на човнах декоративного іспанського форту, запливають в бухту Мерця, на пляж русалок і заглядають до Джека Горобця у в'язницю. Оригінальна розвага була доступна лише в парку у Каліфорнії, а пізніше «Пірати» з'явилися у парках Флориди, Токіо, Парижа та Шанхая. Кінофраншиза про пригоди Джека Горобця і його друзів зібрала майже $4 млрд у світовому прокаті і розтягнулася на п'ять частин. З сюжету атракціону в фільм перейшли напад на форт і звільнення Джека Горобця з в'язниці. Далі сюжет адаптації розвивався самостійно. Перший фільм з серії – «Прокляття Чорної перлини» – отримав п'ять номінацій на «Оскар», одна з яких – за гру Джонні Деппа. Але статуеткою Американська кіноакадемія нагородила тільки наступну частину – «Скриня мерця» – відзначивши спецефекти.
«Особняк з привидами»
«Особняк з привидами» пропонує відвідувачам подорож по стародавньому особняку. За сюжетом в обплутаній павутиною будівлі оселилося 999 примар, а за кожним поворотом очікують рухливі скелети та портрети. Пройтися по такому особняку можна у Флориді, Каліфорнії, Токіо, Парижі та Гонконзі. Головний герой однойменного фільму – глава сім'ї Джим Еверс (Едді Мерфі), рієлтор-трудоголік, який забув про річницю весілля. Замість вітання зі святом він привіз дружину з дітьми дивитися на старовинний будинок, де їх зустрічають власник особняка Едвард Ґрейсі і його слуги. Через негоду герої лишаються там на ніч і з'ясовують, що всі мешканці будинку – примари. А звільняться герої лише якщо господар возз'єднається зі своєю загиблої коханою. Екранізація набрала лише 5,1 на IMDb, а на Metacritic і того менше – 34/100. Критики казали, що фільм не смішний і не страшний. Неживий, як примари в особняку. У 2010 році Disney оголосили, що в роботі знаходиться рімейк «Особняка», який мав поставити Гільєрмо дель Торо. У 2013-му режисер покинув проєкт, але робота над ним продовжилася. Головну роль тоді пропонували Райану Гослінгу.
«Земля майбутнього»
«Земля майбутнього» – це тематична зона, присвячена світу майбутнього. «Tomorrowland» є в усіх шести Діснейлендах, але з різним набором атракціонів. Наприклад, в Парижі сюжет спирається на бачення майбутнього Жюля Верна. У каліфорнійському парку це віртуальний симулятор, де можна керувати кораблем із «Зоряних воєн», у Флориді – копія космічного корабля, а в Гонконзі – атракціон у вигляді НЛО. Екранізація атракціону «Земля майбутнього» – пригодницька фантастика про дівчину Кейсі, яка знаходить загадкову шпильку. Варто до неї доторкнутися, і героїня переміщається в технологічне місто майбутнього. Щоб розгадати секрет знахідки, вона відправляється до вченого (Джордж Клуні), який сам не раз бував у тому місті. А заснували його Гюстав Ейфель, Жюль Верн, Нікола Тесла та Томас Едісон, щоб безперешкодно робити там наукові відкриття. На RT фільму поставили 5,9 бала. Критики лаяли адаптацію за незв'язний сюжет, непереконливість і посередність історії.