Українська кіноакадемія представила щотижневий дайджест найсвіжіших і найцікавіших новин з української кіноіндустрії.
«Ми є Ми поруч» – перший фільм Романа Балаяна після майже 12-річної творчої перерви. Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв («Додому») та Катерина Молчанова («Гуцулка Ксеня», «Моя бабуся Фані Каплан»). Картина розповідає про раптову зустріч хірурга та загадкової дівчини, яка перевертає їхні життя та наповнює їх глибокими почуттями. Вони стають сенсом одне для одного та готові боротися за своє щастя проти всього світу.
«Памфір» став одним із 30 проєктів ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до участі в кіноринку Venice Production Bridge. Журі обрало переможців з-поміж 250 заявок з різних країн світу. Це історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Реліз фільму, який створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі, запланований на 2022 рік.
Документальна стрічка «Байконур. Вторгнення» покаже, як двоє дослідників із України Дмитро Громов і Ангел Ангелов потрапляють на засекречену територію космодрому «Байконур», долаючи 50 км пустелі та ризикуючи потрапити до в'язниці за таємне проникнення, щоб на власні очі побачити запуск ракети «Союз».
У секції представлені арт-хіти, які невдовзі вийдуть в український прокат, та учасники основних конкурсних програм провідних міжнародних кінофестивалів. У програмі «Гала-прем’єри» глядачі 12-го ОМКФ побачать:
Також в позаконкурсній програмі «Гала-прем’єри» будуть показані учасники 74-го Каннського кінофестивалю — фільми «Аннетт» Леоса Каракса та «Меморія» Апічатпонга Вірасетакула, які цього року претендують на «Золоту пальмову гілку».
В сюжетній основі стрічки, режисером якої виступив Іван Тимченко, — один із переламних епізодів у житті незмінного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. У фільмі «Киснева станція» йдеться про події літа 1980-го року. Мустафа Джемілєв відбуває чотирирічне заслання у якутському селищі Зирянка, де працює на кисневій станції. Щодня він наповнює киснем іржаві балони і котить їх на причал. Це монотонна та виснажлива робота, і в ній він уподібнюється до міфологічного Сізіфа. Це не перше й не останнє його ув’язнення, і здається, що триватиме воно нескінченно.
Стрічку буде представлено на форумі Transilvania Pitch Stop, який відбудеться 29 липня в межах найбільшого кінофестивалю Румунії Transilvania International Film Festival. У центрі сюжету трилера – молодий реставратор, який змушений повернутися з Італії до України через пандемію. В перший день ізоляції у військовому госпіталі зникають його дружина та маленька дочка. Герой починає пошуки сім’ї, втім всі навкруги твердять, що до госпіталю він потрапив один.
«Ля Палісіада» — дебютний повнометражний проєкт режисера Філіпа Сотниченка у стилі пострадянського нуару. Події фільму розгортаються у 1996 році на всій території України, із заходу до столиці, за п’ять місяців до скасування смертної кари. Проєкт «Ля Палісіада» підтримано на 34 000 євро на етапі постпродакшену.
Більше новин про українське кіно можна знайти в Telegram-каналі Української кіноакадемії.