Деніел Редкліфф у ролі проповідника-ідеаліста, Стів Бушемі як злочинець-втікач і Джеральдін Вісванатхан у образі емансипованої жінки – ця трійця возз'єдналася у третьому сезоні «Miracle Workers». Що ще треба знати про серіал?
Що було в попередніх сезонах?
У першому сезоні небесна канцелярія була представлена як складна бюрократична структура, де ангели виконують роль менеджерів. Тоді ангели намагалися звести разом двох невпевнених людей – за виконання цієї умови Бог зберіг би планету. У другому сезоні події відбувалися в середньовічній Європі, де дивакуватий спадкоємець престолу закохався в дочку міського очищувача вигрібних ям. Безліч чорного гумору, релігійних посилань і прекрасна акторська гра – обидва сезони – зразкові, нехитрі, але дуже приємні комедії. Третій сезон продовжує традицію.
Той самий акторський склад
Одна з головних особливостей антології – збереження акторського складу. У всіх сезонах грають Деніел Редкліфф (в його виконанні ми побачили ангела, спадкоємця престолу, священника), Стів Бушемі (в першому сезоні – Бог, у другому – очищувач вигрібних ям, в третьому – відомий вбивця), а також Джеральдін Вісванатхан, Каран Соні, Джонатан Басс. Хороші комедійні актори здатні витягнути навіть посередній сценарій, проте цей каст як основа для серіалів – дуже вдалий.
Що в третьому сезоні?
У маленькому американському місті вже кілька років поганий врожай і холера. Священник пропонує жителям відправитися в Орегон, де жити набагато краще. Проблема в тому, що у героїв немає людини, здатної вести за собою городян через прерії. Раптово в місто прибуває старий, що називає себе Джим Ніхто. Досить швидко з'ясовується, що він ніякий не першопроходець, а відомий бандит. Спершу священник виступає проти союзу з цією людиною, однак прості люди раді подорожувати з такою знаменитістю. До того, знайти іншого лідера вони все одно не зможуть, тож городяни відправляються в довгу подорож із серійним вбивцею.
Контекст, тропи, критика
Серіал по-різному критикує суспільні установки, притаманні тому чи іншому історичному періоду. У третьому сезоні багато говорять про становище жінок. Класичні елементи Дикого Заходу, що постійно виникають у вестернах, пародіюються і висміюються. Як і нездорова любов простих людей до бандитів – історії про вбивства викликають сміх і захоплення в колі пересічних хліборобів і торговців. Подібні епізоди траплялися в американській історії багато разів, різного роду Бонні і Клайди регулярно ставали народними героями.
Так само смішний ситком
20-хвилинні серії здаються ідеальним форматом для такого серіалу. Нехитрі ситуації, хороший гумор, багато абсурду – не варто ставитися до «Чудотворця» серйозно. Це якісний ситком, який приємно дивитися. Правда, деяким глядачам гумор може здатися занадто чорним. Обирайте на свій смак і ризик.